PPM,když jsem na UP

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.1.22 10:12

PPM,když jsem na UP

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. prosim o anonym, jelikož tu mám dost známých. Momentálně jsem na UP, předtím jsem přes rok pracovala, jsem na začátku těhotenství. Budu mít nárok na PPM? Když jsem rok na UP? Ale předtím mám už přes rok odpracováno? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12588
2.1.22 10:15

Ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1345
2.1.22 10:17

Nee

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11960
2.1.22 10:17

Nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4092
2.1.22 10:19

Určitě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4892
2.1.22 11:03

Ne. Nejen že musíš mít odpracovaných minimálně 270 dní za poslední dva roky, ale taky musíš být v době nástupu na PPM zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě, která je maximálně 180 dní. Vzhledem k tvému působení na ÚP druhou podmínku nesplňuješ a tak nárok nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18998
2.1.22 11:35

To fakt ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 11:57

@Martha03 takže když bych teď nastoupila někam do práce nesdělil, že jsem těhotná je možnost tedy pak mít na PPM nárok?

• Citovat
  • Nahlásit
52942
2.1.22 11:59
@Anonymní píše:
@Martha03 takže když bych teď nastoupila někam do práce nesdělil, že jsem těhotná je možnost tedy pak mít na PPM nárok?

Musela bys byt nemocensky pojistena 270 dni v poslednich dvou letech pred nastupem na ppm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11960
2.1.22 12:05
@Anonymní píše:
@Martha03 takže když bych teď nastoupila někam do práce nesdělil, že jsem těhotná je možnost tedy pak mít na PPM nárok?

Ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4892
2.1.22 12:08
@Anonymní píše:

Jak píše @matkabagristy musíš být nemocensky pojištěná alespoň 270 dní v posledních dvou letech. Když teď někam nastoupíš a zůstaneš tam až do nástupu na mateřskou a splníš i tu první podmínku, tak ano nárok mít budeš. Pokud tě ale vyhodí ve zkušební době, tak pak je ochranná lhůta stejně dlouhá jako trvalo poslední zaměstnání, takže záleží v jakém týdnu jsi, aby ti to vyšlo… Řekněme že budeš v práci 60 dní, pak po ukončení pp ve zkušební době bys měla jen dalších 60 dní do nástupu na PPM. A samozřejmě těch 270 dní platí do nástupu na PPM, takže pokud máš před sebou ještě třeba 7 měsíců těhotenství, tak ti nemusí vyjít ani to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat