Ve 2 letech do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.18 16:25
Ve 2 letech do školky?

Ahoj holky,

Mám dilema a chtěla bych slyšet názory vás, ostatních matek. Máme dvě děti a nejmladší kluk má teď v lednu dva. Přemýšlím o návratu do práce, jelikož to naše finanční situace vyžaduje. Pořád se to mne pere. Jestli to rok nějak vydržet a s penězi se opravdu hodně uskromnit a nebo dát dítě do školky a žít bez finančních potíží? Jak to zvládali vaše děti, když jste je dali už ve dvou letech?

Prosím anonymně, je to citlivé téma a děkuji za vaše názory a zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 29.10.18 16:29

Mela jsem deti v soukrome skolce s postupnou adaptaci. Ale ackoliv mame fajn statni skolku, dvouletaka bych tam nedala. Ten jeste potrebuje neco zcela jineho, nez trilete deti.

A deti to zvladaly dobre, ale chodily jen jeden az dva dny v tydnu.

tininas
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 29.10.18 16:32
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Mám dilema a chtěla bych slyšet názory vás, ostatních matek. Máme dvě děti a nejmladší kluk má teď v lednu dva. Přemýšlím o návratu do práce, jelikož to naše finanční situace vyžaduje. Pořád se to mne pere. Jestli to rok nějak vydržet a s penězi se opravdu hodně uskromnit a nebo dát dítě do školky a žít bez finančních potíží? Jak to zvládali vaše děti, když jste je dali už ve dvou letech?

Ahoj.

Řiď se dle svého dítěte. Myslíš si, že ten přechod zvládne?

Ronniszka
Stálice 66 příspěvků 29.10.18 16:38
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Mám to s dcerou úplně stejně. Prověřená soukromá školka s učitelkami, které splňují má očekávání, postupná adaptace a malý kolektiv. Jedná se smíšenou školku s montessori prvky a jsou tam vážně úžasní. Měsíčně za ni platím skoro 5 tisíc, ale jsem v klidu a vím, že je o moje dítě adekvátně postaráno.

Samozřejmě záleží na povaze dítěte. Moje dcera je velmi společenská a zvládá dobře sebeobsluhu - nají se, něco si i obleče, sama si dojde na WC, včetně mytí rukou :think: . Ve naší školce byly na zkoušku i starší děti, které odloučení těžce nesly, a momentálně už nechodí.

Na druhou stranu kolegyně dala syna do jiné malé, soukromé školky od dvou let, a přestože měl opožděný vývoj řeči, zvládal to v naprosté pohodé a bez jediné slzy.

MiraMoo
Kecalka 249 příspěvků 29.10.18 16:41

Ahoj. Ja jsem mela prvniho syna od 2 let a ted mam 2.syna take od 2let ve skolce. Soukrome. Ale do tech 2,5 let prvni syn i ted druhy jen na 4 cele dny v tydnu. Tzn.od cca 7h do 14. Stredy meli “volne” doma s babickou-ale meli jsme tu moznost,jinak by museli chodit 5× v tydnu… Jak uz tu padlo,do statni si to neumim moc predstavit. Starsi tam presel ve 3letech uplne vpohode,ale tezko rict,zda by to v tom velkem kolektivu od 2let dal :nevim: . Mela bys moznost dat syna do mensiho kolektivu? Jinak ve skolce Deti oba byli naprosto spokojeni,tesili se tam a tesili se domu. Uzivali/ji si to tam a nikdy jsem nezazila,ze by meli v necem problem. Ale oba jsou spolecensti a nejak jsem se o ne nebala,verila jsem jim,ze to zvladnou.

I kdyz uprimne. Mne se styskalo. Dost. Vzdy jsem za nimi ve 14h hned bezela a …takze ja bych zvazila i tvoji “pripravenost”. Deti si myslim to zvladaji super. Ve 2letech moji kluci uz byli vdecni za urcity program atd

alilauter
Kecalka 231 příspěvků 29.10.18 16:42

Ahoj, žiju v německu, kde dávají klidně okolo jednoho roku dítě do školky nebo jeslí na celý den. Závisí to na dítěti, jedna kamoska ho dala v tom jednom roce. Malej vysmatej, adaptace bez problémů, nadšenec. Vídáme se a fakt nevidím problém. Druhá kamoska dávala okolo druhého roku, taky bez problémů. Třetí to zkusila kolem jednoho roku a po 6 tydnech to vzdala, Tomik na to není zralý. Já sama jsem mrňouse dala okolo roku a půl, ale jen na tři dopoledne v týdnu. Zvykal si měsíc, ma začátku slzicky ale spíš jsem byla na dně já. Teď tam chodí rád, má tam společnost, dělají s nimi fajn věci - vyrábějí, malujou a tak. Jednou když jsme jeho skupinu potkali na hřišti, nasedl do takový kárky, co maj na šest dětí a chtěl jet s nimi. Z toho vidím, že asi dobrý. Takže zkus a uvidíš :lol:

Sue2008
Stálice 83 příspěvků 29.10.18 16:44

Strasne zalezi jake dite a jaka skolka. Ja, ac jsem taky byla proti, tak ted jsem nadsena. Mala (v cervnu 2 roky) chodi od zari na dopoledne, adaptaci zvladla bez jedine slzicky a rano se tesi. Posun za ty 2 mesice je obrovsky, v mluveni, v obsluze, v chovani… U nas to bylo o to jednodussi, ze jsem vedela, ze pri problemech ji proste stahnu domu. Takze doporucuji zjistit jak je skolka nastavena, vyzkouset a uvidite.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.18 16:48

@MiraMoo děkuji za příspěvky a tobě obzvlášť. Kapela jsi na to. Syn je zvyklý být klidně i celý den u babičky a není na něm vidět že by strádal. Prvního syna jsem na dvě dopoledne v týdnu dávala taky do malé školkyy byl rád a já s tím neměla problém. Ale teď jak je to už nejspíš naposled a žádná jiná mateřská už nebude tak z toho najednou mám strach. Už budu prostě pracující a nebudu tu denně jen pro děti po těch letech co jsem byla doma. Myslím si, že síň by to zvládl, ale problém je ve mně. Mám strach že mu nedám ty jistoty a rodinné zázemí, že se bude cítit odstrčený ikdyz vidím jak rád je v kontaktu s dětmi. Hned ožije. Takže z toho teď usuzují, že zkusit se dá všechno a když to nepůjde, dá se to vrátit ještě zpět. Děkuju zakladatelka

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.18 16:51

Holky děkuju za názory. Myslím, že spíš bude problém ve mně. Že prostě já jsem nepřipravená. Když vyzvedáváme staršího ze školky, malej se hned zapojí do kolektivu a nechce vůbec odejít. Za zkoušku to tedy asi stojí. Zakladatelka

Hadumi
Extra třída :D 13514 příspěvků 29.10.18 16:52

Syn soukromá mš. Chodí od 20m. (je taky lednový). Adaptace trvala 3 týdny, teď byl tedy nemocný, tak uvidíme, jak se bude tvářit zítra.
Ale každé dítě je jiné. A na RD se do jeho 3 let můžeš vrátit vždy.

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 29.10.18 16:58

Já bych 2. leté dítě nikam nedávala. Ale to každý cítí jinak. Dle mého patří dítě do 3 let k mámě. Ony si ty děti zvyknou, což o to, ale že by to pro ně byla výhra, tak to není. Kolektivu si užijou ještě dost. Zkus si třeba v knihovně půjčit něco o psychologii dítěte a až tak se neptat v diskuzích…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.18 17:00

@Fiialka děkuju za názor. Já bych se neptala kdybysme nepotřebovali peníze navíc abychom normálně mohli žít. Kdyby tomu tak bylo tak bych ani nepřemýšlela nad možností dát ho do školky.

Annabela11
Ukecaná baba ;) 2297 příspěvků 29.10.18 17:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

To je strašné brzy,dítě je na to moc malé…

Takyjedna
Závislačka 4646 příspěvků 29.10.18 17:18

@Fiialka Souhlasím. Děti jsou tvárné. Většinou si zvyknou, vyjma případů, kdy jsou z toho rodiče předem rozhození. A ti méně vnímavější si myslí, že je to vždycky výhra, ale nemusí být.

Tichošlápek
Extra třída :D 10472 příspěvků 29.10.18 17:19

Neudělala bych to. V případě hodně velké krize leda do malého kolektivu soukromé školky, ale to by sis finančně asi moc nepomohla. Sama mam dvouletaka a i když ma staršího bratra a je šikovný, tak je to porad malý kluk, který není vyzrálý na školku a odloučení od matky

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >