Zivot bez pracky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 17:11

Zivot bez pracky

Dobry vecer damy
Prosim anonym nebo smazat. Pred vikendem nam odesla pracka, a ja si zacinam pohravat s myslenkou, ze bych se na nakup nove vykaslala a vozila pradlo do verejne pradelny jednou za 10 dnu, kdy stahnu cejchy. Snime uz s muzem delsi dobu o infrakabine a krasne by se vesla do prostoru kde jsme meli pracku, susicku a kose, ale na pracku uz by jsme nemeli prostor..jsme uz sami, deticky jsou z domu, muz v castecnem invalidnim duchodu, tak toho osobniho pradla neni tolik, abychom tech 10 dnu nemeli ciste. Kdyby se stala nejaka „echt“ nehoda tak bych jela samozrejme driv.Zije nekdo bez pracky a ma tento system? Vyhovuje nebo by jste to brali jako „prasecinu“ skladovat spinave pradlo v pytlich po dobu deseti dnu? Dekuji za kazdy nazor a preji Krasny Novy rok. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
224
4.1.22 17:16

Ja jsem to tak mela v zahranici na koleji, chodila jsem jednou tydne a pohoda, rovnou i se susickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
4.1.22 17:17

Mě by spíš přišla jako prasečina ta veřejná prádelna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66424
4.1.22 17:19
@Anonymní píše:
Dobry vecer damy
Prosim anonym nebo smazat. Pred vikendem nam odesla pracka, a ja si zacinam pohravat s myslenkou, ze bych se na nakup nove vykaslala a vozila pradlo do verejne pradelny jednou za 10 dnu, kdy stahnu cejchy. Snime uz s muzem delsi dobu o infrakabine a krasne by se vesla do prostoru kde jsme meli pracku, susicku a kose, ale na pracku uz by jsme nemeli prostor..jsme uz sami, deticky jsou z domu, muz v castecnem invalidnim duchodu, tak toho osobniho pradla neni tolik, abychom tech 10 dnu nemeli ciste. Kdyby se stala nejaka „echt“ nehoda tak bych jela samozrejme driv.Zije nekdo bez pracky a ma tento system? Vyhovuje nebo by jste to brali jako „prasecinu“ skladovat spinave pradlo v pytlich po dobu deseti dnu? Dekuji za kazdy nazor a preji Krasny Novy rok. :kytka:

Kluk si nechává prat v prádelně, aby nevozil domů..jako 220 za jedno praní a sušení mi přijde fajn, takže dovedu si to představit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11901

Tak asi co by ne. 3× za měsíc tam s pytlem zajet a vyprat. Ani cenově vás to nezruinuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80447

Mě by se tam s tím nechtělo courat, obtěžuje mě dovést tam i potah ze sedačky, ale ten doma do pračky prostě nencpu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55854
4.1.22 17:22

To jsem si loni v létě zkusila. Život bez elektriky a teda i bez pračky. Nebylo to moje dobrovolné rozhodnutí.
Byla jsem šťastná, když mi po asi 3-4 týdnech jela pračka na centrálu a za dalších pár týdnů se zapla elektrika. A to jsem musela mít děti pryč. Takže pouze moje a muže prádlo to bylo.
Ne. Tohle by nebyla moje cesta. Nějak před hodinou jsem došla z práce. To vždy hned zapínám pračku. Syn byl na plavání, tak i po chlóru se to musí oprat. Máme pračku na 8 nebo dokonce 9 kg. Už se holka vrtí. Pak to převezme sušička po ní.
Nechtěla bych být zase otrokem, že převážím pytle věcí na praní. Děkuji za pračku 🙏. To je moje zkušenost.
Ty zkus třeba měsíc. Nám by se to ani fin. neoplatilo při tolika lidech doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23061
4.1.22 17:23

Techniky vzato asi žádný problém, ale… u nás jedna taková prádelna byla a když jsem viděla, kdo tam chodí :poblion: samý rumun, ukrajinec z ubytovny, po těch bych si svoje prádlo do pračky nedala. Nakonec jí zavřeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
4.1.22 17:24

To bych si přišla jako Ukrajinec na ubytovně, nezlobte se… Nehledě na to, že pak budou nějaká opatření, prádelnu zavřou a já to asi půjdu rituálně spálit někam před barák, ne? :lol: Navíc bych opravdu odmítla mít doma týden nějakou špínu zabalenou v pytlích. A tahat to tam a zase zpátky. To fakt ne. Nehledě na to, že když si spočítám ten čas, benzín, cenu vyprání… to se prostě vyplatí pračka - klidně ve slevě :lol:

Dělala jsem na hotelu, kde jsme měli vlastní prádelnu. Divila byste se, jakým způsobem někteří prali. Po některých bych si do pračky fakt nedala ani mopy :lol:

Zkuste spíš promyslet, jak byt předělat tak, aby se pračka případně vešla jinam, pokud nutně potřebujete infrakabinu. Já ji taky nemám v koupelně, ale nechala jsem si vytáhnout odpad a vodu do předsíně a pračka teď trůní tam.

Pro mě je představa, že mám doma luxusní infrakabinu, ale skladuju špinavé prádlo v pytlích i deset dní absolutně šílená. Jak se to říká? Tak trochu navrch huj, vevnitř fuj, ne? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2919
4.1.22 17:24

Já peru denně (někdy i víckrát), takže pračka je moje největší kámoška a život si bez ní nedovedu představit. Ale ve vaší situaci…pokud ti nebude vadit se tam s tím každý týden tahat, tak proč ne. Minimálně to vyzkoušej a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55446
4.1.22 17:26

Já takhle žila v cizině na koleji, nikdy se mi ty veřejné pračky (natož sušičky, to jsem zkusila asi dvakrát) nepodařilo pořádně vychytat, takže mi to odrovnalo dost prádla, ale tak snad je dneska doba jinde. Momentálně si to představit nedovedu, neb my zatím ty dvě malé děti doma máme a peru skoro denně. Ale tak to zkuste, ne? Fungovat třeba dva měsíce bez pračky, pokud vám to bude vyhovovat, tak proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1234
4.1.22 17:27

Já bych si to nejdřív vyzkoušela. Nekupovala bych ani pračku a ani infrakabinu a zkusila si takhle jet 3× s prádlem a pak by se vidělo, jestli to zas až tak otravuje život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23061
4.1.22 17:28

Navíc tedy přes 200 za jedno vyprání?! 8o vždyť přece nemáte všechny věci z jedné látky, jinak se pere ložní prádlo, jinak sportovní věci, jinak halenky,… To tam kolik necháš za vyprané prádlo? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11768
4.1.22 17:28

Ja peru skoro denne. Mame mraky sportovniho pradla. Takze pro me by to fakt nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27760
4.1.22 17:29
@j.a.n.i1 píše:
Mě by se tam s tím nechtělo courat, obtěžuje mě dovést tam i potah ze sedačky, ale ten doma do pračky prostě nencpu.

Jo, dokopat se do čístírny s dvoudekou nebo kabátem, to je pro mě výkon. Natož takhle někam jezdit pravidelně. A bylo by mi líto i těch financí (benzín, samotné parní).

My teda máme i dost praní. Nejen kvůli dětem, ale i ve dvou jsme prali hodně protože jen 3 pračky týdně dělalo propocené sportovní oblečení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat