Pracovní otázka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 18:40
Pracovní otázka

Ahoj všem, pár měsíců jsem teď pracovně v Německu. Jde o to, že jsem podepsala smlouvu na půl roku, že budu jako externí zaměstnanec „vyslána“ do kanceláře našeho klienta, abych mu dělala první bránu řešení problémů.
Zaměstnavatel mi nepomohl sehnat bydlení, jen mi doporučil airbnb, dokonce, podle zákona musím o německých svátcích (zjistila jsem min měsíc), liší se od českých, chodit v DE do práce (je zamčený kancl - tudíž si musím vybrat dovolenou, nebo dělat home office - mám pomalý internet, nefunguje) a německá strana zase očekává, že budu ty české chodit makat. Protože nemám co jsem v DE proplácené přesčasy, neproplácí se mi ani svátek a protože nejsem v Čr, neproplácí se mi 100%… Můžu si jen v tom měsíci vybrat náhradní volno, což také neni uplně easy, musím si plánovat dovču dopředu.
Bylo to domluvené tak, že nasotupím na půl rok - půl rok, který bude mít jak klient, tak i já na to, zhodnotit, zda to vyhovuje a chceme v tom pokračovat. Co to znamenalo prakticky - problém s bydlením, chtějí vidět smlouvu min. na rok v normálních realitkách, nebo na neurčito, půl roku je málo a pronajmou vám byt na rok a více (pokud odejdete dřív, musíte ty měsíce doplatit) - takže mám malé 1+1 a platím děsnou raketu, jsem ráda, že mám střechu nad hlavou.
Teď se mě ptali a já řekla, že bych raději zpět domů, do Čr, jsem v DE stále sama, je těžké najít kamarády, jsou uzavření a to jsem zkoušela různá cvičení, zápasy, procházky…no nic moc. A taky nemám na to si tam moc vyskakovat a chodit do hospod a barů. čili a jasně, řekla jsem, že chci končit.
Už minulý týden mi psala manažerka, že jeslti je to pro mě opravdu tak tragické, že věci se mají tak, že semnou sice podepsali smlouvu na půl roku, ale že s klientem mají podepsáno na rok, že tam někdo bude…a že nemají koho tam dosadit.
Dnes mi volá šéfová (měla jsem dnes den dovolené), že semnou o tom chce mluvit, že ty věci se mají takto a že jako, když jsem tam ted půl roku už skoro vydržela, tak tam půl roku ještě dam, ne? A že jako jeslti je to fakt tak strašně moc tragický a hroznýn pro mě, že to asi jako teda pochopí, ale prostě že bych vyřešila problém, kdybych tam zustala, že jsou semnou spokojení a nemají nikoho, kdo by to tam takhle dal.
Pokud tam zůstanu - budu si muset kvuli 6ti měsícům (člověk smí takhle být vyslán max 180dní v roce) zařizovat trvalé bydliště v DE, dál platit raketu za nájem. přenést daňové odvody do DE, doplatit 20-25k rozdíl na daních - protože bych musela zaplatit i těch předchozích 6 měsíců, zajistit si tam zdravotní apod.

Co si o tom myslíte?
Díky za názory.
PS. Opravdu se mi hodně stejská po domově a poslední měsíc i břečím, než odjíždím z víkendu doma zpět tam.

Reakce:
Králičice
Extra třída :D 13460 příspěvků 01.07.19 18:51

Spočítala bych si náklady, které budeš mít ve spojitosti s prodloužením pobytu plus „bolestné“ a trvala na navýšení platu. Když na to šéfová nepřistoupí, tak smůla..

Lalelale
Kelišová 5304 příspěvků 01.07.19 19:01

Ahoj, s cestováním a dlouhodobým pobytem v zahraničí kvůli práci mám docela zkušenosti, ale tvoje podmínky jsou opravdu hodně nic moc a hodně lidí by se jim na to vybodlo už dávno. Můžu se zeptat, máš alespoň plat dorovnaný jako německý, nebo tam děláš za českou mzdu? Tady záleží, jak moc velký jsi žralok, ale z toho, co ti zaměstnavatel přiznal, vlastně vyplynulo, že jsi pro ně velmi těžce nahraditelná. Vydupovala bych si velké příplatky a porkytí nákladů, jak píše @Králičice Nicméně pokud o to nestojíš, tak svému zaměstnavateli absolutně nic nedlužíš - on s tebou taky má smlouvu na půl roku, aby tě mohl pohodlně vyhodit :) - a že tě potřebuje na rok, to tobě může být jedno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 19:12

No, nejhorší je to, že já prostě opravdu brečím, když se tam vracím, hrozně se mi stýská - nechci tam být ani na zlaté prase… a zaměstnavatel mě přemlouvá, ač jsem již 2× řekla ne, chci zpět domů. Myslím, že když se vrátím do té práce v Čr, že na mě zaměstnavatel bude hnusnej… nebo víte jak to myslím…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 19:17

Podle mne si pro zamestnavatele zlaty dul - delas vicemene furt, naklady jdou za tebou, nic neresi - u vlastniho zamestnance by musel resit svatky, prescasy, diety a samozrejme to ubytovani.

Takze bud se domluvis, ze to budes mit vse kryte a at to zaridi (a z vlastni zkusenosti vim, ze ziskat ubytovani v DE je horor, pokud ti firma nepomuze), nebo bych se na to alespon ja vyprdla. Uz ted mas slusnou referenci do CV.

A kdybys mela prvni variantu - hak bacha na dvoji zdaneni (pokud prefaktueovavas naklady na bydleni atd., tak to je stale jako prijem, ktery danis a platis z nej pojisteni v cR), a pak vse ostatni jak pises. A nemecky dane jsou sileny, na to potrebujes poradce (nemeckyho = drahyho). Utec.

Lalelale
Kelišová 5304 příspěvků 01.07.19 19:22
@Anonymní píše:
No, nejhorší je to, že já prostě opravdu brečím, když se tam vracím, hrozně se mi stýská - nechci tam být ani na zlaté prase… a zaměstnavatel mě přemlouvá, ač jsem již 2× řekla ne, chci zpět domů. Myslím, že když se vrátím do té práce v Čr, že na mě zaměstnavatel bude hnusnej… nebo víte jak to myslím…

Chápu. Pokud v zahraničí být nechceš, pak není co řešit. Za pláč žádná práce nestojí a předpokládám, že si dobré peníze vyděláš i doma. Smlouvu máš na půl roku, tedy trvej na tom, že se podmínky dodrží. Kdyby ses ty nelíbila jim, věř mi, že zaměstnavatel by s tebou žádné slitování neměl. Že ti to po návratu bude dávat sežrat - možná ano, možná ne. pokud to tak ale bude, pak alespoň budeš vědět, že nedělat zaměstnavateli službičky bylo dobré rozhodnutí. Osobně raději počítám s horší možností, abych se lépe připravila. Nicméně vzhledem k tomu, že se jim vyplatilo tě vyslat do německa, pravděpodobně budeš kvalifikovaný člověk a práci si snadno najdeš jinde. Jinak popis je od tebe sice krátký, ale mně přijde, že tě zaměstnavatel hodně využívá, nechává tě dělat s dost mizernýma podmínkama a pak na tebe zkouší citový nátlak, jak moooc tě potřebuje. Zneužívá tvé dobroty a naivity.

cecetka
Echt Kelišová 8655 příspěvků 01.07.19 20:23

Co to mas za status? To nemas jako zahranicni pracovni cestu, kdy naklady s bydlenim a diety ti plati zamestnavatel?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 20:35
@cecetka píše:
Co to mas za status? To nemas jako zahranicni pracovni cestu, kdy naklady s bydlenim a diety ti plati zamestnavatel?

Ahojky, no mam to jako „vyslani do ciziny“ - formular A1…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 20:37

Jo a jsem si vzpomnela - ja vlastne smlouvu mela hotovou az 14 dni pred planovanym odjezdem - protoze HR udajne nevedelo, ze k tomu, aby si mel byt v DE potrebujes pracovni smlouvu, jinak by si pospisili - tkze jsem mela 14dni na to sehnat byt - pro info - jsme velka mezinarodni firma, co vysila zamestnance do ciziny docea casto…

Králičice
Extra třída :D 13460 příspěvků 02.07.19 05:04

Tak dej vypověď a najdi si jinou práci..

Váš příspěvek
Reklama