Mám jít do práce, nebo je brzo?

Anonymní
3.6.15 10:28

mám jít do práce nebo je brzo?

Ahoj maminky,
ráda bych se vás zeptala na názor.
Mám možnost jít do práce, ale mám dceru ( v prosinci jí byly 2 roky )
Pracovní doba by byla po-pa, v po-čt od 9:00 do 17.30 a v pátek od 7.00 do 15.30.
Místo práce mám 5 minut autobusem od baráku.
Ráda bych šla ale všichni mě odrazují, že je ještě malá, že ještě neumí spoustu věcí ( neumí se kompletně obléct sama, v noci má ještě pleny ) a prý to nedá.
Je pravda, že je taková citlivější, ale nevím jak by zareagovala, ale hlídala by babička, která jí chodí hlídat každý víkend na několik hodin, my s manželem chodíme na sport apod. jde sní i spát není problém.

Ráda bych se vás zeptala, zda jít nebo nejít - váš názor. Vím, že se budu muset rozhodnout sama.
Písu anonymně, chodí jsem švagrová a nechci, aby to věděla :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1937
3.6.15 10:29

Já bych nešla, dítě je pro mně na prvním místě. A zvlášť pokud je citlivá, tím spíš ne. Čas strávený s ní, ti nikdo a nic nenahradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1245
3.6.15 10:31

Každé dítě a situace je jiná. Já jsem sama, takže nebyla šance do práce nejít. Plácáme to tak nějak s babičkou a holka zvládá, naopak mi přijde samostatnější, než jiné stejně staré děti a není to takový mamánek, i když občas ráno brečí u předávání (to nakonec nesu nejhůř já:-) ).

Nešlo by to zpočátku na kratší úvazek a postupně to natáhnout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
3.6.15 10:37

Pokud bych se měla rozhodnout já, brala bych v úvahu, co je to za práci (doplňovat zboží do Kauflandu za pár peněz bych nešla - nic proti tomu, ale bych zůstala radši s dítětem), také finanční situaci v rodině (já mám mateřskou na 4 roky, beru 3.800kč, takže nás živí manžel) a jsem celkově akční, dcera bude mít v červnu 2 roky a sem tam už jsem si střihla i nějakou brigádku, jen 2 dny v týdnu, hlídal manžel babička, dostala jsem se mezi lidi, odreagovala se a těšila se na další prožité dny s dcerkou. Kdyby to nedávala můžeš dát ve zkušebce za měsíc výpověď a být zase doma :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
3.6.15 10:37

Šla bych. Je jí už 2,5. Copak ten půl rok hraje nějakou roli? Je lepší zaměstnaná matka ve dvou a půl letech, než nezaměstnaná ve 3 :nevim:
Ty první dva roky jsi s ní byla a obě jste si to jistě užily. A kor když ji bude hlídat babička. Takže bych to neřešila a šla do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
3.6.15 10:41

Ahoj, dlouhodobě si neumím představit, že by trávila tolik času jen s babičkou a tak málo se mnou/námi (rodiči). Kolik času pak zbyde vám dvěma spolu? 3 hodiny denně? To mi přijde velmi málo. Nebo má manžel kratší prac. dobu a může být s dcerou část odpoledne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.15 10:44

@Radanka25 je to práce v mém oboru ( farmacie ) po které jsem dlouho toužila a tědka mám právě možnost jí mít, proto mě to tak láká :-)

@Manonka zkr. úvazek bohužel nejde, bud celý nebo nic. Je to vysněná práce v mém oboru

• Nahlásit
  • Citovat
1911
3.6.15 10:46

:think: Tak to mi připadá moc…
Já pracuju sice od 15.m. malé, ale jen 2dny v týdnu, hlídá tatínek a babička…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.15 10:48

Ja chodím do prace od 13mesicu male, sice jen na den, dva v tydnu, ale je to super. Kamaradka chodi od 5 mesicu svého ditete a na mateřské je manzel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1245
3.6.15 10:49
@Anonymní píše:
@Radanka25 je to práce v mém oboru ( farmacie ) po které jsem dlouho toužila a tědka mám právě možnost jí mít, proto mě to tak láká :-)@Manonka zkr. úvazek bohužel nejde, bud celý nebo nic. Je to vysněná práce v mém oboru

Tak to bych neváhala, pokud je to vysněná práce. Jsme jedna z mála zemí, kde je normální, aby ženské byly na RD tak dlouho, ve světě je normální chodit mnohem dříve a pokud máš hlídání a ještě z rodiny, což je zpočátku lepší, tak bych to neřešila už vůbec. To zvládnete obě, neboj :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25959
3.6.15 10:50

Jdi, tím spíš pokud je to tvá vysněná práce ;)
Stejnak, na jak dlouho máš RD, do 3 let věku? Co bys dělala potom? Holka stejně půjde do školky :nevim:
Akorát ta pracovní doba je fakt blbá, no.. ale zase ji nemusíš budit brzy a užijete si spolu ráno taky nějakou chvilku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
3.6.15 10:52

Hele, asi takhle - v CR je bezna norma dat dite ve 3 letech do skolky, at je jake je, at se mu tam libi nebo ne a nikdo to neresi, protoze se to „musi“. opkud ho das na cely den do skolky kdykoliv drive, tak jsi za spatnou matku, i kdyz je tam dite spokojene a v pohode.
ja ziju v zahranici, tady vetsina deti chodi tak od roka, nikdo to neresi, spoustu malickych deti hlidaji celodenne babicky (dopoledne na detskem hristi jsem jen ja a duchodci). ve 2,5 nevidim problem a u babicky, kde je zvykla uz vubec ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.15 10:54

Urcite bez do prace, pokud je ta nabidka pro Tebe zajimava. Dcerka to zvladne, zvlast kdyz bude s babickou. Mam s tim osobni zkusenost a vubec bych nevahala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
3.6.15 10:55

Hmm, to bude těžké rozhodování. Byla jsem před časem v podobné situaci (fajn práce, blízko, také jen plný úvazek), rozhodla jsem se pro NE. Když jsem si spočítala výdělek mínus náklady na školku (takovou zlatou hlídací babičku nemáme) mínus peripetie (hlavně ta volnost, kterou RD přináší (v našem případě např. odjezdy na chalupu už v pátek v poledne (manžel má volnou prac. dobu) a o kterou bychom tímto přišli), dále věčný stres z nestíhání a pocitu šizení rodiny; no byla toho spousta), tak mi to nedávalo smysl. Dlouho to ve mně hlodalo… a nakonec se to vyřešilo samo tím, že jsem otěhotněla. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.15 10:56

@petrul jj na 3 roky, takže ještě 6 měsíců mi zbývá. Právě ta pracovní doba no, ale za těch 6 měsíců ta práce už nebude a co pak? Půjdu dělat neco mimo obor :-(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama