Práce bez smlouvy
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
Pry kontrole bude stacit, kdyz jim ukazu maturitu. To je preci blbost?!
- Citovat
- Upravit
Ano, je to naprostá blbost. Ale může tě hřát to, že on z toho bude mít mnohem větší problémy než ty.
Každopádně práce na černo má MRAKY nevýhod pro tebe.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Jako maturitní vysvědčení ti fakt nepomůže. Na druhou stranu, jaká kontrola?
Dělala sem práci v různých místech a nikdy nikdo pracovní smlouvu vidět nechtěl. Na druhou stranu, pokud ti nechce dát ani dohodu o provedení práce, tak bych čula nějakej průšvih. I Pinglove načerno mají někde schovanou v šuplíku d p p, i když spíš kvůli pojistkám, kdyby se něco poto.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Základní problém je : neodvádění sociálního a zdravotního, díra v životopise, absence odpracovaných měsíců/let na důchod, možnost problému s bezpečností práce (nikdy nevíš, co se může stát), prostě pro tebe samé mínusy!! poohlédni se jinde..
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Je to blbost, nevýhodné hlavně pro tebe. Nějaká kontrola by byla problém zaměstnavatele, ale tobě nepujdou zadne odvody.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak ja jsem takhle kontrolu zamestnacu ve firme zazila a byla to teda drsna prepadovka. I kdyz sli hlavne po ukrajincich, bez smlouvy bych si tam vazne sedet netroufla. Nedostane nahodou nejakou pokutu i zamestananec? Rychle od takove brigady pryc. Dost mozna by ti nakonec ani nezaplatili…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A zamestnanec bez smlouvy muze dostat pokutu od inspektoratu az 100 tisic, kdyz to nekdo vymakne. Takze zadnej problém akorat pro zaměstnavatele.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Kriss Tina píše:
Je to blbost, nevýhodné hlavně pro tebe. Nějaká kontrola by byla problém zaměstnavatele, ale tobě nepujdou zadne odvody.
Tak pokud bude mít dpp, tak ji nepůjdou také… tím tedy netvrdím, že by měla pracovat bez smlouvy, ale v odvodech to u brigády fakt není.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
Tak pokud bude mít dpp, tak ji nepůjdou také… tím tedy netvrdím, že by měla pracovat bez smlouvy, ale v odvodech to u brigády fakt není.
U DPP nad 10 tisíc už odvody jsou ne?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Kriss Tina píše:
U DPP nad 10 tisíc už odvody jsou ne?
To jo, ale to si zaměstnavtel sakra ohlídá
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Když ti zaměstnavatel po měsíci práce nezaplatí nebo ti dá míň, než jste si dohodli, nemáš na něj páku. Při kontrole inspektorátu práce (a fakt chodí) jsi nelegální zaměstnanec. A v případě, že se ti na pracovišti něco stane, to může být dost velký průšvih, hlavně pro tebe, pokud budeš řešit velké zdravotní poškození nebo trvalé následky. Pryč od něj, pokud můžu radit.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Diky holky, ja tam odpracovala tyden, zaplatil vsechno, ale clovek nikdy nevi. Kazdopadne tam uz nepojedu. Studuji a chtela jsem si neco privydelat.
- Citovat
- Upravit
Pracovat u takového blbce, který nezná základní věci, je naprostá ztráta tvého času
nemáš ani jistotu, že ti za práci zaplatí, proto to asi dělá takto. Vyhodí tě kdykoliv bude chtít on, ale až odvedeš práci
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@karamelovazmrzka píše:
Když ti zaměstnavatel po měsíci práce nezaplatí nebo ti dá míň, než jste si dohodli, nemáš na něj páku. Při kontrole inspektorátu práce (a fakt chodí) jsi nelegální zaměstnanec. A v případě, že se ti na pracovišti něco stane, to může být dost velký průšvih, hlavně pro tebe, pokud budeš řešit velké zdravotní poškození nebo trvalé následky. Pryč od něj, pokud můžu radit.
Inspektorát se jen tak ze svých teplých kanclíků dobrovolně nezvedne. Musí jít o udání a mají jich dostatečně
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj holky. Je mi to divny, tak se chci poradit. Nasla jsem si brigadu, jedna se o administrativu. Problem je, ze zamestnavatel mi nechce dat dpp, chce, abych delala nacerno. Nezda se mi to, navic bych pracovala na recepci. Co kdyz prijede kontrola? Tohle asi nebude ok, ze ne? Diky.