Powerpoint

1762
17.1.09 21:47

Powerpoint

Ahoj holky,
opět prosím o radu.
Potřebuju vyrobit prezentaci v powerpointu (což jsem už zvládla, ale je tu jedna věc, kterou neumím). Potřebovala bych napsat větu a v ní zakrýt jedno slovo rámečkem, takže při hodině bych to promítla studentům, ti by cvičení vyplnili a já bych pak ta slova postupně odkrývala pro jejich kontrolu. Vím, že to jde, ale neumím to udělat.
Mohla bych samozřejmě udělat jeden obrázek s rámečky a následující s doplněnými slovy, ale tohle postupné odkrývání se mi dost líbí a vypadá tak „sofistikovaně“, tak bych se to chtěla naučit.
Díky moc za rady,
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8793
17.1.09 22:16

Nevím kterou verzi powerpointu máš a já ho tu momentálně ani nemám takže ti to přesně neřeknu jak to udělat, ale hledej v panelu animace - je tam varianta jak nastavit ukazování textu, obrázků postupně pomocí klikání myší - to je to co chceš… jde i nastavit zpoždění, takže se to ukáže samo a nemusíš ani klikat......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
17.1.09 22:49

Ať hledám, jak hledám, nemůžu nic najít. Umím jenom postupně ukazovat další text (to je animace), ale já potřebuju mít část textu zakrytou a pak ji teprvne odkrýt. Zakrýt ji umím, prostě přes to udělám obdélník v jiné barvě, ale pak nevím, jak odhalit ten text pod ním.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8793
18.1.09 02:19

v openoffice to funguje takto:
1. uděláš stránku s textem
2. naděláš si potřebný počet obdelníčků na zakrytí
3. jednotlivé obdelníčky si pojmenuješ, třeba obd1 až obdjánevímkolik
4. pak jim přiřadíš potřebný efekt - vlastní animace/ukončení/zmizet, odjet, odletět, odmazat a jánevím jak se to ještě všechno jmenuje - nastavíš si jak animace bude vypadat a jak to bude rychlé…

v powerpointu to bude velice podobné, pokud to nenajdeš, tak si stáhni openoffice je zadarmiko a soubor se dá uložit tak aby to powerpoint otevřel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
18.1.09 20:26

Díky moc, vyzkouším to.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
davidfeofjoe
9.3.12 19:50

Vým jak na to

je to jednoduchý klikneš animace tam vlevo vlastní animace napravo se ti zobrazí neco a tam dáš pridat efekt a už s ito deláš jak chceš! :)

• Nahlásit
  • Citovat
350
23.4.13 09:04

Ahojky zkusím oživit diskuzi a zeptat se nějakého odborníka na Powerpoint. Vložila jsem tam krátké video, všechno funguju, spouští se a přehrává bez problému. Po uložení a znovu spuštění přestane video fungovat :think:, poradí někdo v čem je chyba :nevim:, moc by mi to pomohlo, předem moc děkuji :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 16:21

Pro všechny, kteří tápou nejen co se týče samotné tvorby slajdů a chtějí připravovat prezentace, které budou pro publikum zajímavé, doporučuji knihu svého kolegy Marka: www.odprezentuj.cz/kniha/

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.6.20 15:47

Na našem webu je k nalezení několik pěkných šablon ke stažení zdarma. K dispozici jsou taky zajímavé doplňky a tipy, jak prezentace dělat lépe :) https://www.odprezentuj.cz/…-ke-stazeni/

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama