Reklama

Potraty, leiden a co dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kikina11
Závislačka 2537 příspěvků 30.10.10 09:58
Potraty, leiden a co dál

Ahoj,

Nevím jestli už tu takové téma bylo, ale ráda bych si povídala s někým kdo je na tom podobne. Mám za sebou dva potraty vzdy v 10tt. Ted po genetických testech které trvaly neuvěřitelné 4 měsíce jsem se dozvěděla, že mám leidenckou mutaci a mutaci MHTFR. Z genetu kde me vysetrovali me poslali jeste na imunologii a do trombo centra. Bohuzel tam me objednali az za dalsi 4 mesice. Prijde mi to nekonecne. Navic mi muj gynekolog rekl, ze se klidne muzeme snazit a ze me kdyz tak na ty vysetreni protlaci driv. Jsme z toho manzelem cely nesvi. Navic veskere informace které mám jsou z netu u doktoru jsem se toho moc nedozvedela. Proto budu ráda za jakoukoliv radu nebo zkusenost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.10 10:17

Ahoj,mně taky zjistili leidenskou mutaci,ale ve snažení nám to nijak nebrání,jen v těhu budu víc hlídaná a ke konci těhu a v 6-ti nedělí si píchat něco na ředění krve.Ale jestli to tak je u každé,to nevím :nevim:

Aty
Echt Kelišová 7700 příspěvků 30.10.10 10:19

https://www.emimino.cz/…use/hledani/?…

tady jsou diskuse, třeba se tam něco dozvíš :nevim:

kikina11
Závislačka 2537 příspěvků 30.10.10 10:43

Díky,

na odkazy kouknu. Nam to taky nebrání otěhotnět jen se trochu bojím co nás v těhu čeká. V příspěvku vyplívá, že je lepší jíst femibion. Já ted uzivam calibrum baby plan, ale nedela mi moc dobre tak zkusim ten femibion.

Jjarka
Závislačka 3727 příspěvků 30.10.10 11:51

Ahoj Kikino,

taky mám problém se srážlivostí, píchám si clexan na ředění krve. POkud Tě dobře pohlídají od začátku a to by měli, když o tvém problému vědí, mělo by se těhotenství v pohodě zvládnout. Já jsem v sedmém měsíci. Jen by to chtělo do toho trombocentra dříve. Kde jsi objednaná?

kikina11
Závislačka 2537 příspěvků 30.10.10 12:37

Ahoj,

jsem objednaná do Prahy. Zatím těhotná nejsem, ale doufam, že když otěhotním dřív než v tom lednu (to jsem objednaná) tak me vezmou prednostne.
A jaké jsou ty injekce? Jsou to takove ty jako maji cukrovkári takove ty pera? A odky si pichas?
Doktor rekl, ze to chce prijit hned jak zjistim tehotenství. Doufam, ze injekce pomuzou. A co vitaminy beres? POromin za tolik otazek, ale jsem proste zvedava.
Předem diky :-)

Jjarka
Závislačka 3727 příspěvků 30.10.10 15:20

Jen se ptej :-)
S léčbou určitě začnou hned jak budeš těhotná. Pokud jsi objednaná do Phy na Karlák, tak nemůžeš být v lepších rukou a myslím si, že jakmile se potvrdí těhotenství,tak Tě vezmou. Trvej na tom. Mě v Bene totálně zanedbali,měla jsem trombózu v tříslech, embólii. Ale to už neřeším… Píchám si měsíc dvakrát denně, injekce nejsou ty co mají diabetici, ale strach z nich neměj, dá se to. Když jsem to zvládla já… Moje zásadní rada - nenechat se uchlácholit (bohužel někteří Dr. mají tendence podceňovat) a fakt trvat na tom, abys byla registrovaná u odborníků - tedy trombocentrum, výborní jsou ve fakultce na karláku - II. interna(tam jsme jeli s přítelem na ambulanci když už byla krize…), ideálně chodit do poradny a rodit u Apolináře.

kikina11
Závislačka 2537 příspěvků 30.10.10 15:56

Jsem objednáná na Karlák, tak snad to bude dobrý. Pravě že doktoři jsou divní, protože v genetu se tvářily jako že to nic není a muj doktor mi k tem vysledkum taky nic moc nerekl. Az kdyz jsem se ho ptala na injekce tak rekl ze je asi budu muset mit, jinak nejvic info cerpam vlastne z netu. Nejak to tady porad s manzelem premitame. JA chci do toho jit i kdyz jeste nemam vysetreni z imuno a trombo, ale rikam si, ze kdyz uz to mam potvrzene tak me budou muset vzit. manzel z toho ma strach a chce cekat. Jenze me se nechce od prvni tehu je to uz rok a pul a od druheho 7 mesicu a ja mimi chci.
Porad nevim co s tou MHTFR mutaci. Rekli at beru listovku, ale po calibrum baby plan mi je celkem divne, ted jsem cetla o tom femibionu tak ho asi zkusim.
A jaky jsou tedy ty injekce? Takovy s jakyma odebirají krev? A co mam cekat v tom trombo centru? Pochopila jsem, že kdyz uz mam potvrzenou mutaci tak mi odeberou jen krev? aby zjistili jak je „husta“
 díky

Jjarka
Závislačka 3727 příspěvků 30.10.10 16:26

MHTFR mutaci mám já. Je to jak píšeš - budou kontrolovat hustotu krve, ale to by už měli, když máš leidena. Ty se zatím vůbec neléčíš? Co Ti můžu doporučit - dojeďte s manželem do té všeobecné fakultní nemocnice na ambulanci a dožadujte se vyšetření s tím, že nemáte důvěru ve svého lékaře. Tak jsem to udělala já. Nebo si najdi na stránkách VFN mail kontakt na Dr. Skalickou, oddělení angiologie - ta léčila mě a je skvělá, napiš jí o svém problému a ona Ti poradí jak se k nim dostat a co dělat. V trombocentru Ti odeberou kýbl krve :-D a prohlédnou nožičky, cévy.
Injekce-jsou to jednorázovky, ne klasický, mají tu jehličku tak centimetrovou a tu si „švihneš“ do stehna nebo břicha - píchá se to do podkoží. Ale toho se fakt neboj.
K pilulím - kys. listovou bych užívala - já jí do sebe prala hlavně přírodní formou - hodně brokolice…
Nejsem zastánce mamavitů a podobných preparátů. Akorát mi z toho bylo blbě. Jez ovoce zeleninu.
Je mi divný, že vám to všechno tak dlouho trvá…

Jjarka
Závislačka 3727 příspěvků 30.10.10 16:35

Mrkni taky na diskusi trombóza v těhu :wink:

kikina11
Závislačka 2537 příspěvků 31.10.10 09:06

No taky me stve ze vsechno dloho trva. No nelečím se, protoze to ze mam leidna jsem se dozvedela teprve na zacatku rijna v genetu a tam mi vypsali zadanku na imuno a do tromba. a kdyz jsem tam volala tak prvni termin byl az na konci ledna. Ale pry je to normalni svagrova prodelala embolii plic a do trombo centra sla taky az za tri mesice od objednani. Takze cekaci lhuta asi normalni.
Jo ovoce zeleninu tu celkem jim, ale nevim zda v dostatecnem mnozstvi, vcera jsem koupila ten femibion tak treba s nim to pujde.
No uvidime zacnem se snazit a uvidime jak to pujde, jen aby ty injekce pomohli. Cetla jsem ze leiden způsobuje potraty spis az ve druhem a treti trimestru a ne v prvním.
Zatim ahoj

Jjarka
Závislačka 3727 příspěvků 31.10.10 10:31

Mě v trombo přijali hned asi proto, že jsem těhotná. Ale po embólii tři měsíce čekačka?? No to je síla.

Moc Ti držím palce, ať všechno dobře dopadne :wink:

tatu
Kecalka 479 příspěvků 31.10.10 10:56

ahoj holky, taky se přidávám, mám za sebou taky sbírku těhu neúspěchů, i když první dcera se nám zadařila ani nevím jak, protože trombofilní mutaci mi objevili až, když jsme se začali snažit o druhé …
Já si od cca 6tého do 36 týdne píchala denně Clexane 0,4. A poctivě brala Femibion - ten je fakt dobrej, samotná listovka není tak účinná, protože ten defekt krve způsobuje, že ji tělo neumí v přirozené formě a v dostatečné míře vstřebat, Femibion obsahuje nějakou „předchroustanu“ formu, se kterou si tělo už poradí … Já na žádný vyšetření nečekala, jak mi to zjistili, začali jsme se snažit s tím, že v tom 6. týdnu jsem šla do Apolináře k doktoru Kouckému, který mi hned nasadil Clexane … a dobrý, neměla jsem žádné kmplikace celé těhotenství a bližím se do finále…
Já bych nečekala, jsem těhotná po páté a čekání jsem měla už dost!!! Je to na bednu a zkrátka, mě se vyplatilo nečekat …

kikina11
Závislačka 2537 příspěvků 31.10.10 11:19

Diky, jste me povzbudily. Taky nebudu cekat pristi tyden budu mit ovulaci tak na to vlitnem :-D ono taky neni jiste, ze se hned zadari ze? :lol:
No uvidime a snad se zadari. uZ se na to moc tesim hlavne az bude mimi v naruci :-D

kikina11
Závislačka 2537 příspěvků 31.10.10 11:49

jeste jsem se rozjodla napsat neco k tomu cekani. Ja nevim jestli má nekdo zkusenosti z genetem v Praze, ale s nim nejsem moc spokojena. Prijimaci pohovor trval cca 15 minut a to mezitim doktorka stihla jeste tri telefonaty. Rekla, že výsledky budou za 1-2 měsíce a že kdyý nenajdou tak je poslou k doktorovi a kdyz neco najdou tak si nas pozvou na konzultaci. Nabrali nam krev a to bylo vse (bylo to 1. cervna) no asi od pulky srpna jsem neustale volala k doktorovi jeslti uz ma vysledky a on ze porad nic, takze na zacatku zari jsem volala primo do genetu, kde mi rekli, že výsledky trvaji nejmin 3 mesice tak at jsem v klidu a zavolam za týden, ze kdyz tam ty vysledky nebudou tak zavolaj do laborky a popozenou je. No docela des. za ten tyden jsem tam volala a oni ze vysledky jsou a ze si me pani doktorrka zve na konzultaci a ze mi volali uz den predem a ja to nebrala (no nevim zadny zmeskany volani jsem opravdu nemela). no ja samozrejme vydesena, ze neco nasli tak jsem volala manzelovi, ten tam zavolal a tam mu rekli, ze to je standartní postup, ze pacientky si vzdy chodi pro výsledky sami a pak je davaji doktorovi. No pro výsledky jsme si sli 4. řijna (4 měsíce poté :cry: :cry: ) a dozvedeli jsme se výsledky. Navic kdyz jsem to predavala doktorovi tak se ptal po vysledcich na toxoplazmozu a ty vysledky jeste nebyly :roll: . a pak mi rekl, že teda pockame co reknou v trobo a na imuno a pak to shrne a pritom mi klidne dovolil, ze muzu otehotnet a jeste se u toho usmival proc se ho vlastne na to ptam.
Uf to jsem se rozepsala. ale potrebuji to ze sebe dostat jsem z toho frustovana.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >