Práce - brigáda při RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 21:03
Práce - brigáda při RD

Ahoj, prosím anonym, kvůli práci. Potřebuji slyšet názor někoho nezaujatého. Stala se mi taková věc. Jsem na RD a našla jsem si práci (brigádu) v mém oboru. Jedná se malý úvazek, kde bych větší část práce dělala z domu a asi 2× do měsíce chodila do práce asi na 4 hodiny. To je všechno v pořádku a měla jsem radost. Jenže práce je špatně dopravně dostupná, takže jedna cesta mi zabere i přes hodinu, pokud jedou špatně spoje. Takže ze 4 hodin se udělá i 6. Byli jsme s přítelem domluvení, že ty 2 dny by hlídal on. Jenže teď mu v práci řekli, že nemůže pracovat z domu a po pravdě, když by hlídal, taky toho ani moc neudělal, dcera vyžaduje pozornost. V té práci jsem před popisem smlouvy a počítají se mnou. A já jsem teď v situaci, že tam prostě na ty 2 dny jezdit nemůžu. Z domu dělat můžu, to bych snad nějak zvládla. Ale co teď? Nechci být mrcha a na poslední chvíli to odříct, ale zase nemám hlídání pro holku, přítel si dovolenou brát nechce, to by pak ta moje práce nedávala smysl. Co byste dělali vy? Ještě napíšu, že mi ani tak nejde o peníze, ale spíš jsem si touhle prací, chtěla udržet kvalifikaci a mám strach, že nic jiného neseženu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sany80s
Kelišová 7320 příspěvků 24.04.19 21:11

Jak stará je dcera?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 21:13

@Sany80s 5 měsíců. Do jeslí mi jí ještě nevezmou.

Sany80s
Kelišová 7320 příspěvků 24.04.19 21:17

Pokud opravdu tak hrozí ztráta kvalifikace, tak bych si zaplatila z těch peněz nějakou kamarádku, která je taky na rodičovské a dítě u ní necháš.
Dále bych uvažovala o dojíždění autem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 21:20

@Sany80s dojíždění autem neřeší to hlídání. Žádnou kamarádku na RD nemám a cizímu se mi jí nechce nechávat. Ztráta kvalifikace to je to otázka… kdo ví co bude za 3 roky, že? Já právě ještě dálkově studuju a chci si udělat odborné kurzy… jesle připadají v úvahu až za rok.

katintheBOx63
Kecalka 301 příspěvků 24.04.19 21:21

Napadají mně 2 možnosti - budto zkusit zamestnavatelovi vysvetlit situaci, s tým že prvních pár měsíců by si tam nechodila ani na ty 2 dny. Jestli o tebe stojí, tak by to snád nemusel být takový problém. Případně pokud je možnost dělat v oddělené místnosti kdy by si mohla vzít i dceru - takhle jsem se napr. dohodla já s mým zaměstnavatelem. Že budu dělat z domu, a když budu muset přijít tak jedine do zasedačky kde budu moci být sama s mimi. Prípadné schuzky s kolegy hold budou muset zkousnout s mimcem, ale to u nas v praci není neobvyklé, par kolegyn co takhle děla k rodičáku již máme v práci.
Nebo pak na tu dobu zkusit zajistit hlídání - rodina nebo si někoho ověřeného zaplatit :nevim:

Sany80s
Kelišová 7320 příspěvků 24.04.19 21:23

Dojíždění autem zkrátí tu dobu.
Pokud nechceš pořešit hlídání, tak bohužel.
Ale pamatuj, že svět je malý, v té firmě se teď dost ztrapníš a někdo si tě může pamatovat a můžeš ho potkat i jinde. Za pár let se lidi rozutečou leckam.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 21:24

@katintheBOx63 díky za super nápad. Jenže já se trochu obávám, že když tam s malou budu, tak stejně nic neudělám. Přeci jen spát nebude celé 4 hodiny a když se jí nebudu věnovat, tak bude ječet… ale samozřejmě nevím… práci z domu jsem chtěla dělat večer, až bude malá spát.

Uživatel je onlineDany.dee
Kecalka 102 příspěvků 24.04.19 21:27

Co babičky nebo kdokoli z příbuzných. Vím že ne každý někoho má, nebo je polovina rodiny daleko, ale když to tak čtu tak je to asi jediná možnost a nebo nějaká zkušená chůva. Jenže to zas něco stojí. :think:

katintheBOx63
Kecalka 301 příspěvků 24.04.19 21:28
@Anonymní píše:
@katintheBOx63 díky za super nápad. Jenže já se trochu obávám, že když tam s malou budu, tak stejně nic neudělám. Přeci jen spát nebude celé 4 hodiny a když se jí nebudu věnovat, tak bude ječet… ale samozřejmě nevím… práci z domu jsem chtěla dělat večer, až bude malá spát.

Hele a co to je za praci? Musíš tam něco fyzicky v té době podepsat, nebo vyplnit na papíru? Protože pokud ne, tak my v práci hodně jedeme na videokonference (jinak to ani nejde pač kolegové jsou z celého světa, tak se osobně ani nesetkáváme a každému je tak jedno jestli se připojím z domu nebo z kanclu). Tak to by mohlo být řešení pokud je potřeba se fyzicky tam vyskytovat jen kvuli schuzkám, skolením atď. prostě věcem kdy je potřebná okamžitá interakce všech stran.

Ornwen
Kelišová 5167 příspěvků 24.04.19 21:32

A ty jsi na dovolene z prace a nasla jsi brigadu v oboru jinde? Protože nemuzes delat ve stejnem oboru, jako tvuj zamestnavatel bez jeho souhlasu.
Pokud si jen doma na RP, tak bych se zkusila se zaměstnavatelem domluvit, jestli by to neslo jeste nějak upravit. Jinak proste rict, ze se situace zmenila a nastoupit nemuzes.

katintheBOx63
Kecalka 301 příspěvků 24.04.19 21:32

Jinak bych to zkusila nejdrive standardne - prijdu ale s malou a dejte mistnost na 4 hodky. A kdyby jakoze no mozna, ale co kdyz bude rvat - tak muzes rict, ze pokud bude rvat, tak zustanes o neco dele aby si praci stihla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 21:34

@Ornwen předmět činnosti obou zaměstnavatelů je jiný. Takže to problém není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 21:38

@katintheBOx63 ta práce se dá uzpůsobit, abych žádný papír nepotřebovala, ale to je také na vůli druhé strany. Ono se jim na začátku ani moc nelíbilo, že bych chodila jen tak málo. Když bych tam zůstávala dýl, tak mi zas nepojede žádný spoj, tak to moc řešení není.

katintheBOx63
Kecalka 301 příspěvků 24.04.19 21:42
@Anonymní píše:
@katintheBOx63 ta práce se dá uzpůsobit, abych žádný papír nepotřebovala, ale to je také na vůli druhé strany. Ono se jim na začátku ani moc nelíbilo, že bych chodila jen tak málo. Když bych tam zůstávala dýl, tak mi zas nepojede žádný spoj, tak to moc řešení není.

Tak už pak nevím :nevim: Já bych se tím zaměstnavatelem o tom ještě tedy před podpisem rozumně pobavila - vysvětlila situaci, i to s přítelem a uvidíš. Buď se na něčem dohodnete, nebo ne. Víc asi nikdo už neporadí k této situaci.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama