Mají školy povinnost být pojištěné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
konvalinka13
Kecalka 395 příspěvků 24.10.18 14:29
Májí školy povinnost být pojištěné?

Ahoj holky,

mám takový dotaz, existuje zákon, který nařizuje školám, aby byly pojištěné? Do syna o přestávce drcl spolužák, syn shodil monitor PC. Jelikož máme děti pojištěné pro takovou událost, nahlásila jsem to na pojišťovnu a předala informace škole. Dnes mi volala učitelka, že vedení školy rozhodlo, že musíme koupit nový monitor a nechat si ho proplatit pojišťovnou. Monitor nebyl nový, vyřizuje se to přes pojišťovnu, má škola právo na takové kroky?

Děkuji za zkušenosti, hezký den

Reakce:
elinka90
Závislačka 2543 příspěvků 24.10.18 14:34

Tak první řadě pokud do syna drcl spolužák nenechala bych 100% vinu na synovi.

cecetka
Kelišová 7467 příspěvků 24.10.18 14:36

@konvalinka13 Drcl spoluzak… hmmmm… trvala bych na spoluuhrade s dalsim zakem.
Skodu bych nechala odhadnout pojistovnou a skodni udalost zaplatit z vasi pojistky. Ten vas podil.

tininas
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 24.10.18 14:43
konvalinka13
Kecalka 395 příspěvků 24.10.18 14:52

@tininas Děkuji, když chodila dcera na gympl a děcka v chemii nechtěně rozbily nějakou kádinku, zkumavku a podobně, nikdy nic neplatily, protože škola byla pojištěná. Myslela jsem si, že to zaplatíme z pojistky, ale jaksi se se školou nemůžeme domluvit :o(

Anik
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 24.10.18 15:13

Kádinku, zkumavku apod. bych určitě nesrovnávala s technikou. Nechápu proč si myslíš, že děcka můžou ve škole /kdekoliv něco rozbíjet, ale škodu si má hradit majitel z pojistky,,,trošku zvrácené.

Jinak ale bych určitě požadovala spoluúčast spolužáka. A nechápu co na pojistce vadí škole, peníze dostane tak jako tak, a pojistky jsou právě pro tyhle případy, takže si trvej na své pojistce, dyk proč bys ji jinak měla, že.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >