Práce s drogově závislými

Anonymní
29.5.16 22:07

Práce s drogově závislými

Krásný večer, mám na Vás takovou otázku. Ráda bych pracovala s drogově závislými nebo s lidmi bez přístřeší. Zajímalo by mě, jaká je potřebná kvalifikace pro výkon tohoto povolání? Mám VOŠ, obor Veřjná správa. Bylo by dostačující, pokud bych si udělala jenom kurz pracovníka v sociálních službách? Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6559
29.5.16 22:13

Jestliže máš veřejnou správu tak by jsi tu 108 měla mít ne? (Zákon 108 o sociálních službách) už nevím v čem přesně to je. Ale možná to máš ani o tom nevíš. A kurz stačit bude ale bude těžké se tam dostat, tam jsou psychologové s titulem a ti sociální pracovníci tam jsou většinou vyléčení pacienti právě kvůli předávání zkušeností. Pokud máš velké centrum v okolí, případně se klidně přestěhuješ tak si za tím jdi.

Bezdomovci to je něco jiného, tam se dostaneš vcelku snadno, ale nečej že s něma budeš moc mluvit, na to jsou opět psychologové. Ty budeš spíš pečovatelka, vydávat stravu a tak dále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.16 22:29
@Aletheia píše:
Jestliže máš veřejnou správu tak by jsi tu 108 měla mít ne? (Zákon 108 o sociálních službách) už nevím v čem přesně to je. Ale možná to máš ani o tom nevíš. A kurz stačit bude ale bude těžké se tam dostat, tam jsou psychologové s titulem a ti sociální pracovníci tam jsou většinou vyléčení pacienti právě kvůli předávání zkušeností. Pokud máš velké centrum v okolí, případně se klidně přestěhuješ tak si za tím jdi.Bezdomovci to je něco jiného, tam se dostaneš vcelku snadno, ale nečej že s něma budeš moc mluvit, na to jsou opět psychologové. Ty budeš spíš pečovatelka, vydávat stravu a tak dále.

Pracuji s lidmi bez domova, psycholog nejsem, motivační hovory mám v popisu práce. Mimo jiné. Stravu my nevydáváme, vaří si sami. Ale jsem v pobytové službě.

• Nahlásit
  • Citovat
6104
29.5.16 22:34

Záleží co chces dělat. V poradnach a v kacku jsou sociální pracovníci. Bud VOŠ sociální. Nebo podobný obor s kurzem. Ale třeba na pouze terénního pracovníka, který pracuje pod dohledem. Štaci maturita a ten kurz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama