Práce v HR/personalistice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenickafran
Povídálka 11 příspěvků 10.04.19 08:51
Práce v HR/personalistice

Přeji hezké ráno,

hledám někoho, kdo pracuje v HR či personalistice a poradil by mi. Mám vystudovaný obor management na bc. a jelikož chci v HR po škole pracovat, tak nevím kam na ing. Rozhoduji se mezi HR managementem, kde je to více do mng + zaměření na HR nebo nad andragogikou, kde je to zase více do psychologie. Neporadíte mi prosím, co by mohlo být užitečnější? :)

Děkuji!

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 08:59

Záleží na škole. Na andragogiku z UJAK už byla řada pražských personalistů doslova alergická (úroveň absolventů opravdu špatná, až mi bylo líto těch pár schopných výjimek), takže rozhodně nedoporučuju UJAK. Osobně si myslím, že není špatný přesah do ekonomiky nebo práva, tzn. spíše hard skills, protože ta psychologie se bere na vedlejších oborech spíš povrchně (něco jiného je vystudovaný psycholog, který má v HR zase výhodu, že může testovat, má přístup k nástrojům, ke kterým se laik nedostane).
Ale opravdu záleží na škole, za mě katastrofa UJAK a VŠFS, snažila bych se jít na státní školu.

lenickafran
Povídálka 11 příspěvků 10.04.19 09:05

Státní školy navazující nabízí andragogiku pro studenty co jí mají už vystudovanou na bc. a v tomhle se bohužel úplně mine můj aktuální obor. Každopádně jsem za mng šťastná, protože takhle aspoň vím, jak věci v podniku fungují celkově. Samotnou psychologii jsem nechtěla. Rozhodují se mezi soukromkou oboru HR management, protože tam kromě toho mng se lze zaměřit na HR nebo právě zmíněným UJAK, protože tam mě vezmou na andragogiku i z managementu. Akorát jsem nevěděla, že na to je takhle zle koukáno :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 09:25

UJAK nedoporucuji, pracuji v oboru a opravdu ta škola nemá dobře jméno. Já mám andragogiku na UPOL, ale dálkové tam má smysl jen Bc., Mgr.je obecné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 09:44

@lenickafran UJAK má opravdu velmi špatné jméno. Dnes je situace na trhu práce jiná a je nedostatek lidí, ale když byla podstatně vyšší nezaměstnanost a na jednu pozici HR Specialisty přišlo za týden třeba 60 reakcí, tak se opravdu stávalo, že se rovnou vyšoupli absolventi UJAKu (pokud to neměli vykompenzované nějakou super praxí), kterých bylo z těch 60 i víc než polovina. Zní to drsně, ale zkus se vžít do pozice člověka, který obsazuje třeba 5 pozic zároveň, na každou mu přijde X desítek reakcí a on má přímou zkušenost s tím, že 9 z 10 absolventů UJAK bylo u pohovoru propadák. Dnes je ta situace někde jinde, ale nespoléhala bych na to.

lenickafran
Povídálka 11 příspěvků 10.04.19 10:07

A třeba člověk s vystudovaným HR managementem by šanci mít mohl? Já abych věděla, jakým způsobem se kouká na tohle. Mimochodem děkuji za reakce, malém jsem si zvolila špatnou školu a to jsou pak ztracené roky i peníze :)

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 10.04.19 11:50

UJAK v cv by pro mě byl důvod uchazeče ani nezvat k pohovoru. Existuje u nás škola s horší pověstí? Nedoporučuji

lenickafran
Povídálka 11 příspěvků 10.04.19 12:17

Děkuji vážně jste mi moc pomohli v rozhodování! :hug:

Váš příspěvek
Reklama