Prali jste nový baldachýn a mantinel?

9239
6.9.05 13:34

Prali jste nový baldachýn a mantinel ?

Ahojky těhulky i maminky. Řeším zrovna problém. Prali jste baldachýn a mantinel. Mám koupený úplně nový a je mi líto to prát. :? Samozřejmě vyperu povlečení a prostěradlo, ale u těch dvou věcí mi to příjde zbytečné. Stejně se čerstvé mimi k tomu pomalu ani nedostane a nerada bych, aby se to hned zničilo. :x Hlavně ten mantinel je vlastně obšitý molitan. Prostě bych to jen vyžehlila napařovačkou na dost stupňů a pověsila. Myslíte že by to stačilo? :?:
A ještě dotaz kdy jste už povlékali a chystali postýlku. Nechtěla bych to nechat na manželovi, ale zase ať se to nezapráší. Jsem teď 35tt. :wink:

Díky Iva. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

687
6.9.05 13:41

Ahoj!
Mantinel jsem neprala ani u jednoho z dětí, myslím, že to skutečně není nutné. Pokud jde o povlékání postýlky, tak jsem také nechtěla, aby se na ni prášilo, tudíž jsem povlečení postýlky s čistým svědomím nechala na manželovi. Sestavil a povlékl postýlku a přivezl od našich kočárek, zvládnul to naprosto v pohodě, takže myslím, že pokud nechceš prevntivně povlékat už někdy v 37. týdnu - člověk nikdy neví - tak to na něm klidně nech. Měj se a hezký zbytek těhotenství přeje,

Jindra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.9.05 15:13

ahoj
Já sem mantinel vyprala a nedopadlo to slavně, byl uvnitř scucovatěnej takže sem to musela rovnat ale nic moc, uvnitř ale nemám molitan ale nějakou jinou náplň. Postýlku klidně nech na mnžovi ablespoň si bude moct krátit čas čekáním na vás než se vrátíte z porodnice. Krásný porod a zdravé miminko pa Jája

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
6.9.05 15:16

Ahoj, pardon že sem lezu ale taky se vám v nových diskusích objevují staré? a jak na to aby tam byli zase jenom ty aktuální? Prosím poraďte děkuju mockrát

• Nahlásit
  • Citovat
79
6.9.05 15:21

Ahojky,

já jsem vyprala mantinel, baldachýn a povlečení dohromady. Krásně vonělo. Pak vše vyžehlila a uklidila do komody.

A než jsem šla z porodnice domů, taťka všechno nachystal. Sestavil postýlku, povlékl… Aspoň mu to rychle uteklo. Pobyla jsem si kvůli komplikacím v porodnici déle.

Krásný zbytek prožívání s bříškem a hezký porod.

Greta a Lotka 11týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1768
6.9.05 16:46

Ja jsem novy mantinel jenom vymachala v ruce a nechala ususit. Mela jsem strach, ze se v pracce znici. Nezehlila jsem ho. Nase miminko spi v postylce nejak zahadne. Hlavu ma vetsinou vytocenou nebo je v rohu, takze mantinel zcela urcite olizuje. Nohy ji vetsinou trci mezi spruslemi ven. Ja fakt nechapu, jak tak muze pohodlne spat. Nicmene, kdyz ji posunu, tak zase za chvili je zpatky.

Postylku jsem chystala okolo 38 tydne, nakonec jsem prenasela, takze byla mesic nachystana a ja se na ni chodila koukat a miminku vysvetlovala, ze v postylce bude lepsi nez u me v brisku. No nic, stejne jsem jela do porodnice az na konci 42tt. Aby se do postylku neprasilo, tak jsem ji, stejne jako kocar prekryla velkym prosteradlem.

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
6.9.05 19:58

Ahojky

maninely (mám ty s molitanem i ty vycpané dutým vláknem) jsem rozhodně prala. Nic ale absolutně nic se ji m nestalo - prala jsem je na 60. Mám je bílý, malej je pořád olizuje a nevěřily byste jak jsou za chvilku špinavý. Nedovedu si představit nevyprat je. A navíc z výroby smrdí a není to jaksi ono - aspon pro mě. Takže já jsem pro praní.

fakt je že zpočátku se k nim mimi nedostane, ale už za tak tři měsíce jo… , pokud máš strach ze zničení, tak to vyper aspon v rukách - teda pokud se rozhodneš to vyprat:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
6.9.05 20:40

Ahoj, baldachýn nemáme - mantinel ano. Prala jsem ho na 60°C, ale nežehlila. Je vycpaný dutým vláknem, na obalu bylo, že se může prát v pračce - a je v pořádku. Taky jsem měla pocit, že je cítit výrobou a nemám to ráda, takže jsem nad praním moc neuvažovala. Postýlka se chystala, až když jsem byla v porodnici. Můj muž ji sestavil a spolu s mojí mámou připravil povlečení. Když jsme přijeli z porodnice, putovalo momčo rovnou z autosedačky do postýlky a můj muž byl na sebe pyšný, jak to dobře zvládl. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
6.9.05 21:04

Ahoj Ivo,
já bych to vyprala…pokud je na tom od výrobce napsáno, že to lze, tak do toho běž. Budeš mít lepší pocit a všechno ti to bude krásně vonět. Já mám mantinel teda šitý - molitan a bavlněné plátno - prala jsem normálně v pračce, normálně žehlila a žádný problém nenastal. Jen ten molitan jsem musela trošinku porovnat, aby seděl na švech. Baldachýn bych vůbec neřešila, tomu se nic stát nemůže.
No a povlečení postýlky - já jsem napsala manželovi seznam věcí, které by měl udělat, než nás přiveze z porodnice - všecko teda nezvládl :-))), ale převlíct naši postel a povlíct pro mimi ano. A byl na to taky patřičně hrdý. Nech mu tu radost, že pro vás může něco udělat. Ono jim toho moc nezbývá…porodíš ty, staráš se v porodnici, většinu věcí už budeš při příchodu domů umět. No a mužští pak můžou mít pocit, že tak nějak k ničemu moc nejsou :-))). Ať má zásluhy.

Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
6.9.05 23:21

Ahoj Iva,
ja som prala aj mantinely, no chyba 8O Mala som sa asi aj ja takto vopred poradit. Takze radim neprat :wink:
Dobru nocku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
21.3.07 17:28

Jejda, škoda, že jsem tuhle diskuzi objevila tak pozdě, včera jsem doprala povvlečení a mantinel a bylůa to chyba, mantinel je plněn molitanem a pěkně se vevnitř zkroutil, mám teda spíš podezření, že se trochu srazila ta látka, v které to je…no už se stalo… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.3.07 17:29

Ahoj, chtěla bych se zeptat zda povlečení a výbavičku vůbec prát při normálním programu nebo stačí ten zkrácený který trvá cca 30 minut. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
51
27.3.07 10:03

Podle mě ten zkrácený program bohatě stačí, jde jen o to, pořádně to propláchnout a navonět :D Ale bacha jak už jsem psala, já mám povlečení od Scarletu a sráží se… :( a to jsem prala jen na 30°

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7592
27.3.07 10:13

Holky,

Určitě bych to vyprala !!! Přeci jenom se to při výrobě, expedici umaže a nevíte kde všude se to válelo…A novorozenec tak má spoustu bacilů hned po vykouknutí na svět.
Hlavně ty nebesa se doporučují prát častěji, protože se na nich nejvíce drží prach..
Prala bych to dle doporučení na štítku (a zkrácenej program určo stačí), já prala jak nebesa, tak mantinel, zkrátka VŠE a v poho.Povlečení do kolébky mám také od Scarletu a nesrazilo se mě.
A prala jsem i peřinku + polštář.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.3.07 11:01

Koupila jsem :,-(u povlečení kde je i peřinka a polštářek (teď nevím z jakého přesně materiálu). Perete i to, nebo stačí pouze to povlečení??

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama