Práce na kase, problém

Anonymní
15.7.21 22:31

Práce na kase, problém

Ahoj holky, dnes jsem udělala v práci chybu. Poprvé jsem byla na kase a paní, která mě měla zaučit, si odešla zakouřit, tudíž jsem kasu musela vzít sama. Večer se zjistilo, že chybí 1000 kč a že za to můžu já. Jsem brigádník v zácviku (druhý den), je možné, že jsem chybu udělala skutečně já. Nevím o tom, že jsem podepisovala hmotnou zodpovědnost, přesto mám manko doplatit ze svého. Jsem z toho neskutečně špatná. Nadřízená je asi dost naštvaná. Já jsem student a mám tak na kafe, brigádou jsem si chtěla jen trochu přivydělat a teď tohle.. nevím, jak situaci řešit. Uznám chybu, ale na druhou stranu jsem opravdu měla být pod dohledem a co vím, tak za brigádníky řeší tyto nedoplatky firma. Budu moc ráda za vaši reakci, jsem zoufalá. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3718
15.7.21 22:44
@Anonymní píše:
Ahoj holky, dnes jsem udělala v práci chybu. Poprvé jsem byla na kase a paní, která mě měla zaučit, si odešla zakouřit, tudíž jsem kasu musela vzít sama. Večer se zjistilo, že chybí 1000 kč a že za to můžu já. Jsem brigádník v zácviku (druhý den), je možné, že jsem chybu udělala skutečně já. Nevím o tom, že jsem podepisovala hmotnou zodpovědnost, přesto mám manko doplatit ze svého. Jsem z toho neskutečně špatná. Nadřízená je asi dost naštvaná. Já jsem student a mám tak na kafe, brigádou jsem si chtěla jen trochu přivydělat a teď tohle.. nevím, jak situaci řešit. Uznám chybu, ale na druhou stranu jsem opravdu měla být pod dohledem a co vím, tak za brigádníky řeší tyto nedoplatky firma. Budu moc ráda za vaši reakci, jsem zoufalá. :,(

Podívej se do smlouvy. Já dělala na kase jak přes agenturu tak na přímo při škole jako brigádu a jakékoliv manko by šlo ta mnou. Hmotku určitě někde podepsanou mas. Už je to 10 let a dost pochybuju, ze b si to někdo vzal na triko a za tebe doplacel. Přepočítala jsi kasu když jsi ji převzala? Pokud ne, tak bohužel tvá chyba, mohlo tam chybět už na začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
15.7.21 22:46
@hospodki píše:
Podívej se do smlouvy. Já dělala na kase jak přes agenturu tak na přímo při škole jako brigádu a jakékoliv manko by šlo ta mnou. Hmotku určitě někde podepsanou mas. Už je to 10 let a dost pochybuju, ze b si to někdo vzal na triko a za tebe doplacel. Přepočítala jsi kasu když jsi ji převzala? Pokud ne, tak bohužel tvá chyba, mohlo tam chybět už na začátku.

Ve smlouvě to nemám a kasu jsem si nepřepočítala :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
15.7.21 22:46

Neumím si představit, že firma platí manka brigádníkům. Jak by to asi vypadalo. Chápu, že si měla být pod dohledem, ale zodpovědnost za chyby musíš nést hlavně ty. Ne někdo jiný. Kdybys špatně vrátila a tvoje nadřízená stala vedle, taky za to může?
Jasný, že to naštve. Chtěla sis přivydělat a teď tohle. Asi jediná možnost je, že si to odpracuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
15.7.21 22:47

Hmotná zodpovědnost není všude. I já osobně jsem pracovala v minulosti na kase pro mezinárodní firmy a
v ani jedné ze tří hmotná zod. nebyla.
Pokud není podepsaná, nemůžou na tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8193
15.7.21 22:53

Na kase jsem brigádničila několik let a vždy šlo manko za mnou (teda stalo se mi to jen jednou, taky litr, dodneška nechápu kde a jak). Hmotku jsem měla podepsanou buď už v agentuře, nebo ještě před zaučením, než jsem šla vůbec markovat. Jak se zjistilo, že je to tvá chyba? S těmi penězi manipuloval i někdo jiný? Určitě si zjisti, jak je to s tou hmotkou, pokud jsi ji nepodepsala a oni tě nechali jít na kasu bez toho, tak bohužel jejich blbost, respektive zaměstnankyně, která na tebe měla dohlížet. Ale moc tomu nevěřím, bývá to součást smlouvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.21 22:53
@topkiss píše:
Neumím si představit, že firma platí manka brigádníkům. Jak by to asi vypadalo. Chápu, že si měla být pod dohledem, ale zodpovědnost za chyby musíš nést hlavně ty. Ne někdo jiný. Kdybys špatně vrátila a tvoje nadřízená stala vedle, taky za to může?
Jasný, že to naštve. Chtěla sis přivydělat a teď tohle. Asi jediná možnost je, že si to odpracuješ.

Tam šlo o to, že já jsem neměla být sama na kase, ale stejně to riskovali. Vím, že je to má chyba, já tu kasu brala po 3. za život.

• Citovat
  • Nahlásit
1998
15.7.21 22:55

Zkontroluj smlouvu.
Pokud jsi mela pracovat pod dozorem a ten nebyl pritomen, je to chyba dozoru/firmy.
Na druhou stranu - s brigadou se muzes rozloucit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
15.7.21 22:59
@Anonymní píše:
Tam šlo o to, že já jsem neměla být sama na kase, ale stejně to riskovali. Vím, že je to má chyba, já tu kasu brala po 3. za život.

To je těžký. Dozor neměl nikam odcházet. Ale z pohledu druhého… Když jsem zaucovala brigádníci já, taky jsem musela třeba na wc.
Ale základ je si spočítat kasu než vubec začnu něco dělat. Jestli hmotku opravdu nemáš podepsanou, tak mají smůlu, ale brigáda už asi neklapne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.21 23:04

Děkuji za reakce a máte pravdu.
Díky, autorka

• Citovat
  • Nahlásit
1232
15.7.21 23:14

Každý zaměstnanec musí mít svoji kasu.
Byla ta kasa vůbec na tebe? Podepsala jsi, že sis ji převzala?
Pokud byla kasa někoho jiného, tak za tebe v podstatě ručil a manko by měl zaplatit on.
Nicméně takto to funguje u nás - proto zaučujícímu dáváme hned jeho kasu….
Ještě mrkni na tu hmotnou zodpovědnost. Pokud si ji nepodepsala, tak platit nic nemusíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46845
15.7.21 23:15
@topkiss píše:

v tomhle případě (ze by nadrizena stála vedle) bych očekávala, že brigádníka opraví :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
15.7.21 23:17

@a12 myslím vedle jako na další kase. Ne že na ní kouká. To by bylo logický, že jí opraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.21 23:26

@Markéta188 na kase podepsaná nejsem, ale šéfová našla účet, kterým dokazuje, že to byla má chyba

• Citovat
  • Nahlásit
1232
15.7.21 23:32
@Anonymní píše:
@Markéta188 na kase podepsaná nejsem, ale šéfová našla účet, kterým dokazuje, že to byla má chyba

To že je to tvá chyba neznamená, že to musíš platit.
Dělám vedoucí ve FF a moc dobře znám finanční procedury.
Vždy musí být kasa na někoho přihlášená, pokud tedy není na celý podnik jen jedna.
Kasu si musíš převzít, což stvrdíš podpisem. Následně za ní zodpovídáš.
Dále musí být podepsána hmotná zodpovědnost (v agentuře, při podpisu smlouvy atd.)
Pokud si z toho něco neudělala, tak nemá právo po tobě vyžadovat úhradu.
Bez tvého souhlasu nemůže udělat ani srážku ze mzdy.
Každopádně se rozhodni ty, zda manko neuhradíš, což asi znamená konec brigády, nebo zaplatíš a brigádu budeš mít dále a do budoucna si ponaučena :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat