Pracovní vs. soukromý život

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 21:55
Pracovní vs. soukromý život

Ahoj všem. Nehledám ani tak radu jako inspiraci v životě někoho jiného. Takže..Po RD návrat do práce, málo peněz, špatné vztahy mezi zaměstnanci a vedením neb kromě mě jsou všichni v rodinných napjatých vztazích (firma o pěti lidech), problémy s návykovými látkami, podle toho nálada na pracovišti. Práce často o víkendu. Doufala jsem že brzy otěhotním. Nestalo se a já řeším co dál. Manžel je pro můj odchod, přes léto být doma a neřešit komplikované hlídání přes prázdniny(v loni jsem vozila dítě k babičce 30km vzdálené).Registrovala bych se na ÚP a snažila se najít práci tak abych obstarala péči o dítě. Do školky chodí bez problémů celodenně. Mám ale strach že vyhovující práci prostě nenajdu. Manžel nás tedy zajišťuje dobře, mohla bych být doma.Ale to bych se cítila hrozně. Stačil by mi částečný úvazek jen abych neseděla doma.Jsme ale na malém městě, firmy tu jsou ale práce na směny..Opustila jste některá,,trýznivé" zaměstnání aniž byste věděla kam se pak vrtnete? Prosím anonym, kvůli kolegyním.

Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 15935 příspěvků 31.03.19 21:58
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Nehledám ani tak radu jako inspiraci v životě někoho jiného. Takže..Po RD návrat do práce, málo peněz, špatné vztahy mezi zaměstnanci a vedením neb kromě mě jsou všichni v rodinných napjatých vztazích (firma o pěti lidech), problémy s návykovými látkami, podle toho nálada na pracovišti. Práce často o víkendu. Doufala jsem že brzy otěhotním. Nestalo se a já řeším co dál. Manžel je pro můj odchod, přes léto být doma a neřešit komplikované hlídání přes prázdniny(v loni jsem vozila dítě k babičce 30km vzdálené).Registrovala bych se na ÚP a snažila se najít práci tak abych obstarala péči o dítě. Do školky chodí bez problémů celodenně. Mám ale strach že vyhovující práci prostě nenajdu. Manžel nás tedy zajišťuje dobře, mohla bych být doma.Ale to bych se cítila hrozně. Stačil by mi částečný úvazek jen abych neseděla doma.Jsme ale na malém městě, firmy tu jsou ale práce na směny..Opustila jste některá,,trýznivé" zaměstnání aniž byste věděla kam se pak vrtnete? Prosím anonym, kvůli kolegyním.

Ano, opustila. Zvlášť když tu chvíli, než nejdeš jinou, nebudete o hladu a manžel to sám pokryje.

Horká.cokolada
Stálice 67 příspěvků 31.03.19 22:05

Ano, pohoda a klid v hlavě je důležitejsi, pokud nemusíš řešit existencni problemy…

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1954 příspěvků 17 inzerátů 31.03.19 22:06

V tvém případě bych tu práci určitě opustila, nestojí to za to. Kdo hledá, najde, určitě se ti povede najít něco lepšího. Ptej se po částečném úvazku, firmy ho většinou samy od sebe nenabízí, ale mě se povedlo, když jsem po RD poptávala na více místech. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 22:06
@Russet píše:
Ano, opustila. Zvlášť když tu chvíli, než nejdeš jinou, nebudete o hladu a manžel to sám pokryje.

Asi jen potřebuji ,,slyšet" že nejsem vyvrhel když budu nějakou dobu na ÚP kde si hodlám aktivně hledat práci.Nikdy jsem tam nebyla, ve firmě pracuji od ukončení školy.Žádná kariéra to fakt není ale vždy jsem se uživila bez dluhů i když jsem v mladém věku žila sama v nájmu.Nejsme milionáři, ale nemáme dluhy,hipotéku, nic, takže krom sipa a pojistek jsou mamželovi slušné příjmy k dispozici.Jen ten status NEZAMĚSTNANÁ mi moc nevoní, byť doufám na krátkou dobu.

Russet
Neúnavná pisatelka 15935 příspěvků 31.03.19 22:08
@Anonymní píše:
Asi jen potřebuji ,,slyšet" že nejsem vyvrhel když budu nějakou dobu na ÚP kde si hodlám aktivně hledat práci.Nikdy jsem tam nebyla, ve firmě pracuji od ukončení školy.Žádná kariéra to fakt není ale vždy jsem se uživila bez dluhů i když jsem v mladém věku žila sama v nájmu.Nejsme milionáři, ale nemáme dluhy,hipotéku, nic, takže krom sipa a pojistek jsou mamželovi slušné příjmy k dispozici.Jen ten status NEZAMĚSTNANÁ mi moc nevoní, byť doufám na krátkou dobu.

Tak roky to snad nebudou. Věřím, že si brzo něco najdeš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 22:17
@xstrasilka píše:
V tvém případě bych tu práci určitě opustila, nestojí to za to. Kdo hledá, najde, určitě se ti povede najít něco lepšího. Ptej se po částečném úvazku, firmy ho většinou samy od sebe nenabízí, ale mě se povedlo, když jsem po RD poptávala na více místech. ;)

Ano, tak nějak to mám v plánu.Priorita není výše platu ale to abych plně obstarala dítě.Takže částečný úvazek by byl ideální.

lasička1
Echt Kelišová 8235 příspěvků 31.03.19 22:29

Určitě bych volila úřad práce.S tím,že si užijete s rodinou klidné léto.A třeba se zadaří otěhotnět.A výčitky?Ty bych v tvém případě neměla.
Nikdy jsem já,ani manžel na úřadu práce nebyli.A neuznávám vyžírky.Ale v tomto případě souhlasím-nelámat nic přes koleno.Odpočinout si od kolektivu.Neřešit náročné hlídání přes prázdniny.Užít si je.A bez výčitek svědomí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 22:37
@lasička1 píše:
Určitě bych volila úřad práce.S tím,že si užijete s rodinou klidné léto.A třeba se zadaří otěhotnět.A výčitky?Ty bych v tvém případě neměla.
Nikdy jsem já,ani manžel na úřadu práce nebyli.A neuznávám vyžírky.Ale v tomto případě souhlasím-nelámat nic přes koleno.Odpočinout si od kolektivu.Neřešit náročné hlídání přes prázdniny.Užít si je.A bez výčitek svědomí.

Děkuji, asi mám sobeckou potřebu si to takhle hezky přečíst :oops:

Kelsey
Hvězda diskuse 45901 příspěvků 31.03.19 22:44

Koncem dubna bych dala vypoved, aby to vyslo do cervna vypovedni lhuta, prazdniny bych mozna udelala volne a rozhazovala site/hledala aktivne od zari nejpozdeji praci jinde.

Ornwen
Kelišová 5171 příspěvků 01.04.19 07:55

Normalne bych dala výpověď. Obzvlast kdyz ani nemusite resit penize.
I to hledání ti půjde dobre, protoze nebudes vystresovana, ze honem honem musis najit práci. Aspon ja to tak mela, kdyz jsem ted hledala po rd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 13:02

Díky holky..I tak bych neseděla doma na zadku, práce kolem domu a zahrady se najde vždy, můžu pomoct trochu manželovi v jeho činnostech a dítko bude šťastné že nebude putovat z hlídání na hlídání, a o víkendu nepojede na výlet jen s tátou.Manžel to tak chtěl už minulý rok abych byla doma ale já trubka jsem nechtěla.Navíc tam máme i dovču kterou už jsem v práci ani nehlásila..Pak se snad něco najde na část.úvazek, dělám teď manuálně a nepohrdnu téměř ničím.Hlavně chci nechat prostor k práci manželovi a já obstarám domácnost..Děkuji za utvrzení v tom že jsem se rozhodla dobře.

Váš příspěvek
Reklama