Práce ve velké čtyřce

53
31.5.16 22:54

Prace ve velke ctyrce

Ahoj, nemate nekdo zkusenosti s praci v tzv velke ctyrce, tj. v auditorskych firmach EY, PwC, Deloitte a KPMG? Pritel odtud dostal financne velmi zajimavou nabidku, ale prave slysel ze ta prace je ve stylu vymackat a vyhodit…tak ted nevime jestli opoustet state misto. Diky moc za tipy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5660
31.5.16 23:05

Spoluzak ze stredni dela v Deloitte a chvali si to. Resi nejake strety zajmu, jestli zakazku mohou vzit, ci ne. Ale je tam kratce, cca rok. Nnejdriv mel smlouvu na dobu urcitou, potom si rekl na dobu neurcitou, a jeste o zvyseni platu. Se vsim mu sli na ruku. Tusim, ze sedi ve Florentinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 23:17

Osobně ne, ale úzce s nimi spolupracuji v rámci své práce a mám tam několik kamarádů a známých. Asi jako všude záleží, co konkrétně by tam měl dělat a pod kým bude pracovat. Myslím, že až tak úplně zobecnit to nejde. Ale 8 hod. pracovní dobu fakt nečekejte, dost možná práce od nevidím do nevidím, běžně s jejich zaměstnanci (nejčastěji právníci, projektoví manažeři, no, vlastně i konzultanti všeho druhu) komunikuji o víkendu, pozdě v noci atp.. A ještě mi přijde, že se pořád na něco školí a mají různé tréninky všech možných „týmových“ dovedností, což by mně osobně vadilo snad nejvíc, účastnit se těchto opičáren. Ale relativně slušné peníze (relativně proto, že když se to přepočte na ty hodiny, tak to fakt až tak nic extra není) a hlavně dobrá zkušenost a dobrá kolonka do CV. Lidi si pak obvykle najdou klidnější práci za stejné nebo i lepší peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 23:20

Ještě radši upřesním, že znám nejvíc lidí z „Déček“ a PWC. V KPMG pracuje manžel mojí nej kamarádky a další jejich známí. V EY neznám nikoho, ani jsem s nimi nikdy nepracovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 23:22

Pracovala jsem v PwC a mam kamarady, kteri delali v EY. Penize slusne, ale ta prace je strasne narocna, a auditori tam jsou fakt namezdni sila.
Ale sla bych do toho znovu, na par let to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 23:24

Jo a tech skoleni je tam milion. Pokud by byl zacinajici auditor, tak ti opravdu travi na skolenich stovky hodin a to neprehanim. Taky v PwC to bylo s pracovni dobou tak, ze v sezone byla 9 hodin denne a mimo sezonu (pres leto) 7 hodin denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12066
31.5.16 23:49

Všehny, co znám, tak tam byli tak 2 roky po vejšce a pak odešli. Brali to jako dobrou zkušenost a hlavně to dobře vypadá v životopise. Pak si neměi problém najít kvalitní a klidnější práci. Ve „vyšším“ věku se do něčeho takového chce málo komu. Ale určitě záleží, co by tam dělal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
1.6.16 00:01

Ahoj Jani, mam osobni zkusenost z EY (dane) - 7 let a spokojenost. Je pravda, co pisi holky prede mnou - prace je narocna, a to nejen casove, ale ja ocenuji moznost pracovat s lidmi, co obdivuji a jsou opravdovi experti. Proti praci v jedne firme je prima kontakt s vice obory a jejich specifiky - kazdy den neco noveho, doslova. Nicmene uznavam, ze to neni pro kazdeho.. Kdyby te zajimalo neco konretniho, napis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.16 05:52

Sestra v KPMG po výšce cca 6 let a pak šla na mateřskou. Švagr se ve stejné firmě dopracoval na partnera. Pokud je člověk šikovný, tak si myslím, že tam je dobrá možnost kariérního růstu.

• Nahlásit
  • Citovat
53
1.6.16 22:40

Diky za info, asi to zkusi ve finale, jde tam na seniornejsi pozici a prave za perspektiva zajimave prace s inteligentnima lidma ho nejvic laka…a taky samozrejme 50+ jinde ve 30 letech tezko dostane. Tak dik moc :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
9.2.17 00:42

Rýsuje se mi práce u jedné z uvedených společností. Můžu se někoho anonymně zeptat na přibližný nástupní plat pro absolventy… Velice děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
9.2.17 05:05

No, jestliže tu práci vezme, tak i kdyby se mu to tam nezamlouvalo, tak pak už nikdy o práci mít nouzi nebude. Pokud tedy vydrží alespoň ten rok. Pracovala jsem v personálce a dostávali jsme spoustu poptávek na lidi přímo s požadavkem, aby měli zkušenost z „velké čtyřky“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.17 06:04

Je to par let, nastup byl pro me maly, asi 15-17 cisteho. Rok to vydrz, pokud bude jistota rustu, zustan co nejdyl. I po roce prace u nich, se o tebe poperou a budes mit dvojnasob atd. Urcite to ber a vydrz, kdo tomu rozumi a zna to, sel by k nim pres mrtvoly

• Nahlásit
  • Citovat
1930
9.2.17 06:59
@Anonymní píše:
Je to par let, nastup byl pro me maly, asi 15-17 cisteho. Rok to vydrz, pokud bude jistota rustu, zustan co nejdyl. I po roce prace u nich, se o tebe poperou a budes mit dvojnasob atd. Urcite to ber a vydrz, kdo tomu rozumi a zna to, sel by k nim pres mrtvoly

no to koukám, čekal jsem minimálně 30-40 čistého..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13845
9.2.17 07:24

@Havran007 no, pro zkušenější pracovníky určitě ano, jako nástupní plat ne. Co vím od kamarádů, kteří tam pracovali, tyto společnosti fungují tak, že maximálně využívají „levnou“ pracovní sílu absolventů. Ti za to po roce až dvou získávají velmi dobrou položku do profesního životopisu a mohou se dobře uplatnit dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama