Práce na RD, nástup na 2. MD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veselamuchomurka
Povídálka 46 příspěvků 01.02.19 16:53
Práce na RD, nástup na 2. MD

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat ohledně práce na RD. Ve své stávající práci mám smlouvu na neurčito, teď jsem na MD, a nabízí mi z jiné práce miniúvazek na dobu určitou. Kdybych v budoucnu šla na druhou mateřskou, z čeho ji vypočítají - z první nebo druhé práce?
Díky moc, v těchto věcech plavu

Reakce:
eumedon
Extra třída :D 14216 příspěvků 01.02.19 20:24
@veselamuchomurka píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat ohledně práce na RD. Ve své stávající práci mám smlouvu na neurčito, teď jsem na MD, a nabízí mi z jiné práce miniúvazek na dobu určitou. Kdybych v budoucnu šla na druhou mateřskou, z čeho ji vypočítají - z první nebo druhé práce?
Díky moc, v těchto věcech plavu

Co se z čeho počítá? PPM? PPM je dávka nemocenského pojištění a počítá se ze všech příjmů, které vypadly kvůli mateřství po dobu nároku na PPM (zjednodušeně řečeno).

veselamuchomurka
Povídálka 46 příspěvků 02.02.19 08:58

Aha, děkuju, mně šlo o to, jestli by mi tu druhou mateřskou nevypočítali jen z té práce na zkrácený úvazek, asi je to blbý dotaz, v těchto věcech fakt plavu…

eumedon
Extra třída :D 14216 příspěvků 02.02.19 11:26
@veselamuchomurka píše:
Aha, děkuju, mně šlo o to, jestli by mi tu druhou mateřskou nevypočítali jen z té práce na zkrácený úvazek, asi je to blbý dotaz, v těchto věcech fakt plavu…

Ne, pokud budete v pracovním poměru nebo v ochranné lhůtě po jeho skončení a práci nebudete vykonávat kvůli nemocenské před porodem nebo mateřské dovolené, tak PPM bude počítáno z pravděpodobného příjmu v tom pracovním poměru (nebo tak nějak). Je to dávka nemocenského pojištění (nemocenské se jinak vyplácí ze všech pojištěných činností, které nemohou být vykonávány kvůli pracovní neschopnosti).

Příspěvek upraven 02.02.19 v 15:51

Lendeš
Kelišová 5917 příspěvků 02.02.19 13:22

@veselamuchomurka Pokud ti bude trvat pořád práce na dobu neurčitou, tak PPM z ní budeš mít v každém případě. Pokud na další PPM nastoupíš do 4 let předchozího dítěte, tak se u té práce na neučito porovná aktuální vyměřovací základ s tím pro předchozí PPM a použije se vyšší.

Pokud souběžně budeš mít další zaměstnání s odvodem nemocenského pojištění, tak se posuzuje splnění podmínek pro PPM zvlášť, a tedy i z něj můžeš mít nárok na PPM, pokud i z něj splníš podmínky - tzn. 270 dnů nemocenského pojištění a nástup na PPM v době trvání toho zaměstnání nebo v ochranné lhůtě.

veselamuchomurka
Povídálka 46 příspěvků 02.02.19 13:49

Děkuju moc, i já tupaňa jsem to pochopila :potlesk:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >