Práce v hospici

Anonymní
30.5.13 13:22

Práce v hospici

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda tu někdo pracujete v hospici, chtěla bych tam jít pracovat, ale trošku se bojím, jsem dost přecitlivělá, abych to neodnesla psychicky, strašně bych si ale přála tam pracovat, protože si říkám, že člověk bude moci alespoň ovlivnit, že člověk v závěru života odejde důstojně…najde se tu tedy prosím někdo, kdo v hospici pracuje? předem děkuju za odpovědi. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64457
30.5.13 13:24

Pokud jsi přecitlivělá, tak nevím, jestli je to nejvhodnější :think: pokud myslíš hospic - dožití starých lidí, tak počítej s tím, že si k někomu najdeš vztah a on pak např zemře :think: navíc hodně těhle lidí má za sebou pohnutý osud a pokud se to třeba dozvíš, ať to s Tebou nezamává :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19200
30.5.13 13:27

Já chtěla jít taky, ale nemají prý místo :? tak snad se nějaké uvolní, než mi skončí RD :) kam bys chtěla jít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19200
30.5.13 13:28

@martina.se hospic není dožití starých lidí, hospic je poslední cesta při umírání spojená s paliativní péčí, je jedno jak starý ten člověk je, jsou i dětské hospici..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
30.5.13 13:29
@PetaP píše:
@martina.se hospic není dožití starých lidí, hospic je poslední cesta při umírání spojená s paliativní péčí, je jedno jak starý ten člověk je, jsou i dětské hospici..

oki, v takovém případě, když je zakladatelka přecitlivělá, tak bych do toho nešla :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
30.5.13 13:31

Myslim, ze hloupost i kdyz casem asi otupis, ale mela by jsi byt oporou a to jak pro umirajiciho tak pro rodinu a doziti tam nekdy jde jen o dny. V hospici je to dustojnejsi pristupem, ktery je dany. Moznost zmenit svym chovanim neco je spise v LDN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19200
30.5.13 13:32
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda tu někdo pracujete v hospici, chtěla bych tam jít pracovat, ale trošku se bojím, jsem dost přecitlivělá, abych to neodnesla psychicky, strašně bych si ale přála tam pracovat, protože si říkám, že člověk bude moci alespoň ovlivnit, že člověk v závěru života odejde důstojně…najde se tu tedy prosím někdo, kdo v hospici pracuje? předem děkuju za odpovědi. :kytka:

taky záleží, jak moc dokážeš být empatická, to je v tomhle směru dost důležité. co znamená, že jsi přecitlivělá? v jakém směru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
cher
30.5.13 14:05

Pokud nejsi připravena na smrt a umírání jako běžnou skutečnost ve tvé práci, tak tam nechod, jdi radši do klasického domova seniorů. Hospic je poslední štace a pracovníci musí být silné a vyrovnané osobnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.13 14:07

Že nyní praccuju v zařízení, typově podobnému LD, alee ničí mě přístup ošetřovatelů a ostatního personálu, jak se chovají k lidem :,( :,( :,( :,(, přecitlivělá tím stylem, že si právě se svými nemocnými utvářím „vztah“ a při úmrtí jsem z toho dost špatná :-( ale když vidím chování ostatního personálu, jak se chovají k lidem, tak je mi z toho dost špatně :,( :,( :,( a právě si říkám, že tady v hospici je chování personálu jiné, personál si tak "důkladně " vybírají, co se týká chování k nemocným a tak…

• Citovat
  • Nahlásit
cher
30.5.13 14:09
@Anonymní píše: Že nyní praccuju v zařízení, typově podobnému LD, alee ničí mě přístup ošetřovatelů a ostatního personálu, jak se chovají k lidem :,( :,( :,( :,(, přecitlivělá tím stylem, že si právě se svými nemocnými utvářím „vztah“ a při úmrtí jsem z toho dost špatná :-( ale když vidím chování ostatního personálu, jak se chovají k lidem, tak je mi z toho dost špatně :,( :,( :,( a právě si říkám, že tady v hospici je chování personálu jiné, personál si tak "důkladně " vybírají, co se týká chování k nemocným a tak…

pro zachování svého duševního zdraví si nehledej práci v hospici

• Citovat
  • Nahlásit
4430
30.5.13 14:13

No nevím, já pracovala v obč. sdružení zabývající se hospicovou péčí doma…ale jen jako sociální pracovnice. Je to svým způsobem hodně obohacující práce, ale prvně člověk musí být „vyrovnaný“ s tématem smrti a především neléčit si v této profesi své deprivace. Doporučuji zkusit to nejprve jako dobrovolnice. Např. i v domácí hospicové péči. Pracuješ jako ošetřovatelka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.13 14:14
@kabab píše:
No nevím, já pracovala v obč. sdružení zabývající se hospicovou péčí doma…ale jen jako sociální pracovnice. Je to svým způsobem hodně obohacující práce, ale prvně člověk musí být „vyrovnaný“ s tématem smrti a především neléčit si v této profesi své deprivace. Doporučuji zkusit to nejprve jako dobrovolnice. Např. i v domácí hospicové péči. Pracuješ jako ošetřovatelka?

Zdravotní sestra

• Citovat
  • Nahlásit
4430
30.5.13 14:15

Zkus si něco o tom nejprve nastudovat. Doporučuji stránky obč. sdružení Cesta domů (tam jsem nepracovala, ale líbí se mi jejich webovky) - je tam pojednání o umírání a paliativní péči.
http://www.umirani.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4430
30.5.13 14:16

Pokud je to tvým přáním, ale nejsi si jistá, zda to zvládneš, opravdu bych nejprve šla cestou dobrovolnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5077
30.5.13 15:02

Zakladatelko,
pokud ve své práci nedokážeš nic změnit, tak odejdi do jiného domova pro seniory. klidně zkus nějaký soukromý pečovatelský dům. A v hospici radši nedělej, tam ti umře několik lidí týdně a nejsem si jistá, jestli jsi na to stavěná. Kolik lidí vám umře v práci a jak to zvládáš? Setkala jsi se přímo se smrtí ve své službě? Pokud ano a zvládáš to, tak jdi do hospice. Pokud ne, tak tam prosím nechoď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat