Změna chování kolegyň před nástupem

Anonymní
30.5.15 22:13

Změna chování kolegyň před nástupem

Ahoj, chtěla bych se zeptat na váš názor - vracím se do firmy po 7letech, kdy přibyly 3nové pracovnice v oddělení, protože byly za 3na mateřské, co jsme odešly v jednom roce, jako zástup. Všechny si nás nechaly a já se vracím po 7mi letech a jako poslední. Najednou se se mnou nikdo nechce sejít na oběd a oklikou jsem se dozvěděla, že mají strach, že budu donášet k vedení. 7Let jsem s nima se sektávala u nás, u nich, zaučovala je, jezdila na obědy a najednou jsem donašeč? S vedením jsem spíš byla na ostří nože před odchodem na mateřskou než za dobře a mám spíš pocit, že právě někdo na mě něco vytahoval - najednou jsem dostávala nabídky na různé pozice ve firmě a to mi vadilo. Vedení mi řeklo, že klidně se mnou počítají, ale že mám na víc a zda raději nechci hledat něco jiného. Co to mohlo do kolegyň najednou vlézt? Prostě mě to mrzí, že najednou proti mě zbrojí. Já nevím, ale já měla práci na mateřské a vždy, když se někdo vrátil, tak jsem o díl přišla, že nakonec už nemám práci při mateřské na doma. A toto nikdo nevidí a taky proti nim nic neřeším. Píšu proto raději anonymně. Prostě mě to překvapilo. Nemáte názor, proč tak najednou je problém, že se proti mě chtějí spolčit - i kdybych něvědomky něco někdy někomu něco řekla, tak je to dávno pryč,7let srazů ale teď… Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30.5.15 22:31

To se špatně radí, asi v tom bude nějaká pomluva… Nemáš v práci někoho trochu bližšího, kdo by ti mohl říct, jestli se něco nestalo? Jiné řešení než přímo se zeptat nevidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32451
30.5.15 22:32

Je to takové zamotané…podle mého uvidíš, až se vrátíš, jinak to nezjistíš, pokud některá nezačne s Tebou komunikovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
30.5.15 22:40

@salvatrice
Byla jsem v práci a rozhovor byl studený, nikdo mi do očí nic neřekl a teď jsem se to dozvěděla oklikou. Nechce se mi tam jet kvůli tomu :-) a jestli jim něco vadilo, tak mi to mohli říct přímo, když jsem tam byla, ne? Právě taky nevím, co se za tím skrývá, zda snaha, abych nenastoupila, strach o místo, pozice, peníze - pokud by mě někdo pomlouval, tak za 7let si to s ním už vyřeším a po 7letech mám jasno. Já jsem tedy taková - vyřeším z očí do očí a jdu na kávu a ne se setkávat a pak najednou něco vytáhnout po xxx letech a nekomunikovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
30.5.15 22:42

@vodolejka
Jasně, jen mě to prostě překvapilo a mrzí. KDybych proti někomu u vedení něco někdy před třeba 8lety něco vytáhla úmyslně, tak to tu neřeším, protože by mě to bylo jedno, ale prostě mě to mrzí, měla jsem je za kolegyně, kamarádky, vše jsem jim do puntíku vysvětlila, naučila a teď…

Jo a ještě bych to asi za tu dobu zapomněla :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32451
30.5.15 22:45

Už nejsi anonymní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32451
30.5.15 22:47

Jinak Tě chápu, vracím se za rok a už teď taky na to myslím a ty vztahy nejsou co byly. Ono se taky vše mění…jsi správná kolegyně, takových je málo a v dnešní době je bohužel i časté to, že jsi lidem dobrá, než je naučíš, co umíš, pak tě pošlou k šípku, abys je neohrožovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
30.5.15 22:52

Podle me - cim vic zenskych, tim horsi kolektiv… i tam kde to jakz takz funguje, tak staci jedna pomlouvacna nebo zavistiva a za chvili jde do korpu vsechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
30.5.15 22:53

@vodolejka
Díky, tak alespoň si to přečtou :-). Mají mi to říct přímo, ne? Já se chtěla sejít, měli říct ano a říct problém a ne, že nezareagují. Já bych hned vše si vyříkala a pak v klidu dala kávu.

To si myslím, že mají strach o ohrožování - místo, peníze, práci,… Protože za tu dobu najednou změna jako bych proti nim něco řekla teď.

Přijde mi to jako kdyby někdo někomu něco řekl ve 20ti letech a ten dotyčný se urazil v 70ti.

Asi víš, o čem mluvíš a je pravda, že jsem slyšela dost, že když se někdo vracel z mateřské, že najednou osobní problémy okolí proti dotyčné. Asi to tak bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
30.5.15 22:57

@Ali-Ali
To je pravda, já mám právě chlapské chování a mnoho žen to neumí. Já si vše vyříkám osobně, nepomlouvám a jdu pak na kávu. A to asi v ženském kolektivu tak nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32451
30.5.15 22:57

Nejhorší na tomhle je, že lidi se pak učí nepomáhat si…pro mě bylo a je přirozené, že když se mě někdo na něco zeptá, neví si rady, tak poradím…v práci jsem hodněkrát zažila, že se dotazovaný snažil věc buď zamluvit a nebo řekl, že neví, ačkoliv bylo jasné, že ví nebo umí…je to smutné, ale je to tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32451
30.5.15 22:58

Já radši chlapský kolektiv, převaha žen vždy přinese to nedobré…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
30.5.15 23:02

@vodolejka
Ano, to znám, že mnoho lidí nepomůže. Ano, já jsem ten blbec, který byl na telefonu, vše zaučil, kontrolovala jsem to a teď… pomlouvám - po 7letech někdo něco vymyslel.

Ale říkám si, tak ať mají strach - jestli je to takový problém, můžou skončit nebo ať si to vyříkají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
30.5.15 23:04

@vodolejka
Taky tak. Vše si říct přímo a ne, že s někým nebudu mluvit. Mně toto chování přijde jako u batolat :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32451
30.5.15 23:09

No nenaděláš nic. Jednoho to mrzí, ale po nástupu uvidíš. Ono to nějak dopadne :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama