Práce sociální pracovnice

Anonymní
24.1.21 20:10

Prace sociální pracovnice

Zdravim;) pri mateřské jsem se rozhodla studovat a sla jsem na VOS sociální prace.
Skola me bavi a i tento obor, velmi me to obohacuje ikdybych se finalne rozhodla pro jiné zaměstnání. Kazdopadne rada bych slysela pokud nekdo ma zkusenosti, jak je to s platama u soc. Pracovnic? Jaké kdo mate zkusenosti s klienty, naplní prace atd? Dekuji za kazdy komentář;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6715
24.1.21 20:24

Platy jsou nic moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33359
24.1.21 20:36

Sociální pracovník je hodně široký pojem, záleží kde a na jaké pozici, od toho se odvíjí i plat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 20:44
@Anonymní píše:
Zdravim;) pri mateřské jsem se rozhodla studovat a sla jsem na VOS sociální prace.
Skola me bavi a i tento obor, velmi me to obohacuje ikdybych se finalne rozhodla pro jiné zaměstnání. Kazdopadne rada bych slysela pokud nekdo ma zkusenosti, jak je to s platama u soc. Pracovnic? Jaké kdo mate zkusenosti s klienty, naplní prace atd? Dekuji za kazdy komentář;)

Ahoj, tak platy jsou obecně nic moc, ale taky záleží kde přesně. Je to docela rozmanitá práce, jak co se náplně práce týče, tak co se týče té mzdy. V domovech pro seniory nebo v domovech se zvláštním režimem se můžeš dočkat i docela hezkých peněz. Já dělala v NZDM a mzda jak kdy, ale mám mateřskou přes 22 tisíc, takže úplně nejhorší to také s těmi penězi u mně nebylo (brala jsem jak kdy, podle toho, zda byly peníze na odměny) a to jsem byla v práci chvilku a u nás v práci je zvykem každým rokem přidávat. Plus jsem k tomu ještě měla ještě nějaké benefity, které také nějakou tu kačku hodily. A částečně home office a možnost si částečně přizpůsobit pracovní dobu. A k tomu skvěle prostředí, úžasné kolegyně. A klienti (děti a mladí dospělí) super, oblíbila jsem si je, i když v některých situacích mi nebylo úplně do zpěvu a bála jsem se, že dostanu přes hubu. Ale ty hezké chvilky převažovaly. Co ale bylo těžké je to, že ti klienti třeba pak skončili v DD nebo nějakém jiném zařízení, protože doma doma to nefungovalo. Nebo jsem viděla i hodně týrané a zanedbáváne děti. Děti, které neměly co jíst. Pro mne to byla velmi naplnujici a smysluplna práce a hodně mě to bavilo. Ale taky hodně smutná práce. A práce, při které člověk musí mít nervy tak trochu že železa a nesmí ho nic jen tak rozhodit.

• Citovat
  • Nahlásit
4366
24.1.21 22:10
@Anonymní píše:

Ja myslela, ze u socialni pracovnice musi byt Vs…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33359
24.1.21 22:23
@lilith1 píše:
Ja myslela, ze u socialni pracovnice musi byt Vs…

Podle zákona 108/2006 Sb. stačí vyšší odborné vzdělání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4366
24.1.21 22:49
@Pears206 píše:
Podle zákona 108/2006 Sb. stačí vyšší odborné vzdělání.

Ano mas pravdu, prave, ze jsem myslela ze z toho zakona plyne povinnost vs ale neni to tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 22:57
@lilith1 píše:
Ano mas pravdu, prave, ze jsem myslela ze z toho zakona plyne povinnost vs ale neni to tak..

Podle zákona VOS primo obor soc. prace a nebo VS

Jinak vim ze pojem soc. prace je dost rozmanitá a liší se od toho jak klientela, náplň prace, tak platy a proto jsem sem poslala dotaz:) rada bych pracovala se seniory, ale rada si přečtu zkusenosti i z jinych sektoru:)

• Citovat
  • Nahlásit
691
25.1.21 09:33
@Anonymní píše:

Já pracuji jako soc. pracovník. Mám vystudovanou VOŠ - na tuto práci to stačí. Jestli chceš, písni sz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat