Reklama

Práce při RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Medin
Kecalka 184 příspěvků 17.03.11 17:26
práce při RD

Dobrý den, nemáte někdo skušenosti stím ,když chci podnikat při RD. Nechtěla bych přijit o Rodičák, kolik času mohu pracovat, je nějaké omezení co mohu dělat? Předtím to bylo nějak tak, že jsem nemohla vykonávat práci co jsem dělala před nástupem na mateřskou, je to tak ,nebo je to mylná informace? Moc děkuji všem za radu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

mati
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 17.03.11 17:35

při pobírání RP je podmínka jen jedna a to o nedávání do školky nad zákonem stanovenou dobu, jinak dělat/vydělat si můžeš jak/kolik chceš (a okolnosti dovolí)

s tou samou prací - to se týká rodičovské dovolené v zaměstnání (nemůžeš být vedena jako na RD a zároveň pracovat na stejné pozici u stejného zaměstnavatele)

Medin
Kecalka 184 příspěvků 17.03.11 17:46

Malou si chci aspon ze začátku brát sebou do práce a později ji dávat do placených školiček a kamarádce. To by nemněl být problem,že?

mati
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 17.03.11 18:14

no zajištění hlídání „zletilou osobou“ je ok, co se týče soukromých školek (tak asi hlavně bude záležet na „typu školky“ z oficiálního hlediska)… školka tě jako platícího zákazníka nenahlásí… :nevim: koukni do starších diskusí, řešilo se to tu

Lenka512
Echt Kelišová 7557 příspěvků 29.12.11 22:53

Prosím o informaci pro moji kamarádku.

Je na RD, má tříletou, klukovi budou v srpnu 2. Teď od ledna jí zaměstnavatel nabídl, že by mohla nastoupit na částečný úvazek.
Pracovala tam před nástupem jako vedoucí jednoho oddělení a teď by přišla do toho samého oddělení, ale na pozici řadového pracovníka. Zaměstnavatel jí nabízí dodatek k pracovní smlouvě, který bude časově omezen a bude zde opraven název pozice ( takže už nebude třeba „Vedoucí nákupu“, ale pouze „Nákupčí“) a týdenní úvazek.

Je to takto možné ?? Nepřijde o rodičák ?
Co se týče hlídání pro malého, chtěla by mu zaplatit paní na hlídání nebo soukromou školku.
Děkuji. :kytka:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 29.12.11 22:59
Lenka512 píše:

Je na RD, má tříletou, klukovi budou v srpnu 2. Teď od ledna jí zaměstnavatel nabídl, že by mohla nastoupit na částečný úvazek.
Pracovala tam před nástupem jako vedoucí jednoho oddělení a teď by přišla do toho samého oddělení, ale na pozici řadového pracovníka. Zaměstnavatel jí nabízí dodatek k pracovní smlouvě, který bude časově omezen a bude zde opraven název pozice ( takže už nebude třeba „Vedoucí nákupu“, ale pouze „Nákupčí“) a týdenní úvazek.

Co se týče hlídání pro malého, chtěla by mu zaplatit paní na hlídání nebo soukromou školku.
Děkuji. :kytka:

Pokud byly malému 2 roky, tak může i do státní školky na plný úvazek a matka o rodičák nepřijde. O příštího roku to tak platí.

lulushka
Extra třída :D 10178 příspěvků 29.12.11 23:04
Gina108 píše:
Lenka512 píše:

Děkuji. :kytka:
Pokud byly malému 2 roky, tak může i do státní školky na plný úvazek a matka o rodičák nepřijde. O příštího roku to tak platí.
To by ale asi musela přejít na novou variantu pobírání RP :think: https://www.emimino.cz/…12012-92239/

Pokud nebude pracovat na stejnou smlouvu jako před MD, tak by to neměl být problém.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62919 příspěvků 3 inzeráty 30.12.11 08:40

Je úplně jedno na jakou smlouvu bude pracovat, při rodičáku se dá pracovat neomezeně. Jak to tedy bude se školkou netuším, ale pokud by měla chůvu, tak je to fuk.
Akorát bych si pohlídala, aby byl ten dodatek opravdu na omezenou dobu ;-)

orlynka
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 30.12.11 11:17

V lednu se chystám do práce, samozřejmě na brigádu, budu takhle i vedena u stejného zaměstnavatele, to se může, ne? Já myslela, že se nesmí pracovat u stejného zaměstnavatele, pokud se pobírá mateřská :nevim: Ale při rodičáku můžu pracovat na stejné pozici, ne? :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62919 příspěvků 3 inzeráty 30.12.11 16:56
orlynka píše:
V lednu se chystám do práce, samozřejmě na brigádu, budu takhle i vedena u stejného zaměstnavatele, to se může, ne? Já myslela, že se nesmí pracovat u stejného zaměstnavatele, pokud se pobírá mateřská :nevim: Ale při rodičáku můžu pracovat na stejné pozici, ne? :think:

Jojo, přesně tak :-)

orlynka
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 15.01.12 11:53

Ahojky,tak opet potřebuju radu.Začala jsem pracovat při RD,jelikož jsem u stejné firmy a na stejné pozici,nedostala jsem ani smlouvu,prý na co,kdž tam smlouvu mám jako stálý zaměstnanec.Myslela jsem,že dostanu nějáký dodatek k mé smlouvě nebo něco.To zaměstnavatel nemusí?Dále mám ještě dotaz ohledně vracení daní za manželku.Bude se mě to týkat příští rok.Vím,že bych neměla přesáhnout přes 63 000 hrubého (nevím kolik to dělá přesně),ale když vlastně dělám v čistém a nemám hrubou mzdu,na kolik to vychází za rok-toho čistého?Nerada bych to náhodou přesáhla.Děkuju moc

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62919 příspěvků 3 inzeráty 15.01.12 11:58

Počkej, to mi nějak nesedí… a na jaký úvazek teď děláš a už si dostala nějaké penízky a výplatní pásku?

orlynka
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 15.01.12 14:50

Mám normálně práci na stálo- na dobu neurčitou, jsem na MD a normálně dělám jakoby brigády, ale chodím každej den, teda krom jednoho týdnu budu chodit každej den. Výplatní pásku a peníze jsem ještě nedostala, to dostanu poprvé, až v únoru :think:
Je něco divně? :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62919 příspěvků 3 inzeráty 15.01.12 21:04

Tak na MD být nemůžeš, ta trvá 28 týdnů, tj. do cca 5 měsíců dítka. Podle toho co píšeš nejsi ani na RD, prostě normálně pracuješ na svoji smlouvu, takže neděláš v čistém, ale klasicky v hrubém, stejně jako před mateřskou, proto má pravdu zaměstnavatel, že není třeba žádný dodatek ke smlouvě.

orlynka
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 16.01.12 15:31

Vlastně máš pravdu,spletla jsem se.Nejsem na MD,ale na RD doma.Ale chodim na brigádu.Já si můžu určit,kdy přijdu a kdy ne,proto mě zarazilo,že jsem nedostala k mé stávající smlouvě ještě nějákou dohodu nebo něco…To takhle můžu pracovat na svou smlovu,když jsem brigadnik?Přece nemůžu dělat za hrubou mzdu,když za me odvádí daně stát,ne?Tak jsem z toho jelen…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >