Pracovní cesta - proplacení?

Anonymní
4.6.15 10:55

Pracovní cesta - proplacení?

Ahoj,
dělám teď na DPP a často jezdím na pracovní cesty, ale místo výkonu práce mám ve smlouvě své město bydliště a to, že souhlasím s pracovními cestami.
Dostávám 50 halířů na km - jezdím jako spolucestující v autě. Jenže pokud se nejede fakt rychle, tak mi to vychází na ani ne 50 kč na hodinu.

Je to OK?
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2657
4.6.15 11:19

Jestli jste na pracovní cestě, náleží vám cest. náhrady (stravné, cestovné. Jenže aby bylo možné cest. náhrady poskytnout, je nutné to mít v DPP sjednáno. To co dostáváte je jaksi nad rámec, neboť žádné výdaje s cestovným nemáte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.15 13:23

@Sojkka
To jako mám cestovat zadarmo? Ani hodinovku nedostávám… Jen těch 50 halířů…

• Nahlásit
  • Citovat
1892
4.6.15 14:35
  • Nárok na cestovní náhrady vzniká jen tehdy, když je sjednaný v dohodě.

Pokud došlo k dohodě na 50hal/km, máš dostat 50hal/km. S tím toho moc nenaděláš :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
4.6.15 17:10
@Anonymní píše:
@Sojkka

Psala jste, že jste pouze spolucestujícím, tzn. nemáte žádné výdaje spojené s přepravou. Jediné co by Vám náleželo je stravné, jehož výše je závislá na době strávené na služeb cestě. Tohle všechno je však odvíjí od toho, zda vůbec máte v DPP uvedeno, že Vám budou náhrady poskytovány. Jestli to tam nemáte uvedeno, žádný nárok Vám nevzniká, tudíž je oněch 0,50/km poskytováno nad rámec. Jestli máte v DPP uvedeno, že Vám budou náhrady poskytovány, musí se postupovat dle ZP a poskytovat ve vašem případě stravné. Nelze se dohodnout na náhradách mimo rámec ZP, což by pak těch 0,5/km bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69014
4.6.15 17:33
@Anonymní píše:
@Sojkka

Pokud sis to neošetřila ve smlouvě, tak ano…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama