Pracovní pohovory

Anonymní
18.6.20 07:55

Pracovní pohovory

Dobré ráno,
jdu s takovým dotazem. Jsem v aktivní fázi hledání zaměstnání, takže chodím na pohovory. S čím si ovšem nevím rady jsou takové věci, jako že mám víc míst, která by se mi líbila, ale samozřejmě jsou mezi nimi top favoriti. Třeba zítra jdu na pracovní pohovor, na místo, které by se mi líbilo, ale v pondělí končí výběrové řízení na místo, které by se mi líbilo ještě o fous víc. Jak se k tomu postavit. Protože je jasný, že místo B nemusí vyjít a je blbost odmítnou i místo A. Jasný, že se nerozhodnou hned, že asi si vezmou nějaký čas na rozmyšlenou. Jenže nevím, kdy budou pohovory na místo B. Je to trošku prekérka.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12482
18.6.20 08:01

Ja bych proste cekala, co se jak vyvine. Taky hledam a zamestnavatele si davaji teda hodne nacas musim rict :cert: Lamala bych si tim hlavu teprve az budes mit v ruce nabidku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4879
18.6.20 08:05

Pokud už máš něco jistyho tak to vem, je to sice trochu blbý vůči zamestnavateli, ale nemusíš tam nastoupit kdyby ti vyšlo něco lepšího, nebo můžeš skončit ve zkušební době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
18.6.20 08:08

Až budeš mít nabídky, tak to potom řeš. Taky jsem hledala, k mému překvapení jsem hned zas našla, ale můj obor (strojírenství) je kupodivu rekordně v útlumu, a je velmi těžké dostat i odmítavou odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.20 08:13

Zatím mám jisté akorát místo C, ale to je spíš kdyby nic z A i B nevyšlo.

• Citovat
  • Nahlásit
18147
18.6.20 08:22

Ja bych vzala co je a klidně pokračovala dál v pohovorech. I když v pátek kyvnes na nabidku A a v pondělí ti dají nabídku B, ktera se ti jeví slibneji, tak do A vůbec nemusis nastoupit, prostě jim oznámíš žes dostala ještě jinou práci a s omlouvu odmitnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
18.6.20 08:27

@JancaS84 „je to trochu blbý vůči zaměstnavateli“??? To jako myslíš vážně? Je to na přesdržku. Obzvlášť, pokud takový člověk odejde po tom, co má podepsanou smlouvu, vyběhanou lékařskou vstupní kontrolu a zaměstnavatel, nebo jím určená osoba s ním zapinká třeba měsíc zácviku. Takovým lidem, bych nechala veškeré náklady uhradit. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2084
18.6.20 09:12
@Jeruve píše:
@JancaS84 „je to trochu blbý vůči zaměstnavateli“??? To jako myslíš vážně? Je to na přesdržku. Obzvlášť, pokud takový člověk odejde po tom, co má podepsanou smlouvu, vyběhanou lékařskou vstupní kontrolu a zaměstnavatel, nebo jím určená osoba s ním zapinká třeba měsíc zácviku. Takovým lidem, bych nechala veškeré náklady uhradit. :cert:

Ale je zkušební doba je prave k tomu, aby si jak zaměstnavatel, tak zaměstnanec mohli vyzkoušet, jestli je práce pro uchazeče vhodná. Proto je možné v téhle době spolupráci oboustranně a bez důvodu ukončit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42290
18.6.20 09:15
@Jeruve píše:
@JancaS84 „je to trochu blbý vůči zaměstnavateli“??? To jako myslíš vážně? Je to na přesdržku. Obzvlášť, pokud takový člověk odejde po tom, co má podepsanou smlouvu, vyběhanou lékařskou vstupní kontrolu a zaměstnavatel, nebo jím určená osoba s ním zapinká třeba měsíc zácviku. Takovým lidem, bych nechala veškeré náklady uhradit. :cert:

zakladatelka ma podepsanou smlouvu, vstupni lekarskou prohlidku, za sebou mesic zacviku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1444
18.6.20 09:26

@Jeruve to se pleteš. Od čeho myslíš že je zkušební doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12295
18.6.20 09:30
@Anonymní píše:
Dobré ráno,
jdu s takovým dotazem. Jsem v aktivní fázi hledání zaměstnání, takže chodím na pohovory. S čím si ovšem nevím rady jsou takové věci, jako že mám víc míst, která by se mi líbila, ale samozřejmě jsou mezi nimi top favoriti. Třeba zítra jdu na pracovní pohovor, na místo, které by se mi líbilo, ale v pondělí končí výběrové řízení na místo, které by se mi líbilo ještě o fous víc. Jak se k tomu postavit. Protože je jasný, že místo B nemusí vyjít a je blbost odmítnou i místo A. Jasný, že se nerozhodnou hned, že asi si vezmou nějaký čas na rozmyšlenou. Jenže nevím, kdy budou pohovory na místo B. Je to trošku prekérka.

Ahoj,

nerozumím? Vždyt stihneš oba dva pohovory, tak je absolvuj a vyčkej, co ti řeknou, ne? :think: Mě se třeba taky kryly dvě nabídky a protože jedna byla sokromá a druhá státní škola, tak ve státní si dávali načas, normálně jsem jim řekla, že mám ještě jednu nabídku, ale upřednostním státní a jak se to tedy má… Paní ředitelka velmi ocenila moji upřímnost a práci jsem dostala :nevim: Takže - líná pusa… :mrgreen: Absolvuj oba a pak se uvidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.20 09:33

@chs.jasmin Je blbý, že nevím, kdy budou případné pohovory na pozici B. No nechám to koňovi, ten má větší hlavu. Předpokládám, že bych stejně nastoupila nejdřívě od 1.7.

• Citovat
  • Nahlásit
12295
18.6.20 09:33
@Jeruve píše:

Od toho ale je zkušební doba. Znám hodně lidí, kterým naopak zaměstnavatel pak neprodloužil smlouvu a kolikrát moc dobře věděl, že se smlouva prodlužovat nebude už u přijímacího řízení. :nevim: A znám i lidi, kteří utekli a nepodepsali prodlužující smlouvu. Taky jsem ve zkušebce odcházela, ale nebyla jsem jediná - podmínky práce příšerný, chování lidí taky, lhaní, tahání peněz z lidí i za neodvedené ukony (soukromá veterinární klinika) - na to jsem neměla žaludek… A co? Na to máme právo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12295
18.6.20 09:36
@Anonymní píše:
@chs.jasmin Je blbý, že nevím, kdy budou případné pohovory na pozici B. No nechám to koňovi, ten má větší hlavu. Předpokládám, že bych stejně nastoupila nejdřívě od 1.7.

Já to pochopila tak, že zítra, tj v pátek jdeš na A a v pondělí se uzavírá B - což stihneš oba, ne? Nebo jak? :oops: :think: Nebo to jsou jen písemné žádosti a pak se bude chodit na pohovory? Většinou jsou hned, nečeká se a i na přijetí práce máš nějaký čas. Ale už se mi stalo, že dotyčný mi volal s velkou slávou - vzal jsem vás, já že to potřebuju promyslet a on že to teda ne, že potřebuje hned - ale to byl docela macho chlápek, který potřeboval přitakávače a člověka bez svého vlastního rozumu, takže nedokázal pochopit, že si to chci rozmyslet (čekala jsem právě taky na potvrzení jiné práce) a tak jsme se rovnou dohodli, že se nedohodnem a ještě mě seřval :lol: co že si to dovoluju ho obírat o drahocený čas… No znamení jak vyšité, že tam bych nevydržela a chudák kdo to vzal a musel snášet tohle chování :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4879
18.6.20 11:48
@Jeruve píše:

Je to napres držku, taky se mi to stalo několikrát že jsem někoho zaručila a ten člověk si to rozmyslel a všechno znovu. Od toho je zkušební doba. Stejně tak si to může rozmyslet zamestnavatel. To, že teď kvůli covidu většina firem vyhodila zaměstnance ve zkusebce aby jim nemuseli platit 60% za to, že jsou doma je taky fér? Z jednoho pohovoru nepoznas jestli ti ta práce bude sedět ani jestli zamestnanec bude ten pravý. Na pohovorech může lhát jak zamestnanec tak zamestnavatel a skutečnost může být úplně jinde. Takže asi tak ty moralisto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama