Práce pro úzkostného člověka

Anonymní
26.8.21 18:57

Práce pro úzkostného člověka

Zdravím :) potřebovala bych poradit zaměstnání, které by mohl dělat i někdo hodně úzkostný jako já, nejlépe něco, kde moc nemusím komunikovat s lidmi a kde nebudu muset dělat práci pod velkým tlakem. Zatím vždycky narazím úplně špatně a s psychickým zdravím to jde do háje..Ze všech stran jen slyším, že na všechno se dá zvyknout, ale pokud má člověk psychické problémy, tak si to úplně nemyslím. Každé ráno se budím vystresovaná a neustále se cítím v napětí, což se podepisuje i na mém zdraví..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9716
26.8.21 19:04

Uklizecka, archivarka, zemedelstvi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
26.8.21 19:06

No a jaké máš vzdělání, praxi a co můžeš zaměstnavateli nabídnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
26.8.21 19:11

ID na hlavu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3783
26.8.21 19:34
@Anonymní píše:
Zdravím :) potřebovala bych poradit zaměstnání, které by mohl dělat i někdo hodně úzkostný jako já, nejlépe něco, kde moc nemusím komunikovat s lidmi a kde nebudu muset dělat práci pod velkým tlakem. Zatím vždycky narazím úplně špatně a s psychickým zdravím to jde do háje..Ze všech stran jen slyším, že na všechno se dá zvyknout, ale pokud má člověk psychické problémy, tak si to úplně nemyslím. Každé ráno se budím vystresovaná a neustále se cítím v napětí, což se podepisuje i na mém zdraví..

A co ted delas? :think:

Hele, vlastne z kazde prace se da udelat peklo, pokud narazis na nejake vy. irače. nevim, co jo, ale vim, co ne: call centra, neco, kde se točej penize a kde je tvuj vydelek zavisly na obratu, prace s mnoha externimi nebo internimi zakazniky, časovy pres, nedostatek denniho svetla, odpovednost za sverene hodnoty.

Zalezi, jakou mas kvalifikaci a kde žiješ, jakou mas predstavu o vydelku :nevim:

Blby je, ze ty se vlastne muzes vystresovat uplne ze vseho (nemuzu najit papir, minule jsem si nezapsala postup a ted honem nevim, jak se to dela, nekdo na me byl po telefonu protivny…).

Jak fungujes v beznem zivote? Mas radeji dny, kdy si muzes vsechno zorganizovat sama nebo se radeji prizpusobis? Jsi spis pomalejsi nebo rychla? Jsi pecliva? Jsi schopna se adaptovat na zmeny nebo mas radeji zatuchly klideček?

Zkus o sobe dat neco dohromady, treba nam z toho neco vyleze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
26.8.21 19:38

Asi tě zklamu, ale ve většině pracích musíš sem tam přijít do styku s lidmi a stejně tak občas tě bude tlačit čas a budeš pod tlakem. Záleží na tom, co tě baví - pokud budeš dělat něco jenom proto, že tam nekomunikuješ a neděláš pod tlakem, tak to neznamená, že tě to bude bavit a budeš to chtít dlouhodobě dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
26.8.21 19:50

Já jsem introvert a mám úzkosti, dělala jsem pokojskou a to bylo super v tom, že sice jsme se ráno potkaly s holkama, vypilo se kafe, pak si každá vzala vozík a jela si uklízet to svoje patro, takže 8 hodin jsem byla sama a prostě jsem si zavřela dveře a dělala pokoj po pokoji.
Samozřejmě občas jsem na chodbě pozdravila hosta, občas jsem musela na pokoj uklidit člověku, co zůstával a chtěl třeba vysat nebo vynést smetí.
Ale to tak prostě je, lidi jsou všude. Ale tady to byla pohoda a klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2751
26.8.21 19:54

A jsi zaléčená nebo to neřešíš? Respektive máš diagnostikovanou nějakou úzkostnou poruchu nebo to myslíš jako povahový rys?

Mě celkem vyhovuje kancelařina. Většinu nepříjemných situací si můžeš odbýt po mailu. A taky mám super šéfa pohodáře, je to hodně o lidech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1212
26.8.21 20:47

Jako jeptiška ve vlastní cele by ses stresovat nemusela, tvým jediným úkolem by bylo modlit se a zapalovat svíčky. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 21:52

@FlorenceF Jenkins Momentálně se zaučuju v nové práci, o které jsem si myslela, že by pro mě mohla být dobrá, jenže hned první den jsem se utvrdila v tom, že komunikovat s lidmi prostě nezvládnu. Je to sice takový klidnější prostředí, ale jakmile slyším zvonit telefon, tak se celá rozklepu..

Jelikož jsem introvert, tak mám radši vše naplánované dopředu, protože když je něco narychlo, tak mě to uvádí akorát do stresu..Jinak jsem spíš pomalejší a mám ráda svůj klid. Co se týče pečlivosti, tak to možná někdy až moc přeháním..
Teď mám zase období, kdy se těším jen na víkendy a po práci nemám ani energii na to někam chodit, strašně rychle se unavím a komunikace s lidmi mi bere ještě víc energie :nevim:
Už dlouho se odhodlávám zajít na terapii, tak snad tu odvahu brzo seberu :(

• Citovat
  • Nahlásit
3783
26.8.21 22:48
@Anonymní píše:
@FlorenceF Jenkins Momentálně se zaučuju v nové práci, o které jsem si myslela, že by pro mě mohla být dobrá, jenže hned první den jsem se utvrdila v tom, že komunikovat s lidmi prostě nezvládnu. Je to sice takový klidnější prostředí, ale jakmile slyším zvonit telefon, tak se celá rozklepu..Jelikož jsem introvert, tak mám radši vše naplánované dopředu, protože když je něco narychlo, tak mě to uvádí akorát do stresu..Jinak jsem spíš pomalejší a mám ráda svůj klid. Co se týče pečlivosti, tak to možná někdy až moc přeháním..
Teď mám zase období, kdy se těším jen na víkendy a po práci nemám ani energii na to někam chodit, strašně rychle se unavím a komunikace s lidmi mi bere ještě víc energie :nevim:
Už dlouho se odhodlávám zajít na terapii, tak snad tu odvahu brzo seberu :(

Hele, nezlob se, ale s neresenyma uzkostma ze zazvoneni telefonu fakt leda nejaka pasačka ovci v horach :nevim:

Cim vic budes uhybat, tim vetsi uzkost bude. Ja to znam, neni to jednoduchy. At budes delat, co budes delat, potrebujes se léčit (zjevne dusevni hygiena nezabira), pripadne najit klic k uvolneni akutni a postupneho rozpousteni chronicke, to myslim zcela vazne :nevim:

Drzim palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60883
26.8.21 23:05
@Anonymní píše:

Když nebudeš řešit svoje úzkosti, tak za chvíli budeš mít problémy všude i po cestě do práce. Psycholog ti pomůže, zkus i knížky, např. Vykročte z úzkosti. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat