Prasklý meniskus, konec kojení?

1902
22.5.15 15:28

Prasklý meniskus, konec kojení?

Při zvedání se ze země s dcerou mi „přeskočilo“ v koleni. Protože koleno pár dní bolelo, zašla jsem k ortopedovi. Dle něj to vypadá na prasklý meniskus. Na RTG ale nic není. Dostala jsem na týden ortézu a mám mít klidový režim. Pokud by se to nesrovnalo, musela bych jít na operaci - dle jeho slov by bylo vhodné se do kolene podívat. Chtěla bych se zeptat na tři věci:

Je možné, aby mi meniskus praskl jen při zvedání se ze země? Před třemi lety jsem měla úraz toho samého kolene, ale jednalo se o natržený vaz. Obešlo se to bez operace.

Je možné, aby to na RTG nebylo vidět? Není ještě nějaká jiná možnost, kde by to bylo vidět?

Podle ortopeda bych musela skončit s kojením, protože to probíhá pod celkovou nebo spinální anestezií. Opravdu bych s kojením musela skončit nebo by to šlo nějak udělat? Dvakrát jsem rodila císařem se spinálem a kojila jsem normálně, i když je pravda, že mlíko se udělá o něco déle, je tam přece mlezivo, které dítě také ihned pije…

Díky moc za rady a zkušenosti. Byla jsem dost zaskočená jeho verdiktem - prasklý meniskus, operace, konec kojení, že jsem se na všechno pořádně nezeptala :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
288
22.5.15 15:56

Ahoj, sice děti nemám, ale za to každé koleno operované 3×
Na RTG to vidět být nemusí. U mě nikdy moc neviděli.
Vidět by bylo na MR. Těžko říct jestli tě bude chtít poslat.
Utrhnout si ho můžeš i takhle blbým pohybem, ale nemusíš. Teď je zbytečné řešit co by kdyby.. Stejně se operuje většinou na pořadník a ten bývá dlouhý.
V kojení bych taky problém neviděla. Dá se to udělat i ve spinálu, ale ani celková by ničemu vadit neměla, jen se nesmí kojit mám pocit 24 hodin po narkoze, ale už si to nepamatuju jak dlouho jsme omezovali a zákrok je to jednoduchý, druhý den max jdeš domů. Pak chvíli o berlích s ortezou a za měsíc nevíš, že ti něco dělali.
Já chodila po menisku dva dny o berlích a to spíš kvuli otoku než bolesti a za týden jsem normálně chodila.
Jinak asi strašil artroskopií a to není extra zatěžující. Po zkušenostech bych na to, ale už dneska bez extra závažného důvodu nešla..
A jen tak mimochodem moje průsery s kolenama začali diagnozou Namožení a zhmoždění jiné a neurčité části kolene.. Takže co nezjistí to si vymyslí.:D
Takže se zbytečně neděs a uvidíš co bude ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2243
22.5.15 16:11

Neřeknu ti nic ohledně kolene, ale ohledně kojení není důvod přestávat, vynecháš na nutnou část (třeba těch 24h), budeš odstříkávat. I pokud bys pak brala antibiotika, buď se budete snažit najít taková, která kojení nevadí nebo budeš odstříkávat týden. Musela jsem si odstříkáváním udržet laktaci už několikrát, jednou i déle jak na 2 týdny a nikdy nebyl problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1902
22.5.15 16:29

@white_black No já bych taky nešla, když bych nemusela. Ale koleno bolí, dost kulhám a v některých polohách, třeba v leže v noci to bolí k nevydržení :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1902
22.5.15 16:30

@zuzkasim Já si to s tím kojením myslím taky tak. Už jsem pro jistotu začala odsávat, aby kdyžtak bylo MM, když by bylo potřeba. Při nejhorším bych přechodně dala UM a po operaci taky odsávala. Přesně tak jsem si to taky myslela, těch 24 hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
22.5.15 16:45

@Zuzka2012 Čerstvý úraz vždycky bolí. tak si nech ortezu i na noc, nepřetěžovat tu nohu a být co nejvíc v klidu, ledovat, když sedíš nebo ležíš klidně si tu nohu podlož. Vstávat opatrně, nestoupat pokud možno na pokrčenou nohu. Může to bolet i dost dlouho bohužel.. Kdybys nekojila poradím i léky, ale takhle… A bacha na schody! A před tím než se necháš řezat chtěj vědět přesný důvod proč.. Kdyby to náhodou zašlo až tak daleko.. A bylo by dobré se tam podívat opravdu důvod není.. Ale ortopedi to rádi dělají..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17718
22.5.15 16:55

13dni po narozeni dcery jsem musela na vycisteni. Malou jsem mela s sebou ve spitale a kojila jsem tusim normalne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1902
22.5.15 20:35

@white_black Taky si říkám, že zatím tam je dost nejasného na to, abych šla na operaci. Tak uvidím za ten týden, třeba to fakt nebude potřeba. A díky za rady. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
8.6.15 16:10

@Zuzka2012 Tak jak dopadla kontrola?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1902
9.6.15 21:18

@white_black Dost se to zlepšilo, tak jsem měla mít ortézu další týden. Ve čtvrtek jsem ji sundavala a nohu rozcvičuju. Ve čtvrtek mám kontrolu, tak uvidím, ale rozhodně se to hodně zlepšilo. Sice do dřepu ještě nemůžu a po hodinové procházce to bolí, ale i tak pokrok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat