Pozice - Odečítačka (odčítačka) vody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 11:53
Pozice - Odečítačka (odčítačka) vody

Zdravím všechny, kteří by mi mohli pomoci zjistit bližší informace. Jedná se o pracovní nabídku odečítačky hlavních vodoměrů? Neznám zatím přesný popis práce, ani přesnou pracovní náplň, vlastně mi chybí strašná spousta informací. S podobným typem práce jsem se zatím nesetkala, takže si vůbec neumím představit, co vše obnáší, ale hlavně, co vše bych si měla případně před nástupem zjistit. Pracovní dobu mají prý variabilní (záleží na mne, kdy a co vše si udělám) - mají pouze limit, do kdy musí být odečty hotové. Mzda je hodinová. Mají cesťák, který se prý nedaní a vyplácí hotově pak na ruku. A chtějí abych měla vlastní auto. Prosím všechny, kteří mají s podobnou prací zkušenosti, aby mi napsali, na co si dát pozor, případně na co se zeptat. Jak se třeba počítá tedy potom odpracovné hodiny, když nemám pevnou dobu. Jak je to s pauzou, případně wc apod. Zajímají mě nejvíc zkušenosti ohledně pracovní smlouvy a sestavení mzdy - co vše si ohlídat a jak spočítat (jsem sama s dětma, potřebuji důkladný přehled, kolik budu měsíčně mít). A pak by mě zajímali o osobní názory na práci, nebo podobnou práci. Je mi jasné, že na začátku by to byl mazec, než si člověk osvojí trasy, rozjezdí se apod. Ale nemoce, dovolená, když neudělám, tak to asi na mě všechno čeká.. nebo pokud to někdo dělá za mě, tak pak já mámi víc práce, pokud chybí někdo jiný? Je to pro mě fakt španělská vesnice, ale hlavně mě tlačí čas, než dostanu termín schůzky, chtěla bych být trochu v obraze, protože jen na té jedné bych měla asi šanci, se na vše vyptat. Taky je možné, že to bude rychle fuč a nedostanu ani příležitost. Zatím vidím bohužel spíš nevýhody (opotřebení mého starého - fakt starého auta…). Časovou náročnost aspoň zezečátku, nemoci si dát v klidu pauzu na oběd, wc? někde na benzínkách (při menses nic moc…). Nemám vůbec páru a budu vděčná za každou zkušenost, nebo typ, na co se zeptat. Jinak do té firmy bych moc ráda nastoupila, ať bych třeba časem mohla zkusit jinou pozici, kdyby se uvolňovala, ale nevím, jestli vydržet pár let něco, co by nebylo moc časově pro mě dobré (s dětmi jsem docela dlouho sama, buhví jak dlouho ještě třeba budu) a nemůžu si tak moc dovolit zkoušet něco ne moc jistého :nevim:

Reakce:
josslyn.n
Stálice 60 příspěvků 16.01.19 12:02

Já to dělala. Byla to finančně výhodná brigáda. Negativa - papíry od firmy někdy obsahovaly staré nebo neúplné informace. Stres v domech kde nejsou čísla bytu na dveřích. Před lidmi se musíš přehrabovat v papírech a hledat ty jejich. Jinak doporučuji si papíry vždy doma natrhat, nachystat podle pater. Chodí se od horních do spodních. Někteří lidé jsou super, někteří na facku. Nejhorší je, že si velká většina z nich myslí že k nim přijdeš přesně ve vypsaný čas (když máš odečty např. od 16:00 tak že u nich doma budeš prostě přesně v 16.. nenapadne je že nebydlí v domě sami a musíš k nim dojít postupně :lol: Jinak se příprav že budeš lézt po zemi, odtahovat od zdi skříňky nebo pračky.. Lidi nejsou přichystaný.

josslyn.n
Stálice 60 příspěvků 16.01.19 12:09

Jo a pracovní doba je sice variabilní, ale k lidem musíš až odpoledne. Nejdříve ve 4 a i to je moc brzy. Dopoledne by se odečty dělat neměly. Mzdu jsem mela fixní. Za 2 měsíce to dalo 25 000 čistého. V jednom bytě strávíš minimálně 2 minuty.

Ivass
Kecalka 436 příspěvků 16.01.19 12:28

chyba.

Kacka2
Závislačka 4286 příspěvků 16.01.19 12:35

Počítej s pracovní dobou opravdu odpoledne, spíš navečer. Přes den doma nikoho nezastihne i když to dopředu vyvěsíš. Nikdo si kvůli odečtu nebude brát volno. Dopoledne jdou odečíst jedině domovy důchodců.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64673 příspěvků 3 inzeráty 16.01.19 13:31

Tak ono záleží kde to je, treba u nas zadne lidi řešit nemusis, vodomery jsou vesmes pristupne, ale znamena to zvednout si dekl, slezt vic jak metr do sachty, odecist, vylezt, zadeklovat zpet a popojet k dalsimu baraku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 14:38

Díky všem za postřehy. Mělo by se prý jednat o odečítání hlavních vodoměrů, takže asi po lidech to nebude? A jak se v takových případech řeší odpracované hodiny? Mě bylo řečeno, že je to pružné a na mě, za jak dlouho, rychle si to udělám, zároveň je tam ale hodinová mzda a nastavený limit, do kdy musí být vše hotové. Já se spíš bojím, že to časově nebudu stíhat a přemýšlím nad obědem (kde? nechce se mi šidit jídlo-kvalitu stravy, ale zase platit za restaurace taky ne…) a takové wc? Nějak mi chybí představivost ohledně tohoto typu práce :lol: .

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 16.01.19 14:49
@Anonymní píše:
Díky všem za postřehy. Mělo by se prý jednat o odečítání hlavních vodoměrů, takže asi po lidech to nebude? A jak se v takových případech řeší odpracované hodiny? Mě bylo řečeno, že je to pružné a na mě, za jak dlouho, rychle si to udělám, zároveň je tam ale hodinová mzda a nastavený limit, do kdy musí být vše hotové. Já se spíš bojím, že to časově nebudu stíhat a přemýšlím nad obědem (kde? nechce se mi šidit jídlo-kvalitu stravy, ale zase platit za restaurace taky ne…) a takové wc? Nějak mi chybí představivost ohledně tohoto typu práce :lol: .

To opravdu není odečet po bytech :D to co chceš dělat ty je něco jiného a lidé si to spletli.. odečty po bytech jsem dělala a to je naprosto v klidu a super vydělané peníze ;) Ale to co děláš vypadá po nějakých firmách atd? nevím.. Spíš bych se zeptala být tebou jich. Co to obnáší atd myslím že tady dostaneš jen mylné info ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >