Reklama

Pracovní úřad - DPP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

brunet1
Kecalka 182 příspěvků 28.11.17 20:26
Pracovní úřad - DPP

Dobrý den,

můj bratr je registrovaný po škole na úřadu práce a teď by podepsal DPP na dva měsíce s výdělkem do 10 000,–Kč.

Kdo za něj bude platit zdravotní a sociální pojištění???

Děkuji za radu

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 20:28

Na pracáku být nemůže když má smlouvu na DPP

smajlik345
Kecalka 412 příspěvků 28.11.17 20:36

@Doe_Jane proč by nemohl? Já na pracaku byla měla jsem jak DPP tak i DPČ a zdravotní za mě platil stát

renduli
Závislačka 3009 příspěvků 28.11.17 20:38
@smajlik345 píše:
@Doe_Jane proč by nemohl? Já na pracaku byla měla jsem jak DPP tak i DPČ a zdravotní za mě platil stát

Tak zaprvé: je novela zákona, po které lze jen DPČ.
Za druhé: výdělek je omezen max. částkou 5500,– hrubého měsíčně.

Netopirek
Echt Kelišová 7744 příspěvků 29.11.17 07:47

Zdravotní a sociální si bude muset platit sám.

hanaross
Kecalka 145 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 09:34

Od 1.11.2017 kdo je na pracaku muže mít jen dohodu o pracovní činnosti!!!

smajlik345
Kecalka 412 příspěvků 29.11.17 14:14

@renduli @hanaross děkuji za info já jsem půl roku pryč z úp takže jsem si myslela že to funguje pořad stejnak :-D Jak je vidět tak jsou i zákony, které vstupují v platnost dost rychle oproti normalu

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >