Pozastavení EET

Anonymní
31.5.20 18:21

Pozastavení EET

Dobrý den,
prosím o radu někoho, kdo má přehled o momentální situaci ohledně EET.
V průběhu května jsem si založila ŽL za účelem přivýdělku online prodeje při rodičovské dovolené. Má představa byla, že nebudu vůbec přijímat žádnou hotovost, jedině platby na účet. Jelikož jsem ale v oboru nová a lidé mi ještě příliš nedůvěřují, tak by raději platili hotově při převzetí. Z počátku jsem tyto zákazníky odmítala, protože chci mít skutečně vše vpořádku a nic neobcházet. Jenže se ke mně dostala informace o pozastavení EET a tak bych se chtěla ujistit, jestli momentálně mohu tedy přijímat i hotovost. :)
Předem moc děkuji.

Raději anonymně děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

44
31.5.20 18:45

@Anonymní eet je momentalne pozastavene. Ty jsi chtela posilat na dobirku? Ptz ta byla bez eet vzdy… nebo jak jsi chtela online prodavat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 19:48

@kateka.1 na dobírku ne. Nabízím v některých městech rozvoz. Každopádně má původní představa byla, že i při rozvozu se bude platit předem na účet. Takže když budu momentálně přebírat hotovost, tak nemusím ani později nic dokládat ano? Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
44
31.5.20 21:04

Musis zakaznikum dat k objednavce doklad-fakturu, nebo paragon (stejne jako pri platbe na ucet), ale ne eet. Plati to az do konce tohoto roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.20 16:31

@kateka.1 moc děkuji za radu. Můžu se ještě prosím zeptat, jak si můžu „dopravit“ převzaté peníze na účet, tak abych měla vše správně??? Jelikož jsem opravdu neměla vidinu přijímání hotovosti, tak jsem si pro založení podnikatelského účtu zvolila zrovna banku, která nemá moc možností vkladu. :nevim: Napadlo mě, že bych si peníze v hotovosti nechávala pro soukromé účely a z osobního účtu si posílala dané částky na podnikatelský účet. Jako V. S. bych vždy uváděla čísla faktur. Šlo by to takhle vůbec?? Neměla by s tím případná kontrola problém? Děkuji zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
44
1.6.20 22:24

@Anonymní ale ty je nemusis posilat na ucet-to je blbost. V ucetnictvi mas bankovni ucet a pokladnu-to, co dostanes hotove si „das“ do pokladny. Na konci roku pak sectes zaplacene faktury na uctu a prictes k tomu ty zaplacene hotove. Pak si jenom odestes naklady (bud pausalni, nebo skutecne) a mes zisk…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 07:17

@kateka.1 jde mi hlavně o to, že musím nakupovat další a další nové zboží k prodeji. Takže peníze v hotovosti v pokladně jsou pro mě úplně k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
44
2.6.20 08:42

@Anonymní tak bud si penize z pokladny vlozis na ucet, nebo si normalne z tveho uctu posles castku na ucet. To bude jako vklad do podnikani (ostatni prijem nedanovy-neovlivnuje zaklad dane). A z pokladny si je vyberes jako „osobni spotreba“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama