Používáte druhé jméno?

397
19.4.16 14:29

Používáte druhé jméno?

Chtěli bychom dát holčičce 2 jména, ale mně se pro oslovení více líbí jméno druhé. Oslovujete někdo dítě pouze druhým jménem? Obráceně to nezní spolu s příjmením tak pěkně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11365
19.4.16 14:35

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 18:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18295
19.4.16 14:39

Tak jak ji budete oslovovat a jak se bude představovat, tak si ji lidé zapamatují. Já sama mám 2 jména, ale ne od narození, ale druhé jsem si tam přidala, protože jsem chtěla a také jsem chtěla zjemnit své jméno pro svatbě. Většina lidí mě oslovuje tím prvním, ale jen proto, že mě znají z dřívějška, kdy jsem měla ještě jen jedno. Jsou ale lidé, kterým jsem se představila druhým jménem, a tak mě i oslovují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
19.4.16 14:44

Oslovujeme jen prvnim jmenem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16892
19.4.16 14:47

Si mu můžeš říkat jak chceš. Ona si potom sama vybere jak mu bude říkat. My holkám dokonce říkáme každý jinak. My jako rodiče máme Týnku a Tedy. Prarodiče mají Kristu a Teunku. Holky slyší na oboje. A starší sama opravuje na Týnku. Mladší si později sama vybere.
A prababičky používají oslovení prdelko, beruško. A taky slyší :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.16 14:48

Super :-). Občas mám nápady, že si říkám, jestli za tím nejsou těhotenský hormony… Nechtěla bych, aby holčička neměla se jménem komplikace…

• Citovat
  • Nahlásit
16892
19.4.16 14:53
@Anonymní píše:
Super :-). Občas mám nápady, že si říkám, jestli za tím nejsou těhotenský hormony… Nechtěla bych, aby holčička neměla se jménem komplikace…

komplikace bude mít se jménem jestli se jinak vyslovuje, jinak píše. A jestli je u nás víc variant psaní - Kristýna/Kristína, Iveta/Yveta… To se budou buď ptát A jak se to píše? a nebo jí to budou psát špatně, ale na to si zvykne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
19.4.16 15:17
@Anonymní píše:

Komplikaci muzou byt dve jmena, pokud jsou delsi. Kamaradka dala dve jmena, prvni dlouhe, druhe kratke, ale prijmeni maji taky docela dlouhe. No a pani ucitelka ve skole proste vsude pise obe a chce, aby to mala tak mela vsude, takze se holcicka celkem nadre nez to vypise. ale ono pokud je nekdo treba Magdalena Vozenilkova, tak je na tom stejne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5782
19.4.16 15:33

@Netopirek Iveta je jen Iveta, ale pozustatky ze slovenska jsou Yvetta. Bohudik uz se na to pta velmi malo lidi, casto se tu nevyskytuji Yvetty, jen snad Blanarovicova :D
Zakladatelce, pouzivame jedno, ale svatky slavime oba :lol:

Příspěvek upraven 19.04.16 v 15:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14633
19.4.16 15:37

Za mě lepší poskládat hezky jména a příjmení, aby to ladilo, a pak oslovovat jakkoli, než u toho nepřemýšlet a mít třeba Anna Lilly (anál…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5782
19.4.16 15:49

@Litta jeste zaplevelim…
Vitali jsme se z Maxmilianem Rohlikem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
19.4.16 16:00

@Netopirek podepisuji v plnem rozsahu. Dcera je Stella a je to vopruz ty dvě ll

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3329
19.4.16 16:00

Dceru oslovujeme na stridacku obema, slysi na ne obe. Ve skole si nikdy nestezovala, na sesitech ma jen M. L. a prijmeni, ty kolonky jsou moc male :mrgreen:
Syna oslovujeme druhym jmenem, mj. proto, ze stejne jako u vas, opacne by to bylo blbe vyslovitelne :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58978
19.4.16 16:08

Syn používá obě jména. asi podle toho jak zrovna chce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2978
19.4.16 16:08

Tak jsem ráda, že se oslovuje i druhým jménem. Chtěla bych případného syna pojmenovat Jiří Gabriel, protože Jiří je děděné jméno a Gabriel je zase moje zamilovaný jméno. Navíc Jiří bude už třetí v rodině, takže se bude muset stejně nějak odlišit, tak jsem ráda, že mu klidně můžu říkat Gabča a zbytek rodiny mu může říkat Jiříček (z toho mám osypky :roll: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat