Reklama

Slevy na daních a studium

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.08 21:13
Slevy na daních a studium

Prosím, potřebovala bych poradit.
Nevíte jak je to s „daňovým zvýhodněním na vyživované dítě“, jestliže je mladší 26 let, ale z denního studia přešlo na kombinované? Je možné ji uplatnit? J*

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.08 09:20

Musíš napsat jaký máš příjem - bereš něco od školy? Co já vím, tak tam je podmínka přerušení studia a ne změna formy studia… takže to pochybuji.

A pokud bereš rodičák - tak si nedovedu představit, že by Ti dávali větší, protože studuješ, to je nesmysl.

Pokud pracuješ, tak při normálním studiu je velmi malá sleva na dani. Jak je to u kombinovaného studia nevím, to je dotaz pro tvoji mzdovou účtárnu.

Alka02
Kecalka 204 příspěvků 12.09.08 12:37

myslím, že otázka byla jiná, jde u uplatnění zvýhodnění na dítě a ne na sebe…

[quote:113213cc7­9]Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání se považuje dle § 12 zákona č. 117/1995 Sb. :

1. studium na středních a vysokých školách v České republice , s výjimkou

1. studia za trvání služebního poměru,
2. dálkového, distančního, večerního nebo kombinovaného studia na středních školách, je-li dítě v době takového studia výdělečně činno podle §10 nebo má-li v době takového studia nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci,
b) teoretická a praktická příprava pro zaměstnání nebo jinou výdělečnou činnost pro osoby se zdravotním postižením, prováděná podle předpisů o zaměstnanosti,

1. studium na středních nebo vysokých školách v cizině, pokud podle rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy je postaveno na roveň studia na středních nebo vysokých školách v České republice.

podle mě by se to mělo dát uplatnit, výjimka na to není, ale ruku do ohně bych za to nedala. kdyby mi s tím někdo přišel, že to chce uplatňovat, zeptala bych se pro jistotu na FÚ.

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 12.09.08 13:15

Lze, pokud:

• splňuje škola obecné podmínky (viz citace o příspěvek výše)
  • jedná se o VŠ

Alka02
Kecalka 204 příspěvků 12.09.08 13:23

no jo, to jsem zas přehlídla já, že není zmínka o VŠ :roll: , tak nějak jsem to předpokládala :oops:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.08 16:58

Alko díky moc, přesně tohle jsem na netu hledala a nenašla :oops: . Jenom tedy upřesním, jedná se mi o bakalářské studium dítěte na vysoké škole, takže jestli jsem to pochopila správně, podle toho, co je tam napsané, to možné je, aby student vysoké školy chodil na kombinované studium a při tom pracoval. (Ale na střední by to nešlo.)

Jj, pro jistotu si to ještě „potvrdím“ na tom úřadě, ale ono je vždycky lepší být na ně přece jenom trochu připravený :wink: :lol: .
 Jarka*

vokishka
Extra třída :D 12619 příspěvků 13.06.18 18:05

Zkusím se zeptat tady, ať nemusím zakládat nové téma. Dcera by měla v červnu ukončit absolutoriem studium na VOŠ (doufám :) ). Měli besedu s někým z pracáku, bylo jim řečeno, že si klidně můžou udělat prázdniny, že pořád budou braní jako studenti. Ale manželova účetní už se ozvala, že dcera končí a že musí donést potvrzení o ukončení a přestane na ni mít slevu na dani. Navíc prý musí k ní dcera něco podepsat. To poslední se mi zdá jako naprostý nesmysl, proč by dítě jezdilo něco podepisovat u rodiče v práci. A jak je to s tím statusem studenta, pro zdravotní pojištění bude student, pro manžela už ne? Může si o prázdninách ještě uplatnit ona slevu na dani na brigádě?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >