PPM + DPČ nebo DPP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonimka5621
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 12.02.18 16:33
PPM + DPC nebo DPP

Dobrý den, chlap je doma na mateřské a pobírá PPM… Přemýšlíme, že by si našel brigádu (u jiného zaměstnavatele) a tak se chci zeptat zda je to možné? Pokud ano budou mu strhávat zdravotní a sociální i když pobírá PPM? A ještě mám otázku… Já dělám na HPP a mám nabídku na brigádu a chtěla bych ji přijmout… Buď brigádu a nebo DPC… Jak je to s daněmi? Kolik strhávají? Já jen aby mi to za to stálo… Nevím jak to chodí, když mám už jednu smlouvu na HPP :) a sociální a zdravotní se bude strhávat jen z HPP, že jo? Děkuji za odpověď

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5004 příspěvků 12.02.18 18:01

Chlap u jiného zaměstnavatele může pracovat na jakoukoliv smlouvu/dohodu. Pokud by zaměstnavatelé měli stejný obor činnosti, tak potřebuje souhlas současného. Zdravotní a sociální bude zaměstnavatel odvádět nebo neodvádět podle toho, co bude teda mít za smlouvu a s jakým výdělkem. A pokud by zdravotní odváděno bylo, tak jen ze skutečného výdělku, nemusel by při nižším výdělku než minimální mzda doplácet do minimálního zdravotního, protože je zároveň státní pojištěnec z titulu čerpání RD u současného zaměstnavatele (nebo pobírání PPM, pokud zaměstnání skončilo).

Daň bude zaměstnavatel odvádět u tebe 15 % vždy, protože nebudeě podepisovat „růžové prohlášení“, to máš předpokládám podepsané u současného zaměstnavatele. Sociální a zdravotní závisí na typu smlouvy/dohody a výdělku. U DPP se odvádí od výdělku vyššího než 10 tis. Kč. U DPČ od výdělku 2500 Kč. Na DPP můžeš udělat max. 300 hodin za rok u jednoho zaměstnavatele. Na DPČ v průměru max. 20 hodin týdně.

Anonimka5621
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 12.02.18 18:05

@Lendeš a proč se zdravotní a sociální platí u dvou zamestnavatelu?

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5004 příspěvků 12.02.18 18:07

@Anonimka5621 A proč by nemělo?

Anonimka5621
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 12.02.18 18:10

Já nevím :mrgreen: měla jsem za to, že je to jakoby pro nás a že to stačí u jednoho zaměstnavatele :) :mrgreen: prd se v tom vyznám :mrgreen:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 12.02.18 18:25
@Anonimka5621 píše:
@Lendeš a proč se zdravotní a sociální platí u dvou zamestnavatelu?

prostě se platí z výdělku… a když vyděláváš u dvou zaměstnavatelů, tak se strhne v každé výplatě…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama