Buzení kolem 3 hodiny ráno

94
4.3.21 18:04

Buzení kolem 3 hodiny ráno

Ahoj všem :) nevíte někdo, co muže znamenat pravidelné buzení kolem 3 hodiny ráno?? Mám to tak poslední dva roky.. v rozmezí od půl 3 do půl 4 je to už pravidlem… díky všem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14745
4.3.21 18:06

Nevím co to znamená, ale mám to stejně. Ale jen ve všední dny. Přičítám to stresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5273
4.3.21 18:23

@Káča jk

mám to tak několik měsíců

kolem 3 vzhůru, plná hlava starostí…někdy kolem 5 opět usnu a pak nejde vstát

já to mám ze stresu, velmi často to tak bývá

:?

je fakt że o víkendu je to málokdy, zato v pracovních dnech téměř vždy
:roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
4.3.21 18:34

Mezi 2. a 4. hodinou ranní se nejčastěji vyjevují psychické problémy (neboli starosti) a já na to v těhotenství dost trpěla :roll: I teď, když toho mám kolikrát hodně, tak se mi stává, že se kolem 2. hodiny ranní probudím a pak nemůžu znova usnout až do té 4. hodiny :zed:

Chce to asi zvládat lépe psychickou hygienu, neboli si před spaním umět „vyčistit hlavu“, např. nějakým pomalým protahovacím cvičením (to se mi pak i lépe usíná) či meditací (vhodná pro toho, kdo ji ovládá) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2333
4.3.21 19:18

Mně říkal dr. přes Tčm, že to jsou játra, jestli jsem to dobře pochopila. Jinak já se tak budím nejvíc ve druhé polovině cyklu, když beru Utrogestan, to kolikrát i přes hodinu pak nemůžu usnout, když se v noci vzbudím, to zase dělá progesteron, že ten spánek není tak hluboký. Čumákuju většinou 3.30 - 5 hod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
4.3.21 22:19

@Petra_VM no to já hned zas usnu.. proste se jen probudim, přitom jdu rovnou na záchod a pak hned usinam..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
5.3.21 17:21

@Káča jk Tak to máte dobré, že hned usnete :) Mně poslední dobou dělá problémy i spánek při úplňku (a to jsem na to nikdy dřív netrpěla - ale je fakt, že v posledních několika měsících je toho na mě až příliš…) :roll:

@stín katedrál Ano, máte pravdu - souvisí to s orgánovými hodinami, kdy čas mezi 2. a 4. hodinou ranní „náleží“ játrům. Kdysi jsem se kdesi dočetla i souvislost mezi játry a psychickými problémy, ale už to ani nedokážu vysvětlit. Jen vím, že to tak prostě je :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat