Mateřská a živnosťák?

305
26.5.16 16:28

mateřská a živnosťák ?

Chci se zeptat, chci si při mateřské přividělat obchodní zástupkyní u fair creditu potřebuji k tomu živnostenský list který bych si udělala a chtěla jsem se zeptat, sociální a zdravotní se neplatí po dobu mateřské? a taky jak je to s odvádění daní?? na mateřské budu už jen rok do června 2017. děkuju za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

72048
26.5.16 16:38

@letníček Zdravotní platíš vždy - po dobu pobírání rodičáku jen ze skutečného výdělku, sociální bys platila jen pokud bys překročila definovanou výši výdělku (za rok cca 65 tis.) tak bys platila i sociální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
26.5.16 18:23

Děkuju a daně??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
26.5.16 20:32

@letníček Na daně nemá rodičák žádný vliv, tam je to s nima úplně stejně jako u kohokoliv jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
810
28.5.16 19:12

Ani zdravotní se první rok neplatí, jsem též OSVČ a první rok jsem neplatila vůbec žádné zálohy-ty mi byly stanoveny až ze skutečného výdělku, jelikož jsem přesáhla, platím teď zdravotní i sociální a daně jsem samozřejmě taky platila, takže nebudeš platit žádné zálohy až do daňového přiznání, jelikož budeš mít podnikání je na mateřské jen vedlejší činností, potom podle výše výdělku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
28.5.16 21:55

@peťka82 Tak první rok se neplatí zálohy, ale zdravotní pak podle skutečného výdělku doplácíš a to vždy, tedy zdravotní se platí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama