Práce - zvýhodnění na dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jana šmolíková
Kecalka 223 příspěvků 26.11.17 20:01
práce zvýhodnění dítě

Ahoj :) nastoupila jsem do práce a čeká mi první výplata. ale nevím jak to funguje. máme s přítelem jedno dítě. on má v práci na dítě zvýhadnění. týká se to i mě nebo jen jednoho rodiče? ted si počítám na mzdové kalkulačce čistou mzdu a nevím jestli napsat dítě nebo ne. děkuji za odpověd. mám v tom zmatek :roll:

Reakce:
Včelička992
Závislačka 3421 příspěvků 26.11.17 20:03

Jenom jeden, muze uplatnit to zvyhodneni.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33283 příspěvků 26.11.17 20:04

@jana šmolíková slevu na dani uplatňuje jen jeden z rodičů, takže kalkulačka bez dítěte

jana šmolíková
Kecalka 223 příspěvků 26.11.17 20:04

@Včelička992 děkuji já si to myslela :)

medunka23
Kelišová 7135 příspěvků 26.11.17 20:04

Pokud slevu na dani na dítě uplatňuje přítel, ty už nemůžeš, takže nezapocitavej.

Helileli
Závislačka 3042 příspěvků 26.11.17 20:05

Dítě uplatňuje jen jeden z rodičů, se kterým dítě žije ve společné domácnosti. Je dobré si hodit do kalkulačky výplatu otce i matky s i bez dítěte, ať vidíš, u koho z vás se to víc vyplatí.

jana šmolíková
Kecalka 223 příspěvků 26.11.17 20:07

@Helileli moc děkuji. myslela jsem si to. u nás je to jasné že otec když má výplatu a 10 tisíc vyší :mrgreen:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 26.11.17 20:18
@jana šmolíková píše:
@Helileli moc děkuji. myslela jsem si to. u nás je to jasné že otec když má výplatu a 10 tisíc vyší :mrgreen:

Výše výplaty nehraje roli. jedná se o fixní částku za kalendářní měsíc. Takže je jednom zda člověk n´bere minimálku nebo třeba 100 tisíc.

Helileli
Závislačka 3042 příspěvků 26.11.17 20:31
@jana šmolíková píše:
@Helileli moc děkuji. myslela jsem si to. u nás je to jasné že otec když má výplatu a 10 tisíc vyší :mrgreen:

Ta částka je fixní, ale u nízkých platu se může přidružit i tzv. daňový bonus a může být výhodnější uplatňovat dítě u nižšího platu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63691 příspěvků 3 inzeráty 26.11.17 21:35
@Helileli píše:
Ta částka je fixní, ale u nízkých platu se může přidružit i tzv. daňový bonus a může být výhodnější uplatňovat dítě u nižšího platu.

A proč by to mělo být výhodnější?

Helileli
Závislačka 3042 příspěvků 26.11.17 21:47
@j.a.n.i1 píše:
A proč by to mělo být výhodnější?

No kvůli tomu daňovému bonusu, ne?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63691 příspěvků 3 inzeráty 26.11.17 21:51

@Helileli Jako jak? Myslíš jako že manžel zaplatí o 1117 kč více na daních a já zaplatím na daních o 500 méně a dostanu 617 kč bonus :think: Kde vidíš tu výhodnost?

Helileli
Závislačka 3042 příspěvků 26.11.17 21:55

@j.a.n.i1 Hmm, koukám, že jsem vedle jak ta jedle…

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 27.11.17 09:30
@jana šmolíková píše:
Ahoj :) nastoupila jsem do práce a čeká mi první výplata. ale nevím jak to funguje. máme s přítelem jedno dítě. on má v práci na dítě zvýhadnění. týká se to i mě nebo jen jednoho rodiče? ted si počítám na mzdové kalkulačce čistou mzdu a nevím jestli napsat dítě nebo ne. děkuji za odpověd. mám v tom zmatek :roll:

odečítat dítě může jen jeden - tedy pokud máte jedno.. takže ty nic.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >