Méně časté způsoby výdělku

18313
30.5.15 17:56

Méně časté způsoby výdělku

Dobré odpoledne,
tak jsem v posledních dnech přemýšlel, jakými způsoby si lidi zvyšují svůj příjem z hlavního zaměstnání… A po debatě s kamarádem jsem se rozhodl založit tuhle diskusi. Přece jen, každý se může dostat do situace, kdy se hodí každá inspirace…
Takže pokud máte nějaký nápad nebo už je něco ověřené a funguje vám, podělte se s ostatními…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18313
30.5.15 17:58

A hned přidám svou zkušenost - jednou za několik let vykupují lesní společnosti žaludy a bukvice jako osivo do lesních školek. Pokud si vypracujete dobrou techniku sběru (např. smetání „lesního ovoce“ z asfaltu a následné čištění až doma), můžete za pár dní přijít k několika tisícům korun. Ovšem tento výdělek je spíš vzácný (pokud je poptávka po semenech).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.15 18:09

Můj muž se mnou leze po oknech a myje je.:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
30.5.15 18:11
@mamkatřívopiček píše:
Můj muž se mnou leze po oknech a myje je.:-)

Taky jsem tak brigádničila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
30.5.15 18:15

Co takhle zkusit prodat nepotřebné krámy doma na bazaru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
814
30.5.15 18:22

Manžel byl jednou chytat kuřata. Bylo to ale ze známosti, jen tak se k tomu každý nedostane. Nebyly za to peníze, ale mohl si vzít myslím 15 kuřat, ovšem byli živý, museli jsme je doma zabít, opařit, vykuchat a nacpat do mrazáku. Přiznávám, že nám ty kuřata ani nechutnali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tatranka1
30.5.15 18:23
@Jura007 píše:
A hned přidám svou zkušenost - jednou za několik let vykupují lesní společnosti žaludy a bukvice jako osivo do lesních školek. Pokud si vypracujete dobrou techniku sběru (např. smetání „lesního ovoce“ z asfaltu a následné čištění až doma), můžete za pár dní přijít k několika tisícům korun. Ovšem tento výdělek je spíš vzácný (pokud je poptávka po semenech).

No, když už mluvis o semeni, můžeš ho jít darovat  :P

• Citovat
  • Upravit
320
30.5.15 18:32

Kdo má know-how, tak ti ho asi nepoví. Já se teda poslední dobou zajímám o podnikání na internetu. Ale je to zdlouhavé a možností fakt hodně. Myslím ale, že je to fakt spíše jako vedlejší činnost, závratně tím nezbohatneš (i když jednoho znám co má příjem 1 000 000 ročně, ale ten se už chopil příležitosti, kdy byl internet v plenkách - průkopníci většinou vedou).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8147
30.5.15 18:41

Tak co jsem shromáždila já sama nebo mí známí od dob studií:

• sběr vajec, česání ovoce
  • doučování, lektorování
  • psaní seminárek a diplomek
  • dělání kraslic z husích a pštrosích vajec
  • komparz u filmu
  • maskotování (pobíhání v kostýmu)
  • testování léků (lékové studie)
  • darování plazmy
  • marketingové průzkumy
  • šatnář/uvaděč v divadle
  • vedoucí na táborech a školách v přírodě
  • průvodce na hradech i v zahraničí
  • pěstování a prodej masožravých rostlin (dotyčný už to nedělá, ale jako student biologie si tím přivydělával slušně, nabízel do kanceláří, a spousta ředitelů a manažerů to chtěla mít v kanclu jako zajímavost).
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
30.5.15 18:44

No můj přivýdělek na letní sezonu jsem tu již psal. Zprostředkování prodeje betonu.
Podobně na zimní sezonu mám přeprodej dřevěných briket.
Ale to není žádný přivýdělek ale legitimní podnikání. Výhodou samozřejmě je pokud toto dělá neplátce DPH. Takže máme se ženou dvě živnosti já plátce a žena neplátce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
30.5.15 18:47

@zrcadlo já přidám chov motýlů a jejich prodej na slavnosti a svatby. To byl dobrý kšeft ( v době před rokem 2008)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bondatrova
30.5.15 19:06

Dělala jsem hostesku.

Jinak tady celkem frčí darování spermatu a vajíček. Pokud Ti nebrání etické hledisko v darování spermatu, tak směle do toho…

• Nahlásit
  • Citovat
6564
30.5.15 19:18
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3233
30.5.15 19:45
@tatranka1 píše: No, když už mluvis o semeni, můžeš ho jít darovat :P
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3233
30.5.15 19:48
@jakanas píše: já plátce a žena neplátce.

@jakanas neplace a Mladek place nad danovymi uniky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama