Potíže ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 09:17
potíže ve školce

Krásný den maminky,
Dcera chodí už 3 rokem do stejné školky, ale často byla nemocná, tak chodila min. Letos je z ní předškolačka, a chodí od září pořád. Vždy jsem se ptala paní učitelek jesti je nějaký problem a vždy mi, řekly, že žadný problém není, dcera je hodná. Ještě před pár dny, týdny. A najednou, si mě paní učitelka oslovila, že by se mnou ráda mluvila. Najednou z ničeho nic, naše dcera je na děti zlá, štípe je, tahá za vlasy, vzteká se a havně to není ted, ale celou dobu?!? Když bylo vlastně vše uplně v pořádku? :think: Dcera traví velmi často s dětmi v kolektivu, na hřištích, v koutku, u známích s dětmi, na akcícha nikdy nebyl žádný problém, když občas nekdo spíše ublížil ji, ale nic exktremně abych to řešila, stačilo říci aby si ho nevšímala. Dcera často chodí domů s tím, že ji dětí tahají, berou ji hračky, dokonce přišla domů s kousancem a štípancem.. Vůbec mě nenapadlo, abych běžela do školky si ztěžovat, chápala jsem, že toho mají paní učitelky opravdu hodně a kor když to bylo pouze jednou a už se to neopakovalo. Malá mi toho hodně říká, dokonce i že ji chlapeček štouchal, řekla to paní učitelce, ale ona nic, pořád neprestal, tak ho polila, protože to bolelo. Paní učitelka, jen že sou trdla a nedělá se to, dál to nikdo neřešil. Nemluvě o tom, kdykoliv přijdu dřív, nebo jdu kolem domů nebo do práce(autobusová zastavka vedle školky), tak na děti, hlavně malou nahlédnu, a jediné co vídím, jak paní učitelky sedí, povídají si, skoro děti vůbec nevnímají když nějaké přijde tak ho ihned odpalkuji. Do teď jsem se to snažila brát sportovně, i oni rádi vydechnou. Dcera buď sedí a staví si kostičky, nebo si hezky hraje s dětma na zahrádce a směje se. Najednou máme ve školce nejhorší dítě, které je na děti zlé, ubližuje jim, neumí stavit kostičky, přitom jsem ji sama viděla, jak je staví a doma ani nemluvě a kreslit taky neumí, doma kresmíme a vyrábíme pořád. Jsem z toho hodně zklamaná a vůbec nevím jak to řešit, dcera je přesvědčená, že až na to jak se bránila a řekla to, nikomu nikdy neubížila a já ji věřím. Hlavně s tímhle přišla paní učitelka najednou teď, předtím bylo vše v pořádku. Když vidím ty jiné školky, jak se k dětem chovají, venku, na akcich, ale i na foto u známých kde poád něco dělají, akce s rodiči a podobně. Tady vůbec nic. :( Jsem z toho opravdu zklamaná a nejhorší, že vůbec nevím jak tohle řešit, je to teď čerstvé, kor když bylo nejdříve vše v pořádku. 8o :,(

Reakce:
cecetka
Kelišová 7467 příspěvků 31.10.18 09:30

No, budes asi muset byt asertivni. Rekni ucitelkam, ze kazdy den chces vedet, jak se dcera chovala, aby se to resilo ten den a ne rok zpatky. Nakonec uvidis, ze dcera vlastne zadne problemy nedela, ze ten problem je jinde. Veri se totiz tem, co si neustale stezuji, aby od nich byl klid, a to ty nejsi.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2162 příspěvků 31.10.18 09:32

Snažila bych se dítě přeložit do jiné školky.
Učitelky nezměníš, tam je něco zanedbaného roky, ty učitelky děti nevedou ke snášenlivosti.
V naší školce učitelky konflikty s dětmi řešily na místě a působily výchovně.

Vystavovaly se výkresy na nástěnce - tak snadno poznáš, jak dcera kreslí ve školce. Nech si ukázat výkresy. Ty výkresy ze školky v porovnání s výkresy z domova můžou být podklad pro psyshologické vyšetření, protože se tam může odrazit její psychický stav - nenápadná šikana i ze strany učitelek. Ona je ta starší - předškolačka - ona má mít rozum a je zodpovědná za vývoj konfliktu vedoucí k sebeobraně - tahání, štípání, polití …
Přes pediatrii lze vyžádat psychologické vyšetření, jestli se s dcerou něco neděje … stálo by to za to, než půjde do školy.
Aby do školy nešla „zlomená“ a nepokračovalo její uzavřené obranné chování i ve škole. Měla by problém navázat kontakty.
K řešení to je.

cecetka
Kelišová 7467 příspěvků 31.10.18 09:46

Dcera je ve skolce spokojena? Nam se totiz stalo, ze treti rok syn uz do skolky nechtel (zmena ucitelky). Byla jsem s nim na kineziologii, jako duvod jsem uvedla skolni zralost, abych neovlivnovala, a nestacila jsem se divit, co vse jsem se dozvedela (potvrdila se mi ma podezreni, ze pani ucitelka neni objektivni).
Synovi to taky pomohlo, urcitym zpusobem se uvolnil, a ten posledni rok skolky prezil. Ale dodnes na tu ucitelku nezapomnel :zed:

LE.nova
Kecalka 252 příspěvků 1 inzerát 31.10.18 09:46

Ahoj, za prvé neber to určitě tak, že dcera je nejhorší že všech. Já bych se asi zkusila učitelek ptát, co se daný den dělo. Budeš mít přehled. Dcera si nestěžuje, že by na ně byly učitelky protivné? A stejný názor mají obě učitelky ve tride? Třeba ta co s tebou mluvila jen přehání.

U nás ve školce se řeší spory přímo na místě, pokud samozřejmě nejde o nic závažného (což skoro nikdy neni), tak se ani nedivím, že se něco dělo. Syn mi to popisuje tak, že učitelka vyslechne obe deti (co se stalo, proč, atd.) A pak společně hledají řešení. Musím říct že máme ve školce úžasné učitelky, které se dětem opravdu věnují.

Máš to těžké v rozhodování, na poslední rok měnit školku by mohlo být pro dceru nepříjemné, ale učitelky které by po ní šlapal ji taky nepridaji.

Jestli to bylo poprvé za ty roky, co do školky chodí, mavni nad tím rukou a uvidíš časem.

tabusenka
Kecalka 286 příspěvků 31.10.18 10:10

Jako bych četla svůj případ :-D Taky syn 3 rokem ve školce, předškolák a zničeho nic tento rok začal být více impulzivní. Doma kopne do ségry, štípe, kouše. Nikdy nic takového nedělal. Pak mi říkal že mají nového kluka ve třídě a ten je na ostatní zlý. Když to řekli učitelce, řekla jim že mu to mají oplatit a hotovo.Takže se ve třídě všichni rubou hlava nehlava a všem je to jedno. Taky když příjdu na zahradu pro něj, učitelky v rohu sedí s kafíčkem ani na děti nevidí. Když mi učitelka řekla, že je můj syn nezvladatelný :D :D :D No já myslela že padnu…Rázně jsem jí vysvětlila jak se věci mají a od té dvíle je syn zase u učitelek zlatíčko :think: :mrgreen:

Janulle24
Povídálka 27 příspěvků 01.11.18 08:53

@cecetka @LaPaloma @LE.nova @tabusenka

Děkuji za názory. Ja včera jela hned k paní doktorce se zeptat, a říkala, že si to vše musí vyřešit paní učitelka sama. Kor když jde o takové banality, že dcera opravdu agresivní není a všechny děti se postuchují. Oni ji ona je. A jestli je připravena nebo není na školu zváží až při prijmackach. Tak mě paní doktorka trošku uklidnila. Rozhodla jsem se to řešit v klidu a ještě jednou si s paní učitelkou promluvit. Nakonec z ní po tom co jsem řekla, že jsem byla u paní doktorky a její nazor opravdu vylezlo, že ve finále nic takového neříkala (i když to řekla opravdu jinak :lol: ) a do podrobna mi vysvětlila situaci tak jsem myslela že padni smíchy. Dcera menším dětem chtěla jen pomoc i paní učitelce buď je vzala ta ruku a dovedla k pianu, zastrcila za ne židli a malé děti se začaly vztekat. Opravdu! :lol: A vypadá to, že jim ubližuje. Včera placla, spíše stouchla holcicku, paní učitelka mi vše do detailu popsala, přitom z ní vylezlo, že je neviděla. Dcera, řekla že je to pravda, proto že ji otravovala. Ale to už paní učitelka neviděla. Samozřejmě jsem ji vysvětlila, že se to nedělá a že má říci paní učitelce aby požádala dítko aby přestalo když Klárku neposlechne a pokračuje ve zlobeni, stouchani. Na to mi řekla ze ji učitelka řekla aby nežalovala a dal se tim nezabývá, to je pak tezke a chápu, že se každé dítě brání. Chápu, že dcera občas takto někoho stouchne, jako oni ji. A vůbec by mě nenapadlo to řešit. I přes to jsme si to s paní ucitelkou vysvetlily a spokojene obě ukoncily. Ale ma to pokračování… Dnes nás paní ucitelka pozdtavili na půl pusy, to jsem vůbec neresila, ale když jsem dceri mavala, zahledla jsem obrázek který tvořili včera. Všechny podepsane jmenem zdrobnelina např. Terezka, tomášek atd… jen náš příjmením. :,( úplně mě to zamrzelo a vzpomněla jsem si, jak dcera doma říká jak ji nazyvaji jménem jako dospelou a říkají i tak děti, nikomu jinému tak neříkají. Špatné to nese, k tomu ten obrázek ze kterého jsem opravdu ucitila problém ze strany paní učitelek.
Paní doktorka, říkala že bych se měla bránit a ne měnit skolku, že to pro dceru nebude přínosné na půl roku, ale teď opravdu zvažuji změnu. Když jsem se dcery zeptala, jestli by sla do jiné školky nadšená řekla jo! tam bude opravdu někde problem… :(

Janulle24
Povídálka 27 příspěvků 01.11.18 09:41

@LE.nova
Už se těším, až každý den uslyším,jak dcera drkla do někoho, šťouchla, vzala za ruku protože mu chtěla pomoc atd… Opravdu banalitky. Kéž by paní učitelka měřila stejným metrem.. Oni šťouchají a provokují i ji, nikdy mě nenapadlo si ztěžovat. :( Neřeknu kdyby opravdu někomu ublížila, nebo do někoho šťouchala neustále. Opravdu mi paní učitelka, řekla co se stalo a já nevěděla jestli se smát nebo brečet… (Komentář výš)

LE.nova
Kecalka 252 příspěvků 1 inzerát 01.11.18 10:06

@Janulle24 tím spíš si z toho nedělej těžkou hlavu, jestli je ta učitelka trošku normální, tak ti tyhle maličkosti rikat ani nebude

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >