Reklama

PPM + DPČ nebo DPP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonimka5621
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 12.02.18 16:33
PPM + DPC nebo DPP

Dobrý den, chlap je doma na mateřské a pobírá PPM… Přemýšlíme, že by si našel brigádu (u jiného zaměstnavatele) a tak se chci zeptat zda je to možné? Pokud ano budou mu strhávat zdravotní a sociální i když pobírá PPM? A ještě mám otázku… Já dělám na HPP a mám nabídku na brigádu a chtěla bych ji přijmout… Buď brigádu a nebo DPC… Jak je to s daněmi? Kolik strhávají? Já jen aby mi to za to stálo… Nevím jak to chodí, když mám už jednu smlouvu na HPP :) a sociální a zdravotní se bude strhávat jen z HPP, že jo? Děkuji za odpověď

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Reklama

Reakce:

Lendeš
Kelišová 5280 příspěvků 12.02.18 18:01

Chlap u jiného zaměstnavatele může pracovat na jakoukoliv smlouvu/dohodu. Pokud by zaměstnavatelé měli stejný obor činnosti, tak potřebuje souhlas současného. Zdravotní a sociální bude zaměstnavatel odvádět nebo neodvádět podle toho, co bude teda mít za smlouvu a s jakým výdělkem. A pokud by zdravotní odváděno bylo, tak jen ze skutečného výdělku, nemusel by při nižším výdělku než minimální mzda doplácet do minimálního zdravotního, protože je zároveň státní pojištěnec z titulu čerpání RD u současného zaměstnavatele (nebo pobírání PPM, pokud zaměstnání skončilo).

Daň bude zaměstnavatel odvádět u tebe 15 % vždy, protože nebudeě podepisovat „růžové prohlášení“, to máš předpokládám podepsané u současného zaměstnavatele. Sociální a zdravotní závisí na typu smlouvy/dohody a výdělku. U DPP se odvádí od výdělku vyššího než 10 tis. Kč. U DPČ od výdělku 2500 Kč. Na DPP můžeš udělat max. 300 hodin za rok u jednoho zaměstnavatele. Na DPČ v průměru max. 20 hodin týdně.

Anonimka5621
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 12.02.18 18:05

@Lendeš a proč se zdravotní a sociální platí u dvou zamestnavatelu?

Lendeš
Kelišová 5280 příspěvků 12.02.18 18:07

@Anonimka5621 A proč by nemělo?

Anonimka5621
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 12.02.18 18:10

Já nevím :mrgreen: měla jsem za to, že je to jakoby pro nás a že to stačí u jednoho zaměstnavatele :) :mrgreen: prd se v tom vyznám :mrgreen:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27284 příspěvků 12.02.18 18:25
@Anonimka5621 píše:
@Lendeš a proč se zdravotní a sociální platí u dvou zamestnavatelu?

prostě se platí z výdělku… a když vyděláváš u dvou zaměstnavatelů, tak se strhne v každé výplatě…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >