Čokoláda a dítě

25.10.19 14:57

Čokoláda a dítě

Od kdy může dítě čokoládové věci..( jogurty atd)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2794
25.10.19 15:04

Pro dítě zbytečné. Dávala jsem sem tam až po třetím roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2488
25.10.19 15:07

Nevidim duvod, proc dite krmit sladkym. Nic mu to neda :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
25.10.19 15:08

Čokoládové jogurty bych asi dala nejdriv někdy po roce věku (kvůli cukru, ne kvůli kakau), samotne kakao třeba na ochuceni kaše jsem dávala v rozumné míře cca od 9 měsíců. Lehce později jsem dala ochutnat kvalitní čokoládu, byly zrovna Vánoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
25.10.19 15:21

Taky nevidim duvod. Dceri bude rok a pul v prosinci a cokoladu jeste nemela. Cokojogurt - pred tydnem jsem mela a jen olizla lzicku a ksichtila se, nejradsi ma bily :mrgreen: ale i tak nevidim duvod ji cokoladu davat, na to je cas… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
25.10.19 15:21

Syn ochutnal někdy v 9 měsících trochu čokolády na vánočním cukroví (ne že bych ho tím krmila záměrně, spíš se začal stavět a v nestřeženém okamžiku sebral tácek s cukrovín ze stolku), ale dřív jak v roce bych určitě nedávala a i pak jenom výjimečně při nějaké příležitosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24188
25.10.19 16:02

Jelikoz cokoladovy johurt ma s cokadou pramalo spolecneho, dite ho meli poprve nekdy v sesti letech. :lol:
Cokoladoz a sladkym obecne bych dite cene nekemila, cim pozdeji zjisti, ze neco takoveho existuje, tim lepe.
Po druhem roce deti zacali od navstev a od pribuznych k Mikulasi dostavat kindercokolady a podobne. Kdyz uz to dostaly, tak si to pistupne mohly snist. Kdyz pak uz cokoladu chteli, koupila jsem horkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
25.10.19 16:05

Kvalitni čokoládu dam vyjimecne treba v dm maji luxusni nebo vivani znacka je skvela. Cokoladovy jogurty to je humus a holandskym kakaem obcas neco ochutim ale vseho s mirou. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48279
25.10.19 16:08

Kolem 11. měsíce jsem začala dávat dítěti ochucenou Matyldu (tvaroh s jogurtem). Nevidím na ochucených jogurtech nic hroznýho, stejně tak ani na čokoládě (samotnou čokoládu měl někdy kolem 2. roku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
864
25.10.19 18:21

Čokoládu a vesměs sladkosti začala dcera ochutnávat až po nástupu do školky, tj. po 3. roce. Dávala jsem pouze dětské sušenky, suché buchty… Nevidím důvod, proč jim dávat čokoládu, bonbony atd. zbytečně brzo, o nic nepřicházejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
25.10.19 18:32

@ivisek85 Tak zrovna kvalitní hořká čokoláda mi teda přijde výrazně zdravější než dětské sušenky nebo suché buchty. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
27.10.19 12:51

Souhlas, kvalitni cokolada rozhodne lepsi nez buchty a susenky. Kakao je hodne zdrave, davam ho od osmeho mesice do jogurtu, tvarohu. Nedoslazuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
27.10.19 12:56
@Schenni píše:
Souhlas, kvalitni cokolada rozhodne lepsi nez buchty a susenky. Kakao je hodne zdrave, davam ho od osmeho mesice do jogurtu, tvarohu. Nedoslazuji

Tak to kdyz uz, tak spis karob. V kakau mas kofein, to asi nic extra nebude…mozna tak jeeednou za cas ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
28.10.19 03:43

@Kukacka123 Diky, popravde o tom kofeinu jsem nevedela. Vzdy, kdyz jsem o kakau cetla, bylo mezi nevhodne potraviny razeno kvuli tomu, ze je „alergen“, coz jsem nebrala jako duvod, proc omezovat, protoze nove se alergeny doporucuji davat uz behem intenzivniho kojeni mezi 4.-6.mesicem, max do roku (vcetne orechu a tak). Pal jsem nasla tuto šmakuládu, ktera obsahuje kakao a vyrobce pise od 6.mesice, obsah kakaa 1,1procenta https://www.mall.cz/…ao-6x-4x100g- . Pokud je porce 100g za den, pak 1,1g kakaa denne by melo byt OK, soudim… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
28.10.19 06:35

@Schenni hele ja nejsem zadna takova ta mama, co neda vubec nic, kde je cukr,… Ale zrovna cokoladu jsem male jeste nedavala :nevim: a cim vice procentni cokolada je, tim vice kofeinu obsahuje…a karob kofein nema, naopak je prirozene malinko sladsi. Dcera mela jako mala kvasinku ve strevech, takze u nas s tim zavadenim alergenu byl kapku boj. A porad ji nedavam zadne bonbony, cokoladu,…ale ona je celkove nejedlik, takze to ani nechce :lol: jinak ta stranka na mallu se mi nezobrazuje…ale asi bych s tim problem nemela, mala by mi to spis nejedla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat