Prdíky ihned po jídle

36
1.11.19 11:42

prdíky ihned po jídle

Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat na zkušenosti s prdíky. Dceři je šest týdnů, je moc hodná. Zbytečně nepláče. Od narození je na UM (z mých zdravotních důvodů, už předem jsem věděla, že nemůžu kojit, takže jsem věnovala výběru mléka hodně času a vybrala mléko Kendamil). Hned po jídle se dcera v náručí začne kroutit, krčí nožičky, šermuje ručičkama, jakoby se protahuje, a chvílema je celá rudá. Občas u toho prdí, občas ne.
Krká pouze v poloze tygříka a ne vždycky se jí to podaří, ale zdá se mi, že to nemá velký vliv na ty bolesti. V poloze tygříka jí evidentně nic netrápí, ale stačí jí otočit a kroucení pokračuje. Trvá to tak hodinku přibližně, pak usne většinou, nevím zda vysílením. Do dalšího krmení pak ještě přijde někdy další vlna bolestivých prdíků, někdy už ne. Nutno říct, že prdí často a v pořádku, stoličku má jednou cca za den a půl a občas malinko blinká, ale nic zavratnýho.
Může se zeptat vás zkušenějších, zda i toto může být způsobeno běžným novorezeneckým trápením s prdíky, které časem přejde? Může to trápit takhle hned po jídle?
Pediatrička mi poradila změnit mléko (nutrilon nebo hipp) já vybrala babybio, dávala jsem ho malé týden, ale bylo to horší. Takže jsem od středy zpět na kendamilu.
Moc díky za každou zkušenost, Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

209
1.11.19 12:09
@pun. píše:
Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat na zkušenosti s prdíky. Dceři je šest týdnů, je moc hodná. Zbytečně nepláče. Od narození je na UM (z mých zdravotních důvodů, už předem jsem věděla, že nemůžu kojit, takže jsem věnovala výběru mléka hodně času a vybrala mléko Kendamil). Hned po jídle se dcera v náručí začne kroutit, krčí nožičky, šermuje ručičkama, jakoby se protahuje, a chvílema je celá rudá. Občas u toho prdí, občas ne.
Krká pouze v poloze tygříka a ne vždycky se jí to podaří, ale zdá se mi, že to nemá velký vliv na ty bolesti. V poloze tygříka jí evidentně nic netrápí, ale stačí jí otočit a kroucení pokračuje. Trvá to tak hodinku přibližně, pak usne většinou, nevím zda vysílením. Do dalšího krmení pak ještě přijde někdy další vlna bolestivých prdíků, někdy už ne. Nutno říct, že prdí často a v pořádku, stoličku má jednou cca za den a půl a občas malinko blinká, ale nic zavratnýho.
Může se zeptat vás zkušenějších, zda i toto může být způsobeno běžným novorezeneckým trápením s prdíky, které časem přejde? Může to trápit takhle hned po jídle?
Pediatrička mi poradila změnit mléko (nutrilon nebo hipp) já vybrala babybio, dávala jsem ho malé týden, ale bylo to horší. Takže jsem od středy zpět na kendamilu.
Moc díky za každou zkušenost, Martina

Zdravim :mavam:
Mam holcicku 5tydenni.. Mame ten samy problem… Prechazime opacne z Hippu na Kendamil.. Takhle se mi kroutila po Hippu a mela problem s kakanim.. :roll: Hipp nam dali uz v porodnici a podrobnym po prostudovani slozeni kde jsem vycetla palmový olej atd.. Bych Vam ho nedoporucila..
Od Kendamilu ocekavam, ze nam ji konecne zklidni, slozeni vypada super.. Dnes davame treti den, tak uvidime..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
1.11.19 12:13
@Konys píše:
Zdravim :mavam:
Mam holcicku 5tydenni.. Mame ten samy problem… Prechazime opacne z Hippu na Kendamil.. Takhle se mi kroutila po Hippu a mela problem s kakanim.. :roll: Hipp nam dali uz v porodnici a podrobnym po prostudovani slozeni kde jsem vycetla palmový olej atd.. Bych Vam ho nedoporucila..
Od Kendamilu ocekavam, ze nam ji konecne zklidni, slozeni vypada super.. Dnes davame treti den, tak uvidime..

A krouti se i nyní? my také daváme Kendamil třetí den (znova). Tak nevím, včera proběhly odpoledne dvě krmení a byla po nich úplně v klidu, ale v noci a teď dopoledne pokračuje popsaný stav. Začínám si zoufat. :( dávám na noc biogaiu, už týden, tak jsem včera věřila, že to zabralo. No uvidíme.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
1.11.19 12:19

@pun. Presne jak pises, prvni den byla klidna.. Krasne spinkala.. Ale dneska bubakuje.. Porad place, rano se kroutila, tak jsem ji pomohla teplomerem a mela prujem.. A dneska i ublinkava. Tak nevim, taky z toho mam rozpacity pocity.. Biogaia kapky taky davam, i Espumisan do jednoho jidla denne..
Je dneska celkove neklidna a skoro nespinka, max 10 min… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
1.11.19 12:27

@Konys Achjo, to je trápení co? Kdyby mi někdo řekl, že to je normální a přejde to… ale tohle tápaní je šílenost. No já mám v záloze ještě naše mléko, je kozí a to se prý lépe tráví, tak ho asi kdyžtak po týdnu zkusím no… držím ti, nám, pěsti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
1.11.19 12:57

@pun. No navod ani vesteckou kouli k dítěti nikde nedavaj, bohužel :roll: :? Kdyby mi aspon porad neplakala 8o
Taky drzim pesti, at je lip.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
1.11.19 14:20

@pun. Je to normální a přejde to. ;) jen to chce čas, trpělivost, hodně pochopení a pevné nervy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
1.11.19 16:39

@pun. A průjem nemá? Nebo hleny ve stolici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.19 16:52

Kupte babycalm, je prirodni, muzou ho miminka od 1 mesice, jen ho nezapomente pred pouzitom naredit. a ano, je to normalni, az se zacne vic hybat, tak se lip vyprdi bez pomoci ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
2.11.19 10:12

@kavenka stolice je podle mě normální, průjem to dle mého není, je bez hlenu. Ale já už nejsem obbjektivní vůbec. Asi jsem zbytečně přecitlivělá a jsou to běžné prdíky, hledám v tom asi zbytečnou vědu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
2.11.19 10:15

@králíkovna Bohužel, dcerka po babycalmu zvrací, nevěřila jsem tomu, ale nejlíp jí pomáhá espumisan… teď se to ale už druhý den pomaličku zlepšuje, snad biogaia začíná působit, bere jí skoro dva týdny.
Každopádně moc děkuji za uklidnění. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
2.11.19 13:06

@pun. My taky používáme Biogaiu a Espumisan. U nás právě byl i průjem a hleny. Vyklubala se z toho alergie ABKM. To ale nebude váš problém :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
4.11.19 12:38

@Konys Ahoj, tak jak to u vas vypada? Zklidnila se mala po mlicku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
4.11.19 13:05

@pun. Ahoj. U nas uz celkem dobrý, ale nechci to zakriknout. Uz nedavam ani Espumisan kapky.. Tak uvidime za dalsich par dni.
A co Tvoje malicka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
5.11.19 16:02

@Konys Já také přestala dávat espumisan, vypadalo to fantasticky, teď se zas od včera po jídle kroutí, ale prdí teda… tak nevím. Zítra bude pít Kendamil týden. Tak uvidím.
Držím pěsti, ať to u vás vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama