Potřebuji radu - laparoskopie

Anonymní
25.2.20 14:22

Potřebuji radu - laparoskopie

Ahoj, už nějakou dobu mě trápí bolest v podbřišku, ale ne úplně silná, většinou se to ozve párkrát za den, někdy třeba jednou za dva dny.. No gyndařka mi dělala ultrazvuk, byla jsem i na klasickém ultrazvuku, ale obojí v pořádku a doporučila mi laparoskopii kvůli případným srůstům. Ta bolest v podbřišku se dá přirovnat k menstruační bolesti, je to bolest u které se vyloženě nekrčím, jen je to nepříjemné. Myslíte, že tam riziko nějakých srůstů je? Jinak nějaké další potíže nemám, jen při sexu mě to občas zabolí. Měly jste některá taky jen takové menší bolesti? Do toho zákroku se mi zrovna nechce dobrovolně, tak zkouším jít pro radu sem. A omlouvám se předem za anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25.2.20 14:30

Ahoj byla sem kvuli srustum, protoze se my ktomu delalo i blbe. Myslela sem si, ze to je zlucnik.mela sem srusty po cisari.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10740
25.2.20 14:48

Jo u mně to nebyly srusty ale endometrioza. Ta se pozná az při laparce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 15:07

O endometrióze mluvila gyndařka taky, ale nemám ještě děti, mám chvíli po plnoletosti, tak nevím, jestli je možné k tomuto nějak přijít :nevim: zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.2.20 15:09

A měly jste nějaké větší bolesti břicha? Nebo jen sem tam trošku zabolelo? :?

• Nahlásit
  • Citovat
10740
25.2.20 15:17
@Anonymní píše:
O endometrióze mluvila gyndařka taky, ale nemám ještě děti, mám chvíli po plnoletosti, tak nevím, jestli je možné k tomuto nějak přijít :nevim: zakl.

To ze nemas děti vůbec nic neznamená. Ja byla na první laparce kvůli bolestem v necelých 20. A od té doby ji mám diagnostikovanou. U tehle nemoci vek nehraje roli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 15:25

Myslela jsem to tak, že děti ještě nemám, ale v budoucnu bych chtěla, což je jedna z věcí co mě do té laparoskopie tlačí. To se omlouvám, špatně jsem to napsala. Nemluvila jsem ani s doktorkou z čeho to může být, ale z operace jako takové mám popravdě dost strach, nikdy jsem na ničem takovém nebyla :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
876
25.2.20 15:42

Moje dcera (17 let) byla před měsícem na laparo. Nechtěla jsem, UTZ vše v pořádku, tak že jí preventivně odstraní slepák a podívají se tam. Přišlo mě to zbytečný, operovat jen tak, aby se vidělo. Nakonec jsem souhlasila. Vzali jí ten slepá, histologie potvrdila lehký zánět. Už jí nic nebolí. Ta laparoskopie je jen chvilka, jizvy skoro žádný, za týden budeš v pohodě, za dva týdny už mohla jít i na tělocvik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10740
25.2.20 16:40
@Anonymní píše:
Myslela jsem to tak, že děti ještě nemám, ale v budoucnu bych chtěla, což je jedna z věcí co mě do té laparoskopie tlačí. To se omlouvám, špatně jsem to napsala. Nemluvila jsem ani s doktorkou z čeho to může být, ale z operace jako takové mám popravdě dost strach, nikdy jsem na ničem takovém nebyla :zed:

Ja uz mam za sebou laparky 4. Nic to neni. A jestli je to endo, je lepší když na to přijdou teď a budou to řešit. Protoze endometrioza zpusobuje problemy s otehotnenim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Micky174
28.2.20 11:41

Zase ta operace muze srusty zpusobit, uvazovala bych o tom az pred miminem. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.2.20 13:34

O tom jsem taky slyšela, že ty srůsty může způsobit :( na druhou stranu si říkám, aby pak nebylo až před miminkem pozdě :nevim: zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Micky174
28.2.20 14:01
@Anonymní píše:
O tom jsem taky slyšela, že ty srůsty může způsobit :( na druhou stranu si říkám, aby pak nebylo až před miminkem pozdě :nevim: zakl.

No to je dilema, no. Ale endometrioza se pozna i z krve. Nejaky ca neco…

Ted je hodne lidi alergickych na neco. Nechala bych si nabrat transglutaminazu /celiakie/ a intolerance na kasein, vejce, soju. Laktozova intolerance a tak. S rezanim bych pockala.

• Nahlásit
  • Citovat
1838
28.2.20 14:22

Mně se nadělaly hodně srůsty po špatném slepáku, kdyby mně tehdy gyndař nedomluvil operaci laparo + hysteroskopii, tak nemůžu mít děti, protože už toho bylo hodně a ucpávaly mi vejcovody. Takže za 5/ 12 uděláno, jinak se pak dělaly znova, jsem po císaři před 6 lety. Teď čekáme druhé, srůsty tam jsou, ale asi to necháme být, uvidíme. Takže já svému gyndaři děkuju ještě teď, že jednal :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama