Pracovní listy pro předškoláky

6528
23.2.16 11:30

pracovní listy pro předškoláky

Ahoj holky, nemáte prosím některá tipy na pracovní listy pro předškoláky? Nějaké dobré, žádné vybarvování a hledání rozdílů apod. Spíš základy - písmena, číslice, lehké sčítání a odčítání, prostorové vnímání, logika… Co jsem namátkou viděla, tak jde právě hodně o to vybarvování a hledání rozdílů a to mi přijde už moc snadné a hlavně pořád dokola. Prcek jde od září do školy, zájem má, sám se začal zajímat, sčítá apod., tak bych mu ráda něco pořídila. Jsou dost drahé, tak bych ráda pořídila nějaké dobré, osvědčené… díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

49236
23.2.16 11:46
@mischelinka píše:
Ahoj holky, nemáte prosím některá tipy na pracovní listy pro předškoláky? Nějaké dobré, žádné vybarvování a hledání rozdílů apod. Spíš základy - písmena, číslice, lehké sčítání a odčítání, prostorové vnímání, logika… Co jsem namátkou viděla, tak jde právě hodně o to vybarvování a hledání rozdílů a to mi přijde už moc snadné a hlavně pořád dokola. Prcek jde od září do školy, zájem má, sám se začal zajímat, sčítá apod., tak bych mu ráda něco pořídila. Jsou dost drahé, tak bych ráda pořídila nějaké dobré, osvědčené… díky :mavam:

na fb je přímo skupina - předškolní činnosti - píšou a sdílí tam nejen maminky ale také učitelky mš - je tam kupa návodů jednak na výtvarničení a vyrábění, ale i hodně sdílených právě pracovních listů a tak.. zkus se podívat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10705
23.2.16 11:47

Mně se libi tyto stránky http://www.detskestranky.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58731
23.2.16 11:49

@mischelinka my kupovali v levných knihách sešit, jmenovalo se to tuším přípravka na školu - byly tam už i písmena atd.. ale jedna věc - pokud ho to naučíš předem, bude se ve škole nudit, mysli na to (u nás z toho byly pak problémy s chováním, protože kluk se půl roku nudil - vše uměl a učitelka se mu nemohla indivindy věnovat) :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
23.2.16 11:52

@jdukolem díky za tip. já FB ale nemám, takže to je pro mě pasé. Abych byla úplně upřímná, tak právě návody na výtvarničení a tak nepotřebuji a nechci. syn toho hodně vytváří ve školce a kroužcích, myslela jsem spíš nějakou dobrou cvičebnici, kde by mohl mrknout na ty obrazce, počítání, třeba nějaké logické úkoly. Hodně ho to baví, sám se ptá, chce něco dělat a já už kolikrát nevím co, tak bych to podpořila nějakou knihou. Na netu je toho dost, ale chtěla jsem, aby to měl na papíře, mohli jsme sedět u stolu spolu, ne abych to musela tisknout nebo jsme to dělali na PC..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12066
23.2.16 11:54

@mischelinka A můžu se zeptat, proč chceš své předškolní dítě učit číst, psát a počítat? Zaměřila bych se spíš na tu prostorovou představivost, všeobecný přehled, logiku… a ono ani to vybarvování a hledání rozdílů není špatné. Děti se naučí pozornosti, trpělivosti, uvolní si zápěstí, aby se jim pak dobře psalo. Mně přijde, že dneska spousta dětí už jako předškoláci, umí číst, psát a počítat a pak se ve škole nudí, ale mají ztuhlé zápěstí, neumí se soustředit, zavázat si tkaničky a to jim pak ve škole chybí. Mně právě přijde, že většina pracovních listů obsahuje základy čtení, psaní a počítání a vždycky mě to překvapí. :nevim: Zrovna minulý týden jsem koupila ve slevě nějaký sešit a přišlo mi to spíš jak pro školáčky, než pro předškoláky. Najdu ho tu a napíšu ti, jak se jmenoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
23.2.16 11:55
@martina.se píše:
@mischelinka my kupovali v levných knihách sešit, jmenovalo se to tuším přípravka na školu - byly tam už i písmena atd.. ale jedna věc - pokud ho to naučíš předem, bude se ve škole nudit, mysli na to (u nás z toho byly pak problémy s chováním, protože kluk se půl roku nudil - vše uměl a učitelka se mu nemohla indivindy věnovat) :think:

já to právě doteď flákala, od toho je škola, aby učila, ale prcek má zájem sám. nechci ho cíleně učit písmena, on sám ale chce dávat příklady, zkouší sčítat… mě by se líbilo něco celkově na rozvoj log. myšlení, propojovat s praxí, možná i nějakou literaturu z oblasti montessori, tam se mi líbí ta jejich praktičnost. ale sama v tom směru zběhlá nejsem, abych věděla kam šáhnout. Představa je, že jen položím a prohloubím základy, ať se mu pak lépe učí a chápe nové věci a umí je dávat do souvislosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
23.2.16 11:56
@pomeranca píše:
Mně se libi tyto stránky http://www.detskestranky.cz/

díky, mrknu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
23.2.16 11:57
@Kakachna píše:
@mischelinka A můžu se zeptat, proč chceš své předškolní dítě učit číst, psát a počítat? Zaměřila bych se spíš na tu prostorovou představivost, všeobecný přehled, logiku… a ono ani to vybarvování a hledání rozdílů není špatné. Děti se naučí pozornosti, trpělivosti, uvolní si zápěstí, aby se jim pak dobře psalo. Mně přijde, že dneska spousta dětí už jako předškoláci, umí číst, psát a počítat a pak se ve škole nudí, ale mají ztuhlé zápěstí, neumí se soustředit, zavázat si tkaničky a to jim pak ve škole chybí. Mně právě přijde, že většina pracovních listů obsahuje základy čtení, psaní a počítání a vždycky mě to překvapí. :nevim: Zrovna minulý týden jsem koupila ve slevě nějaký sešit a přišlo mi to spíš jak pro školáčky, než pro předškoláky. Najdu ho tu a napíšu ti, jak se jmenoval.

níže vysvětluji, nechci učit číst a psát, ale spíš tu logiku a hlavně vycházím z potřeb a přání syna, že chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
23.2.16 11:59
@mischelinka píše:
@jdukolem díky za tip. já FB ale nemám, takže to je pro mě pasé. Abych byla úplně upřímná, tak právě návody na výtvarničení a tak nepotřebuji a nechci. syn toho hodně vytváří ve školce a kroužcích, myslela jsem spíš nějakou dobrou cvičebnici, kde by mohl mrknout na ty obrazce, počítání, třeba nějaké logické úkoly. Hodně ho to baví, sám se ptá, chce něco dělat a já už kolikrát nevím co, tak bych to podpořila nějakou knihou. Na netu je toho dost, ale chtěla jsem, aby to měl na papíře, mohli jsme sedět u stolu spolu, ne abych to musela tisknout nebo jsme to dělali na PC..

však dál píšu že jsou tam i jiné materiály sdílené právě pracovní listyatd.. ale když nemáš fb tak je to pro tebe samozřejmě o ničem..
jinak docela hezké knížky pro předškoláky jsou - ale všechny vyplňovací - není to tak, že mu ukážeš knížku a ta vám zůstane…
my třeba máme tuto a je tam od všeho trocha… http://knihy.abz.cz/…-predskolaka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
23.2.16 12:00

Holky, tak ještě jednou a proto, abych se vyhnula debatě, kterak je zbytečné a snad i škodlivé učit něco dítě před vstupem do ZŠ. Já nechci něco, díky čemu by se syn naučil psát a číst a pak se nudil, nechci mít předpřipravené dítě s cílem machrovat, co umí. Zajímá mě, jestli nnemáte tip na knihy, úkoly, cvičebnice, kde by nějaké jednoduché počítání sice bylo, ale i jiné úkoly, hry, otázky na představivost, rozvoj logického myšlení apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
23.2.16 12:01

@jdukolem svojtku znám, tuhle ne, ale máme nějaké jeho encyklopedie. díky moc, na tu kouknu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
23.2.16 12:04
@mischelinka píše:
já to právě doteď flákala, od toho je škola, aby učila, ale prcek má zájem sám. nechci ho cíleně učit písmena, on sám ale chce dávat příklady, zkouší sčítat… mě by se líbilo něco celkově na rozvoj log. myšlení, propojovat s praxí, možná i nějakou literaturu z oblasti montessori, tam se mi líbí ta jejich praktičnost. ale sama v tom směru zběhlá nejsem, abych věděla kam šáhnout. Představa je, že jen položím a prohloubím základy, ať se mu pak lépe učí a chápe nové věci a umí je dávat do souvislosti

přesně, něco jinýho je počítat do sta v řadě a umět tu znalost použít. Já se taky bojím, co bude holka dělat ve škole, když teď už sčítá a čísla jsou její život, přitom do školy jde až skoro za dva roky. Věřím ale, že ji pohltí ta atmosféra a kolektivní disciplína nebo prostě bude na učiteli aby ji něco vyčlenil? Určitě nebude jediná, dnešní děti jsou hodně poučené. I když při 30 dětech ve třídě to asi nebude tak jednoduché.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
23.2.16 12:05

A co Logico? Primo (pro menší děti), Piccolo (pro větší)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
23.2.16 12:09
@mischelinka píše:
@jdukolem svojtku znám, tuhle ne, ale máme nějaké jeho encyklopedie. díky moc, na tu kouknu.

ještě fragment má docela hezký knížky pro předškoláky - koukni i tam..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama