Práce na ÚP nebo ČSSZ

Anonymní
10.2.20 13:00

Práce na ÚP nebo ČSSZ

Ahoj holky, přemýšlím nad změnou práce.
A lákala by mě práce ve státní správě.
Mám sš všeobecného zaměření (gympl), 2,5roku praxi v administrativě a narazila jsem na pár nabídek, kde přímo všeobecné vzdělání požadují a taky si myslím, že státní sektor není špatný, co se týče stabilního zaměstnání.
V současné práci se propouští a už firma jen tak tak funguje. Takže se poohlížím jinde.

Máte tu někdo zkušenost? Lze se dostat na tyto úřady i bez praxe ve státní zprávě?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5247
10.2.20 13:07

Záleží na lokalitě, kde bydlíš. Například v Praze mají problém sehnat lidi. Místa jsou tabulkově ohodnocená a na Prahu je to málo. V některých městech je zaměstnání ve státní správě pořád „lukrativní a exkluzivní flek“.
Co se týká praxe, zde záleží taky na štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 13:19

Bez praxe se tam dostat dá, ale záleží v jaké lokalitě hledáš..
třeba u nás je veřejné tajemství, že na tyto fleky se samozřejmě výběrko vyhlásí, protože se musí že, ale místo už je dopředu obsazené někým známým, sestrou, dcerou atd, někoho kdo už na úřadě maká..Takže sice pošleš všechny věci, výpis z TR, ale nakonec tě ani nepozvou na pohovor s obligátní větou, že místo bylo obsazené někým vhodnějším. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2240
10.2.20 13:20

Ahoj, a mluvila jsi s někým odtud co je to za práci a hlavně ZA KOLIK??
mám tam dost známých, i bývalé kolegy, hodně spolupracujeme..
mají totální blázinec, z byrokracie se můžou zbláznit a na některých odděleních je to až o život a zdraví (typicky hmotná nouze)…
na sociálce tohle vše za 17čistého s praxí víc než máš ty, na pracáku i méně…
jde o tabulkové platy, mrkni se na vyhlášku a třídu, kterou by ti dali… s osobním počítej max. v řádech stokorun..
pokud si myslíš, že tohle je med… najdi si nedávno tu bylo podobné téma a zkušenosti lidí, kteří na pracáku pracovali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3061
10.2.20 13:24
@Anonymní píše:
Bez praxe se tam dostat dá, ale záleží v jaké lokalitě hledáš..
třeba u nás je veřejné tajemství, že na tyto fleky se samozřejmě výběrko vyhlásí, protože se musí že, ale místo už je dopředu obsazené někým známým, sestrou, dcerou atd, někoho kdo už na úřadě maká..Takže sice pošleš všechny věci, výpis z TR, ale nakonec tě ani nepozvou na pohovor s obligátní větou, že místo bylo obsazené někým vhodnějším. :nevim:

To není běžná praxe jen u vás, ale snad na všech úřadech, proto to tam vypadá jako rodinný podnik, matka, dcera, snacha..děs.. :cert: :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
10.2.20 13:25

Vybehla na mna reklama na fb a aj na obci visi oznam, ze hladaju na cssz, ale videla som mzdu, zasmiala som sa a myslienku velmi rychlo zavrhla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5247
10.2.20 13:26

Vyhlášku o platech najdeš třeba zde.
Počítej s tím, že ti nejspíš ani neuznají celou praxí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5247
10.2.20 13:29

@sandrusa, na druhou stranu pro zakladatelku to může být životní kariéra. Má jen gympl a to je nic moc. Zvláště pokud případně nevládne jazyky. Tedy alespoň v mém okrese si v administrativě bez jazyků ani neškrtne. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 13:30

No nejblíž mám Prahu, jelikož bydlím kousek od Berouna. Tak přemýšlím, zda se zkusit přihlásit do výběrového řízení. :think: Nebo tedy raději hledat opět v soukromé sféře :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.2.20 13:31
@Hořec píše:
@sandrusa, na druhou stranu pro zakladatelku to může být životní kariéra. Má jen gympl a to je nic moc. Zvláště pokud případně nevládne jazyky. Tedy alespoň v mém okrese si v administrativě bez jazyků ani neškrtne. :nevim:

Angličtinu ovládám na úrovni B2.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.2.20 13:43

Co se týče vzdělání, na VŠ jsem se 3× hlásila a po maturitě mi utekly přijímačky o 3 body, po dalším roce jsem se opět nedostala na jiný obor a před 2 lety jsem se hlásila na jinou VŠ, dostala jsem se, ale rodinné a pracovní důvody mi neumožnily studovat, tudíž jsem nenastoupila na VŠ, ale to by bylo na povídání do další diskuze…třeba si časem VŠ dodělám… :D :nevim: Teď ale řeším nynější situaci…

• Nahlásit
  • Citovat
10.2.20 13:59

Zakopes se, to by to muselo být nějaké lukrativní místo, plat nízký, osobko skoro žádné a praxi ti neuznaj. Soukromá sféra je lepší na peníze, pokud se chystas na md tak, do státního se dá vrátit i s dítětem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10761
10.2.20 14:27

Já dělala na ossz, teď rd, já se těším až se tam vrátím. Práce mě bavila, plat usel, prémie a ohodnocení byly i v závislosti na výsledcích v práci, ale byly, klouzavka, proplacene cestaky, super kolektiv. Delala jsem na kontrolním oddeleni, práce byla náročná na psychiku, občas a zodpovědnost, ale fakt jsem to milovala. Musela jsem udělat jejich zkoušku. Z bývalých zaměstnání mi uznali hodně a proto jsem měla patovou třídu nejvyšší možnou. Po/při rd mám v plánu dodělat titul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 14:31
@Kokolina29 píše:
Zakopes se, to by to muselo být nějaké lukrativní místo, plat nízký, osobko skoro žádné a praxi ti neuznaj. Soukromá sféra je lepší na peníze, pokud se chystas na md tak, do státního se dá vrátit i s dítětem

Děkuji za názor. Teta právě pracuje 7let v Praze na podatelně a je spokojená, má sš (rodinná sš, obor, který se vyučoval chvíli tekrát) má celkem už 20 let praxe, předtím pracovala jako knihovnice v městské knihovně. Základ má kolem 24000,– + 8000,– osobko, nevím zda nekecá :lol: ale chápu, že se to odvíjí od praxe a vzdělání… :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.2.20 14:49

Nad VŠ samozřejmě do budoucna přemýšlím, jen oboru, na který jsem se dostala, skončila loni akreditace a budou otvírat nový a jinak zaměřený, ale zřejmě až za rok, co mi sdělili naposled na studijním…takže prosím abyste mi nevyčítaly, že mám jen gympl :nevim:, že stojí za prd, atd :oops: zatím jsem se nesetkala, že by to někde vadilo, ptali se vždy jen jestli mám maturitu. Z jaké školy, je opravdu nezajímalo 8o

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama