Jezení sladkého při kojení a váha miminka

Anonymní
12.10.19 04:47

Sladký a váha prcka

Ahoj holky chtěla bych se zeptat zda jste taky některá měla to, že jste v těhotenství jedli hodně sladký? Já se poslední 2-3 měsíce nemůžu udržet a každý den musím mít něco sladkého a mám výčitky že díky mě bude miminko velké, jakou váhu mělo vaše mimčo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
12.10.19 04:57

Byla jsem na tom stejne, nemohla jsem se udrzet, kadzy den nejakou tycinku… Pocatecni vaha 72, pribrala jsem 19 kilo, maly mel 4,25 kg :think: Po porodu trpel na prdiky, takze jsem musela skoro vse vyradit… Plus v tehu mi slo vse do bricha. Tri mesice po porodu jsem na 68. Ale kuzi na brise mam desive vytahanou…

• Nahlásit
  • Citovat
6239
12.10.19 05:19

Já s prvním téměř denně snidala palačinky, přibrala jsem 30 kg :zed: malý měl 3080g. Dle mě to nehraje roli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35303
12.10.19 06:05

Záleží na tom, kolik a co sladkého jíš? Sušenka ke kávě je něco jiného než spořádat půlkilovou čokoládu. Celkově by sis měla dávat na přemíru sacharidů v těhotenství pozor a jít na test na cukrovku, protože tu nejde o váhu miminka, ale vážné zdravotní komplikace a jestli máš nějaké nezkrotitelné chutě na sladké, může to být i jeden z indikátorů toho, že něco není v pořádku. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19343
12.10.19 06:31
@Anonymní píše:
Ahoj holky chtěla bych se zeptat zda jste taky některá měla to, že jste v těhotenství jedli hodně sladký? Já se poslední 2-3 měsíce nemůžu udržet a každý den musím mít něco sladkého a mám výčitky že díky mě bude miminko velké, jakou váhu mělo vaše mimčo?

Když denně nespořádáš tabulku čokolády nebo vaničku zmrzliny a nebudeš sladkým nahrazovat hlavní jídla, je to v pohodě. Dát si ke kávě jeden kus upečené domácí buchty neberu jako hřích. Sama jsem musela držet dietu kvůli cukrovce a miminko bylo 3,5 kila velké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.19 07:02

Záleží kolik toho sladkého je, pokud si dáš dene jednu cokoladovou tyčinku, nebo susenku 30-50g tak se podle mě nemůže stát nic hroznyho.Taky je podstatné co dalšího jis a kolik toho dohromady snis za den. Ja jim cokoladu téměř denně těhotná, netehotna, kousek ne celou :lol: Moje děti při narození vazily uplne normálně 3840 a 3530 g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
811
12.10.19 07:39

Miluju sladký :P před těhotenstvím jsem si denně dopřála ke kávě buchtu, koláč nebo sušenku, snažila jsem se jen jednu sladkost denně. V těhotenství se vůbec nedržim a dam si, kdy mám chuť, klidně večer jesenku :oops: u prvního jsem to měla taky tak a malá měla 3,26 kg a narodila se 10 dní po termínu. Na těhotenskou cukrovku to vliv nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28762
12.10.19 07:40

Já nevim holky. Za prvé - anonymko proč anonym? Co je citlivého na tom, že denně sníš něco sladkého? Za druhé - co se takhle naučit používat pana googla, nebo stačí bohatě i lupa tady na miminu :D
Plod je parazit. Živiny čerpá z krve. Ta čokoláda, nebo zákusek se k němu těžko dostanou v té podobě, v jaké ty ji pozřeš :mrgreen:
Stačí jen přemýšlet, zapojit hlavinku, něco málo… si o tom počíst a dojde ti, že se to neprojeví na váze plodu, ale na tvé váze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18482
12.10.19 08:17

Nehraje ti roli, pokud matka nema tehotenskou cukrovku. U prvniho jsem mela hroznou chut na sladky, jedla denne susenky, za mesic nabrala 2 kg z celkovych 11 tehotenskych kg. Dite melo 2,67kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.10.19 08:30

Ja jim sladky cely zivot, mam vetsi nadvahu a v obou tehu jsem pribrala cca 10kg. Naopak se mi zrychlil metabolismus. Kluk 3,9 a holka 3,5kg.

• Nahlásit
  • Citovat
13244
12.10.19 08:34

Nebude já se v těhotenství cpala výhradně čokoládou, to byla jedna z mála věcí co sem v sobě udržela, klidně sem dala tabulku za den a obě děti byly malinké, starší narozený po termínu měl 3 kila, mladší 2 týdny před termínem 2,8kg :D podle téhle teorie by museli být aspoň 4 kilovy cvalici ;) jediný kdo bude mít pár kilo navíc jsi ty :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7419
12.10.19 08:37

@Aduš8 taky do myslím, že to nehraje žádnou roli. Každé moje dítě bylo jiné. At jsem přibrala jakkoliv

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7419
12.10.19 08:38

@Kriss Tina ty se mas, já udrzim jen občas bílou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9927
12.10.19 08:45

Začni si především hlídat všechno ostatní co s níš, aby si měla dostatek vlákniny, bílkoviny, zdravých tuků škrobů s nízkým glykemicým indexem a aby si pořádně spala.

Pokud budeš jíst normálně a nebudeš moc unavená, třeba z toho že se nenasnídáš a pak hladovíš a zbodneš na co přijdeš, tak tě nebudou honit takové chutě na sladké.

Respektive povyhazuj kupované sladkosti a měj doma a v práci zásobu ovoce a při prvním nárazu chuti na sladké si dej ovoce a teprve pokud tě to nepřejde, tak jdi někde shánět sladkost, kterou ale nebudeš mít po ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57550
12.10.19 08:50

Prosim Te, jim cele tehotenstvi sladke, proste nejde odolat, k tomu i normalni strava. Za chvili rodim, nahore 7 kilo necelych a dite odhad maximalne 3 kila v den porodu (cisar). Nehraje to roli, pokud nemas cukrovku. Prvni dite to bylo obdobne a mela necela 3 kg a ja 8 nahore

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama