Pozitivní GBS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 13:31
Pozitivní GBS

Ahoj holky, prosím o radu, mám pozitivní GBS, u první jsem to neměla a tak jsem ani neřešila co a jak… ale teď mě výsledek překvapil :roll:
Koukala jsem, že se to řeší podáním atb u porodu… ale :think: neexistuje jak to řešit dřív? Aby to neublížilo miminu v břiše? A jak se to pak řeší dál po porodu :think: neoslabí atb mimino? A co když nestihnou zabrat?

Moc děkuji za všechny zkušenosti a rady :hug:

Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20498 příspěvků 18.01.19 13:39
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím o radu, mám pozitivní GBS, u první jsem to neměla a tak jsem ani neřešila co a jak… ale teď mě výsledek překvapil :roll:
Koukala jsem, že se to řeší podáním atb u porodu… ale :think: neexistuje jak to řešit dřív? Aby to neublížilo miminu v břiše? A jak se to pak řeší dál po porodu :think: neoslabí atb mimino? A co když nestihnou zabrat?Moc děkuji za všechny zkušenosti a rady :hug:

Buď v klidu. Já jsem u prvního měla,u druhého neměla a teď zase mám. Dřív než pri porodu se to opravdu neřeší. Až dorazíš do porodnice, dají ti kapacku s atb. Mně stihli dát jednu dávku,která dokapala hodinu před porodem. Takže to nebylo úplně dostatečné. Ale jediné co,tak sestra chodila první den malého častěji kontrolovat, poslouchat. Byl úplně v pořádku. Prý je pozitivní i to,když zůstane co nejdýl plodová voda,což já ji měla až do konce, vak blan protrhl až malý hlavičkou. Ta pravděpodobnost a riziko přenosu jsou malé,a hlavně u dětí do 37 tt.

bjitka123
Kecalka 229 příspěvků 18.01.19 13:40

Protože jsem rodila předčasně a odběr se u mě nestihnul provést, automaticky jsem v porodnici dostala injekci ATB taky. Miminko by se streptokokem mohlo nakazit během porodu, proto se to dělá. Jinaka mě v těhotenství Dr 2× dala Macminor ATB čípky, tak se Dr zeptej, jestli by to šlo i ve tvém případě. A neboj, kdyby to mohlo miminku ublížit, nedělalo by se to.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >