Dovolená při nemocenské?

Anonymní
26.5.16 14:35

DOVOLENÁ PŘI NEMOCENSKÉ?

Ahoj holky mám dotaz na léto už delší dobu máme zaplacenou dovolenou k moři, otěhotněla jsem :dance: a momentálně jsem na nemocenské do práce se mi moc vracet nechce a to hlavně protože je to tam fakt na nervy :roll: no ale teď nevím jestli se nebudu muset vrátit kvůli té dovolené abych mohla jet nebo si myslíte že můžu jet i tak? Pusti mě dr.? Doktor je strašně hodný takže jestli to takhle jde tak mi to určitě dovolí jen mě zajímá jestli to jde nějak zařídit :-).. a ještě jedna otázka jdou v těhotenství dat ještě neomezené vycházky jako kdysi? Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
26.5.16 14:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky mám dotaz na léto už delší dobu máme zaplacenou dovolenou k moři, otěhotněla jsem :dance: a momentálně jsem na nemocenské do práce se mi moc vracet nechce a to hlavně protože je to tam fakt na nervy :roll: no ale teď nevím jestli se nebudu muset vrátit kvůli té dovolené abych mohla jet nebo si myslíte že můžu jet i tak? Pusti mě dr.? Doktor je strašně hodný takže jestli to takhle jde tak mi to určitě dovolí jen mě zajímá jestli to jde nějak zařídit :-).. a ještě jedna otázka jdou v těhotenství dat ještě neomezené vycházky jako kdysi? Děkuji :mavam:

ne, na dovolenou Tě dr nepustí, protože jsi na neschopence, že.. kdyby k ní nebyl důvod, nemáš ji. Neomezené vycházky to samé, už dávno neexistují, jen 6 h. Mmchdm, těžko přerušíš neschopenku kvůli dovolené, to Ti žádný dr nepodepíše. Kdyby to byl pobyt v čr, lze na čas změnit místo pobytu - nahlásit to u dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
26.5.16 14:37

Neomezene vycházky už pro těhotné nejsou a na dovolenou na neschopence k moři asi nemůžeš. Můžeš si snad změnit adresu pobytu, ale i tam musíš dodržovat vycházky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
26.5.16 14:38

Mmchdm, pokud jsi na neschopence, ani Tě nikdo nepojistí na pobyt v zahraničí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
26.5.16 14:39
@martina.se píše:
ne, na dovolenou Tě dr nepustí, protože jsi na neschopence, že.. kdyby k ní nebyl důvod, nemáš ji. Neomezené vycházky to samé, už dávno neexistují, jen 6 h. Mmchdm, těžko přerušíš neschopenku kvůli dovolené, to Ti žádný dr nepodepíše. Kdyby to byl pobyt v čr, lze na čas změnit místo pobytu - nahlásit to u dr.

hezky napsano a souhlasim ;)

• Citovat
  • Upravit
3195
26.5.16 14:43

Chci vidět toho doktora, který ti podepíše přerušení neschopenky kvůli dovolené a riskne si, že tě někdo nahlásí. Jsi na nemocenské, protože je něco špatně, pokud není, tak nemáš na nemocenské co dělat, takhle to bylo řečeno mě - aby sis nemyslela, byla jsem na nemocenské od 11tt, dělala jsem v továrně 3směnný provoz, 12h šichty, na lehčí práci mě přeřadit „nemohli“ a já neměla energii na to se stresovat se zaměstnavatelem, co dělal naschvály, takže jsem radši šla na nemocenskou, mé rozhodnutí, byla i jiná možnost - nevýhoda byla ta, že dneska se dávají prostě jen 6h vycházky a jedná se s tebou jako s nemocnou, tudíž i kontroly apod. Pokud se jedná o dovolenou v ČR, lze se domluvit s mudr, aby ti změnil na těch pár dní místo pobytu, pokud mimo čr, tak smůla a pokud přijde kontrola a ty nebudeš doma, tak přijdeš o nemocenskou, budeš vracet peníze zpět a máš po ptákách :nevim: A jestli se ti do práce nechce jen kvůli tomu, že je to tam „o nervy“, tak brzo čekej, že tě s úsměvem nějaká dobrá duše nahlásí a kontrola přijde, dobré dušičky jsou všude :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Terdul
26.5.16 14:45
@Anonymní píše:
Ahoj holky mám dotaz na léto už delší dobu máme zaplacenou dovolenou k moři, otěhotněla jsem :dance: a momentálně jsem na nemocenské do práce se mi moc vracet nechce a to hlavně protože je to tam fakt na nervy :roll: no ale teď nevím jestli se nebudu muset vrátit kvůli té dovolené abych mohla jet nebo si myslíte že můžu jet i tak? Pusti mě dr.? Doktor je strašně hodný takže jestli to takhle jde tak mi to určitě dovolí jen mě zajímá jestli to jde nějak zařídit :-).. a ještě jedna otázka jdou v těhotenství dat ještě neomezené vycházky jako kdysi? Děkuji :mavam:

Doufám, že tě nepustí. Díky takovým vyčůraným těhotným, jako jsi ty, nejsou právě neomezené vycházky. Pokud jsi na nemocenské, evidentně ti něco je, tak zajisté máš pomyšlení pouze na zdraví svoje a dítěte. Pokud jsi na tom tak dobře, že můžeš pobíhat jak čiperka za humny, vrať se do práce.

• Citovat
  • Upravit
3195
26.5.16 14:46
@Terdul píše:
Doufám, že tě nepustí. Díky takovým vyčůraným těhotným, jako jsi ty, nejsou právě neomezené vycházky. Pokud jsi na nemocenské, evidentně ti něco je, tak zajisté máš pomyšlení pouze na zdraví svoje a dítěte. Pokud jsi na tom tak dobře, že můžeš pobíhat jak čiperka za humny, vrať se do práce.
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
26.5.16 14:46

Pokud jedeš třeba na chatu, dr. ti změní bydliště na ten týden v neschopence. Do zahraničí nebo na dovolenou jet nelze, od toho to je prac. neschopnost a nezáleží na doktorovi jak je hodný nebo ne… Kontroly ze sociálky chodí bez ohledu na lékaře. Neomezené vycházky se už nedávají asi od r. 2013, mají na ně nárok pouze onkolog. pacienti a podobně. Leda ukončit neschopnost a vzít si dovolenou v práci neno samozřejmě riskovat kontrolu a následné sebrání nemocenské, pokuty a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24361
26.5.16 14:48

Jelikož marodis a nemůžeš pracovat, tak nemůžeš ani na dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
26.5.16 14:48

Neviem ako je to s inými štátmi, ale dá sa napísať ako místo pobytu aj adresa na Slovensku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
26.5.16 14:50

@Terdul hezky napsáno. Sama na neschoence coby těhu jsem a toto by mě opravdu nenapadlo. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
26.5.16 14:55
@Zuzanale píše:
Neviem ako je to s inými štátmi, ale dá sa napísať ako místo pobytu aj adresa na Slovensku

vy máte moře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
26.5.16 14:57

Takto Tě asi nepustí, ale zeptat se ho můžeš jak to udělat. Neomezené vycházky nejsou, ale může Ti dát třeba den volna. Já jsem potřebovala den volna a doktor mi řekl ať to neřeším, že kdyby něco tak mi potvrdí, že mě ošetřil. Prej jsou ty vycházky na prd :mrgreen:
Udělej si výlet když tak v ČR :) Tady je taky pěkně. Já si počkám do mateřské, už to mám za chvilku. Kdy máš termín porodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Muzz
26.5.16 14:57
@Anonymní píše:

Spíš to bývá opačně, o dovolené člověk onemocní a dovolená se pak přeruší kvůli nemoci. Nevím, jestli půjde nemocenskou ukončit (k neschopence je důvod), pro doktora by to znamenalo riziko, proč ji ukončil. Pacient sám neschopenku ukončit může, lékaři to jen oznámí nástup do práce. Asi by to takhle šlo, týden před dovolenou zas chodit do práce, u doktora to ukončit. Pak odjet na dovolenou a po návratu zas k dotkorovi pro neschopenku. Nadšený z toho asi nebude, ale pochopit by to mohl. Jiná věc je, nakolik je vhodné to dělat, jaká jsou zdravotní rizika.

V práci to taky vypadat dobře nebude, jenže pak je stejně mateřská, pak možná odchod jinam, tak tohle bych tolik neřešil.

Jinak jak tu bylo psáno, přerušení a znovupokračování téže pracovní neschopnosti nejde. Je otázka, jestli tu zahraniční dovolenou spíš neodříct.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama