Pračka se sušičkou - čištění sušičky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
120
11.1.22 08:46

Pračka se sušičkou - čištění sušičky

Zdravím všechny,

ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s pračkou a sušičkou 2v1, konkrétně s čištěním sušičky.

Před x lety jsem spotřebič 2v1 měla, ale byla to verze, která neměla žádné čištění po funkci sušení (myslím takový ten filtr, na který se nachytávají vlákna při sušení). Takže po usušení drobná vlákenka, obzvlášť ze světlého prádla, zůstávala v bubnu a při dalším praní ulpívala na mokrém oblečení.

Ráda bych se tomuto problému s dalším spotřebičem vyhnula. Jak to mají vaše pračky se sušičkou? Mají nějaký filtr?

Chci jí jen na přechodnou dobu, takže plánuji ten nejlevnější model, tedy Candy.

Díky za zkušenosti. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66392
11.1.22 09:15

@Katalie mám LG, jeden filtr je dobře přístupný dole vepředu, ale druhý je vzadu a na to to chce buď servisaka nebo šikovného muze.. můj nedávno čistil a nadával jak špaček :mrgreen: musel rozebrat celý zadek :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
11.1.22 09:36
@martina.se píše:
@Katalie mám LG, jeden filtr je dobře přístupný dole vepředu, ale druhý je vzadu a na to to chce buď servisaka nebo šikovného muze.. můj nedávno čistil a nadával jak špaček :mrgreen: musel rozebrat celý zadek :think:

Díky za reakci. U nás by zadní filtr byl spíš na toho servisáka. :mrgreen:

Máš ale nějaký filtr přístupný i normálně zepředu, což je fajn. Ten můj předchozí model neměl vůbec nic a tomu se právě chci vyvarovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12497
11.1.22 09:40

Já mám Indesit a taky me po sušení zůstává bordel na gumě bubnu, který pak vytiram. Až doslouzi tak budu kupovat pračku, susicku zvlášť. Mám ji, ale už asi 5 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
11.1.22 09:49
@JancaS84 píše:
Já mám Indesit a taky me po sušení zůstává bordel na gumě bubnu, který pak vytiram. Až doslouzi tak budu kupovat pračku, susicku zvlášť. Mám ji, ale už asi 5 let.

Ta moje byla právě taky Indesit. Já pokaždé utírala tu gumu a ještě pouštěla krátký cyklus máchání, abych vyčistila buben. :roll:

Já teď potřebuji něco cca na rok, takže co nejlevnější. Do nového bytu pak už taky každou zvlášť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2070
11.1.22 10:01

Mám LG a filtr je jen vepředu. Sama signalizuje, kdy je ho potřeba vyčistit. Po praní/čištění dávám krátký program 14 minut, aby se odstranily z bubnu a gumy nečistoty. Jednou za měsíc pouštím program čištění pračky. Jsem s ní velice spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1318
11.1.22 10:01

Já mám Bosch a ta má krátký (14min) program na propláchnutí bubnu, používám hlavně po sušení světlého prádla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1768
11.1.22 10:02

Máme gorenje, ted uz využíváme jen pracku, sušičku mame zvlast. Ale vždy to zůstalo v te gume u dvířek + je zepředu filtr, který chtěl tak 1× za 2 měsíce vyčistit. Vlákna nezustavala. Ale teď už moc dobře nesusi, máme ji 10 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
11.1.22 10:05

Holky, díky za zkušenosti. Koukám, že nejsem jediná, kdo nechával buben propláchnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3129
11.1.22 10:06

Bohužel neporadím, taky vytírám buben, ale nevadí mi to. Suším jenom v zimě, když nemůžu sušit venku. Místo na pračce potřebuju víc a častěji, než kdyby mi tam zavazela sušička, kterou pustím jednou do týdne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66392
11.1.22 12:48
@Katalie píše:
Díky za reakci. U nás by zadní filtr byl spíš na toho servisáka. :mrgreen:Máš ale nějaký filtr přístupný i normálně zepředu, což je fajn. Ten můj předchozí model neměl vůbec nic a tomu se právě chci vyvarovat.

Jo, ale hlavní je ten vzadu..az odejde do pekla, koupím každý kousek zvlášť.. páč tohle je děsný :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat