Přechod z čoček na brýle

47
5.3.21 19:00

Přechod z čoček na brýle

Dobrý večer,

nosila jsem 8let kontaktní čočky a nechala jsem si udělal nyní brýle a také mi naměřili větší dioptrie. Snažíme se o mimi, tak si myslím, že bez brýlí mateřská není možná. Problém je, že mám vysoké dioptrie. Mám doma druhý den brýle a nedokážu v nich být dlouho. Vidím dobře, ale,,motá" se mi vše z toho a jsem taková neohrabaná. A chůze po schodech je třeba bezpečnější pro mě zatím bez nich a to mám -9,5.
Těšila jsem se na brýle a jsem z nich zklamaná. Jednak v nich nedokážu fungovat a také obroučky mám krásné, ale ta silná skla :( a to jsou už ztenčené. Měřili a dělali mi brýle v oční klinice, takže věřím že jsem v dobré péči. Jen by mě zajímalo, zda se vám to stalo a za pár dní to bude dobré? Popřípadě kdo máte vyšší dioptrie, jak fungujete? Chystám se v budoucnu na operaci, ale ta je možná nejdřív po dětech.
Děkuji moc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2344
5.3.21 19:15

Bez bryli materska neni mozna? Na bryle si clovek musi zvyknout. Trva to tyden az 14 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
5.3.21 19:32

@Oriseka Děkuji za odpověď. Samozřejmě tím myslím pokud má někdo vysoké dioptrie jako já. Nebo jak jste zvládla mateřskou vy? Nedokážu si představit neustále sundávat a nandávat čočky s mimi 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
934
5.3.21 19:32

Přesně tohle má ten kdo nosí brýle a zkouší poprvé čočky. prostě je to ve vidění trošku jiné točení hlavy, neodhadneš, když si chceš sednout na židli, jak popisuješ ty schody ap. Prostě si zvykat třeba na půl dne.ale co mi vrtá hlavou, proč není mateřská možná? Můžeš používat obojí ne, Doma brýle, na procházku s kočárkem čočky abys mohla mít případně sluneční brýle ap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1255
5.3.21 19:36

@Oriseka Kvůli tomu věčnýmu vstávání asi myslí.

Já jsem taky přešla na brýle, ale mám 5 a 3 a čočky jsem i před porodem střídala. Teď jsem zpět v čočkách kvůli těm respirátorům, to mi přijde trapný nosit pod nosem :lol:. Takové pocity, co popisuješ, jsem tedy zažila jednou kdysi a bylo to příliš silnými brýlemi, resp. hlavně přestřeleným rozdílem mezi očima. Ale dpt byly taky moc. Prostě se to tehdy nějak blbě změřilo a doktorka neohlidala maximální rozdíl 2dpt. Jinak jsem si na nové brýle zvykala vždy tak půl dne. Můžeš nosit přes den čočky a v noci fungovat bez ničeho, ne? Přebalit a nakojit za chvíli zvládneš poslepu. :D Ale ty brýle jsou asi o něco praktičtější, plus člověk je unavený, tak má unavené i oči a do toho mít čočky není nic moc. V tvém případě bych se ale asi zamýšlela i nad operací :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
5.3.21 19:51
@susanne11 píše:
@Oriseka Děkuji za odpověď. Samozřejmě tím myslím pokud má někdo vysoké dioptrie jako já. Nebo jak jste zvládla mateřskou vy? Nedokážu si představit neustále sundávat a nandávat čočky s mimi 😁

Tak ja jsem presla z cocek na bryle, jeste pred materskou, kvuli castym zanetum. Ale fakt to trva nez si clovek zvykne. Jenom jsem menila skla v brylich a trvalo to tyden, nez jsem si zvykla a v optice rikali, ze treba i 3 tydny to muze trvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8313
5.3.21 20:00

O operaci jsi neuvažovala? Ono -9,5 je už dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67858
5.3.21 20:05

Ja kdysi prechazela na bryle po 8 letech noseni cocek (zacaly mi vadit) a taky jsem si musela tak 2-3 tydny na ty bryle zvykat. Ale ja mam jen -4,5. Kamaradka ma -10 dioptrii a cocky nosila a nosi stale, na bryle nikdy nepresla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
7.3.21 19:15

Ahoj, dioptrie jsem měla podobné jako ty, čočky jsem přestala nosit kvůli zánětu duhovky a přešla na brýle. Zvykala jsem si na ně asi dva týdny. Po roce jsem nakonec šla na operaci očí a byly to nejlépe utracené peníze v mém životě. Kdybych věděla, jak to bude bez brýlí a čoček super, šla bych do toho už dávno :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
7.3.21 19:50

Mam 8 dioptrii a nove brýle od podzimu.. zvykala jsem si, no, snad týden. Porad vse do oblouku, hlava se mi točila.. ale teď už je mám zase jen v noci, to mi nevadí.. takže přes den čočky a v noci brýle a to je v pohodě.. ale první dceru jsem zvládla ve „spacich“ čočkach v pohodě, vyndala jen jednou za týden a je to už více než 10 let. Dodnes je tedy mam.. tenhle typ PureVision.
http://www.kontaktni-cocky-eshop.cz/…6-cocek.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat