Půlroční mimčo nechce tekutiny

Anonymní
18.10.19 08:30

Půlroční mimčo nechce tekutiny

Ahoj holky. Mam takovy „problem“, ktery vlastne ani nevim, jestli problem je :D Mam doma holcicku, ktera ma 6,5 mesice. Od narozeni je plne kojena, krasne pribira, ted cca 14 dni davam prikrmy, ktere ji uplne ukazkove. Od malicka nechce dudlik ani lahev. Do ted tekutiny nebyly potreba, kdyz byla plne kojena. Ale ted mi prijde, ze uz by preci jen mela nejaky ten cajik nebo vodu pit, kdyz uz ji prikrmy a ma vic nez pul roku. Zkousela jsem ruzne druhy caju, vodu, davat z lahve, hrnicku, strikacky, po lzickach. Spolkne 3 hlty a zacne se tvarit, jakoby to byl snad petrolej a nechce to. Na prsu od zacatku zavisla neni. Od 6 tydnu spi v noci svych 11 hodin v kuse a pres den kojim 5×-6×. Prijde mi, ze to snad ani neni mizne, aby mela dost tekutin :D Pres den cura dost, je jak fontana. Doktorka rikala, ze nektere deti to tak proste maji a mam zkouset. Mel to nekdo taky tak, ze zacalo dite pit az docela pozde? Jak jste ho „donutili“? Dekuji za rady :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10837
18.10.19 08:34

Tyto diskuse se tu opakují co 14 dní, ne kojené dítě i když je na příkrmu, který mimochodem obsahuje také spoustu vody, opravdu nepotřebuje žádné čajíky ani vodu, kor když čurá jak fontána
mně by teda zajímalo, kam na tu potřebu čajíků chodíte, kdo vám to kde říká, že je to potřeba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13473
18.10.19 08:37

Kojeny dítě nemusí pít nic dalšího. Možná během léta když je jo hic, můžeš dávat mezi kojením vodu, ale teď to třeba není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58049
18.10.19 08:43

A za me je dulezite taky prip prikrmech vodu nabizet a davat.
Takze bych zkousela dal dalsi hrnicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 08:43

@stinga Já mám zkušenost, že starší generace včetně lékařů s tím „nepitím“ má problém. A velice těžko jim vysvětluju, že miminko má i bez čajíčků tekutin dost.
Já malému vodu nabízím, ale nenutím, a žádné drama z toho, že zatím nechce, nedělám. Dehydratovaný fakt nevypadá.
Dřív se dávaly dětem slazené čaje, takže děti to pily, i když žízeň neměly, dnes si myslím, že začnou přijímat tekutiny, až když fakt mají žízeň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
475
18.10.19 08:50

Určitě, mě spíš přijde normální, že děti nepijou, mě ještě dlouho nepila ani tehdy už nekojená dcerka, i když uměla pít z lahve i hrnku umělé mléko. Kojené děti vůbec. Většinou děti začnou trošku pít, když se zmenší podíl vody ve stravě (v polévkách a kaších, stejně jako v ovoci, či zenině, je přeci jen vody dost) a začnou jíst třeba pečivo, kousky… Není je třeba nutit a zkoušet vylomeniny, mléko jim do té doby prostě stačí. Za mě je nejlepší nabízet čistou vodu, je to zároveň nejjednodušší. Stačí k tomu i obyč pohárek, či hrneček, nejlépe takový, ze kterého piješ i ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 08:51

Měli jsme to podobně ale nijak jsem maleho teda nenutila. Měl hrníček a když chtěl se napil a časem na to přešel v průběhu léta sám o pár týdnů později. Jak říká vaše Dr., nektere děti to tak maji. Pokud nic malé nechybí, cura dost, tak bych nehledala problém kde není :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13473
18.10.19 08:52

@blumen tak nabízet může, ale když to dítě žízeň nemá, tak nenutit a zbytečně nevymýšlet blbosti a necpat mu sladký čaje a šťávy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6401
18.10.19 09:01

Já mám třeba jiný názor než ostatní. Já jsem syna pít taky nenutila, dokud jsem kojila a výsledek? Ve dvou letech mi nepije stále a kojený už není rok. Jsem ráda, když do něho dostanu 0,5l denně. Kamarádky, které měly dítě na flašce a dávaly čaje dřív, tenhle problém později neměly, protože na to jsou děti zvyklé. Takže já bych nabízela, což neznamená, že musí denně litr vypít. Ono ty tři loky do toho malého žaludku jsou dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6401
18.10.19 09:04

Jinak, u nás se osvědčila u kojeného láhev s brčkem z DM asi za 100Kč. Ze začátku jsem ustřihla tu část, kde je ta pojistka proti přetečení, protože musí dítě hodně sát, aby si to vytáhlo a to v šesti měsících sílu ještě nemá. Když byl starší tak už jsem nechávala, pije z ní dodnes, několikrát už jsme tedy kupovali novou. Dá se koupit i extra to brčko samotné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 09:05

Diky holky :) ja ji do toho samozrejme nenutim. Ob den po prikrmu zkusim nejaky caj nebo vodu z lahve, hrnicku a tak. A jak jsme psala, zatvari se, jakoby to bylo jedovate a tim to konci :D rozhodne ji to nijak nenutim. Vim, ze kojene dite vodu nepotrebuje, taky ji nedostavala, ani v lete. Ale myslela jsem, ze s prikrmama uz by se mely zarazovat i jine tekutiny, i v okoli se me na to vsichni ptaji, ale je pravda, ze mam kolem sebe same nekojici maminky. Tak me prosim nekamenujte :D takze dekuju za rady, necham ji plne pri kojeni a obcas zkusim nabidnout nejakou vodu :) a jenom teda: kdy uz by opravdu mela pit i neco jineho? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
10837
18.10.19 09:14

Fakt je to zbytečné i nabízet, moje dcera pila něco jiného než mléko (UM) až ve věku 1 rok 3 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48451
18.10.19 09:25

Mám taky kojené osmiměsíční dítě, dva měsíce na příkrmech a nic jiného nepije. Dehydrované není, čůrá dost. Teď mi tu pokašlávalo, tak jsem zkusila nějaký dětský bylinkový čaj a ztroskotalo to na tom, že to do něj stejně nijak nedostanu. Ze lžičky nechce, z lahve taky ne (odstříkané mm z ní pít umí), sát umí jenom z prsu.
prvé dítě vodu z lahvičky pilo krásně (hlavně ve vedrech přes léto), přesto ho teď ve školním věku musím do pití honit bičem, jinak by si vystačilo s deckou vody za den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
18.10.19 09:30

Naše malá taky nepije z flašky, nechce dudlika. Vodu ji zkouším dávat od té doby, co jsme začaly s příkrmy (od 4 měsíců). Ale hlavně proto, aby byla zvyklá pít, a kvůli škytavce. S učícím hrníčkem od MAM ji to začíná i jít, v 6.5 měsících. Vždycky se z toho hrníčku napiju já, aby byla zvědavá, co to je. Ale rozhodně toho nevypije moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4650
18.10.19 09:41

Dceri jsem nabizela, nenutila, temer nepila. Pit zacala kapku vice az kolem 14m, ale ne o moc. Spise az ted kolem 16m, kdy jsem pres den omezila kojeni. Procuranych plin ma dost a presto nevypije ani 300ml nekdy. Dehydratovana neni (dle dr), takze nabizim, lahev ma na stole i si dama donese nebo se napije, kdyz chce ;) bud v klidu, „stare skoly“ maji potrebu detem lit porad hodne no…a caje nebo stavy a sladke, vonave mi dcera nechce, jen obyc vodu (podle me vyhoda). Pokud pres den porad hodne kojis, cura dost, nevidim problem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama