Pračka nejde otevřít

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.12.21 22:57

Pračka nejde otevřít

Krásný večer, chci se zeptat, naše pračka má už skoro 18 let, ale dneska nejspíš dosloužila, prala sem na 90°C najednou zapípala a na displeji se objevilo „ED“ nejde otevřít, nic ani když chci přepnout na jiný program nejde to, ze zásuvky sem už několikrát vyndala. Mám tam už před 3 hodiny prádlo.. stalo se vám to už? Jdou nějak nouzově otevřít dvířka? Děkuji za rady :( :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28207
13.12.21 23:01

Musíš vypustit vodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7785
13.12.21 23:03

Mě se to stalo jednou. Byl ucpaný filtr. Zkus to dole otevřít a vyčistit filtr. Bacha, pokud pračka nevypustila… Budeš mít potopu. U nás chlap pomalu dole povoloval filtr a já rychle vytírala. Po vyčištění pračka normálně funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10179
13.12.21 23:09

Najdi v návodu pračky, třeba bude i na netu, co znamená ED na displeji. Zda filtr nebo něco s elektronikou. Zkus úplně vypnout, počkat a za pár minut zkusit jiný program, třeba jen ždímání. Jinak ještě hrubá síla a překonat zámek dveří šroubovákem apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5393
13.12.21 23:16

Jestli je předem plněná, tak to bude ten ucpaný odtok/filtr. Stalo se mi nedávno, když jsem prala předložku z koupelny, jenže ona měla tu pogumovanou spodní stranu a ta se začala v pračce drolit a filtr ucpala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15175
13.12.21 23:17

Nejdřív zkus najít hadici na nouzové vypuštění a vypustit do lavoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10193
13.12.21 23:18

Stalo se mi to, když se pračka ucpala, buď filtr dole, nebo hadice, jednou byl chuchvalec bordelu a uvolněného vodního kamene až v tom podomítkovém sifonu :roll: Čistíš filtr? Pojistka dvířek by měla povolit, když dostaneš ven vodu, asi budeš muset přes ten filtr. Já pod ten odtok strkám plech na pečení nebo nějakou nizoučkou misku, obložím hadrama, ale stejně to vždycky teče i okolo, tak s tím počítej. Pak to vyčisti, nejčastěji je to filtr, pokud ne, postupujte dále po hadici směrem ke zdi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4666
14.12.21 01:23

Nevím, jestli to mají všechny pračky, ale naše (bosch) má „nouzové“ otevírání dvířek - je to taková páčka pod tím krytem u filtru - stačí za ní zatáhnout a dvířka se odemknou a jdou otevřít. než jsem na to přišla, tak jsem taky vypouštěla vodu přes filtr. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
14.12.21 11:48

Dveře pračky přesněji jejich zámek má bimetalový plíšek po odpojení od sítě může trvat několik minut než vychladne a dveře jsou otevřít na vodě uvnitř to nezáleží ( samozřejmě potopa :mrgreen: )
Ale stačí pračku naklonit dozadu a voda Nevytece.
Prosím tip a značku pračky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat