Přechod z MM na UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eevulka
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 23.09.10 07:05
přechod z MM na UM

hoky chtela jsem se vas zeptat a poprosit o radu,
mam chlapecka, ktery má 13 mesicu, rada bych prestala kojit, kojim v podstate jen 1× denne a to rano…snažím se mu uz nejakou dobu davat UM, zkousela jsem Nutrilon, Hami, Bebu, Sunar a nic mi vzit nechce..vubec, zkousim v lahvi, v ruzných hrneckach, mam jich doma kopu, proste fakt zkousim vse a on mi UM pit nechce, i kravske mleko nechce…tak nevim jak na to, jestli jak prestanu kojit tak si da rict, nebo pockat…fakt nevim
Prooto jestli mate nekdo zkusenost : poradte:)
 diky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pepro
Kelišová 5162 příspěvků 23.09.10 08:27

Můj syn přecházel z MM na UM sice pozděj, ve 21 měs, ale taky to dlouho trvalo. Začínali jsme 50 ml - vypil třeba 10ku a já mu zbytek smíchala s piškotkama a dala lžičkou. Postupně jsme přidávali, on taky každý den vypil o něco víc (nebo taky nic). Na 150ku vypitého se dostal cca během 1-2 měsíců, pozděj pil 250ku a ráno si o ni říkal. Koupili jsme Hami a později sunar - podle toho, co zrovna bylo v akci :-) Přechod z jednoho druhu na druhý rozchodil vždy až druhý den. Bebu jsme měli vzorek a nechutnala mu vůbec.
Podle mě nemá moc smysl střídat mléka či hrnečky (když to vždycky dopadne stejně, evidentně je to zástupný problém), spíš zkoušet to do něj dostat, aby mu to zachutnalo. U nás jsme taky vyzkoušeli spoustu lahviček, nakonec zvítězil netekoucí hrneček z DM. A na to konečný množství se dostal až tak 2 měsíce poté, co jsme přestali kojit.
Mléka jsme kupovali v Globusu, 600 g se tam dalo v akci sehnat cca za 160-190 Kč.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 23.09.10 09:56

Ahoj, na nějakých jiných stránách jsem viděla stejný dotaz, odpovídali tam, že pokud to mléko nahradíš doatatečně něčím jiným, jogurty a tak, tak není třeba lpět na mléku jako takovém. Můžeš ho pak zkusit zas za nějakou dobu, třeba se chytne.

Lucyus12
Závislačka 3337 příspěvků 23.09.10 10:26

Mně syn ve 13 měsících už nepil ani UM, prostě ho najednou nechtěl a dokonce myslím, že to bylo už v roce. Zkoušela jsem kaše, jiná UM, ale nechtěl to ani vidět! Dr mi říkala, ať to v tomhle věku neřeším a dávám mu jogurty, sýry a tak. Taky bych to nehrotila…
Hlavně, že má mléko aspoň z mléčných výrobků! :mavam:

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.10 11:02

Ve 13ti měsících bych UM neřešila. Zvlášť pokud už jednou kjíš. Musíš do něj dostat ekvivalen 500ml mléka za den - když počítáš 150ml jogurt, kaše z 200ml mléka, tak ti zbývá 150 ml - takže buď dáš k snídani další jogurt, kysané mléko nebo jakýkoli mléčný výrobek. Případně část uhradit nějakým sýrem.

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.10 11:06

Zkoušela jsi ochucené UM? Hami teď dělá nově jahodové, náš malý ho má rád :palec:

eevulka
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 23.09.10 14:16

říkala jsem si, že mu ted dam pauzu a zkusim to treba za 14 dnu znova…a uvidime, nektere deti to asi nechteji nebo musi dozrat, nerekla bych ze to bude takovy problem

Luciště
Kecalka 260 příspěvků 23.09.10 14:23

tak to znam. kdysi presne nas problem. Souhlasim, ze 500ml mleka se da poresit v tomto veku i jinak. Na druhou stranu i ja doted davam synovi (1,5) i dceri (3,5l) Sunar. Je to prakticke (pitny rezim, rychla svaca nebo snidane, na chut, atd.) a porad co do obsahu podle me to nejlepsi mleko, co muzou dostat (proces pripravy, obsah vitaminu, mineralu a dalsich latek). Takze ja bych to nevzdavala. Nas malej pri kojeni odmital cokoliv jineho tekouciho, o mlece nemluve. Stacilo, kdyz jsem ho prvni noc nechala spat s tatinkem a lahvicku s UM mu v noci podal manzel. Chytil, vypil na raz 90ml a spal dal. Od te doby = zavislost na vsem bilem, co je nalite v lahvicce :-) Drzim palce.

eevulka
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 23.09.10 14:28

tyjo Luci, to by byl muj sen..... manzel pokazde rika, ze s nim zkusi spat a ja budu vedle, ale ty jo, ja na to nemam, jak zacne brecet letim TAM…jsem strasna, nemuzu to vydrzet ho nechat…ale mela bych to zkusit co?????

Luciště
Kecalka 260 příspěvků 23.09.10 14:36

No to byl prave u nas ten zazrak. Bylo mi z toho zle uz tyden predem, ta predstava, ze ja jsem v loznici zavrena a on rve v pokoji a manzel absolutne netusi co s nim, jen mu rve a vyhazuje lahev… Ale my meli pred stehovanim, takze jsem potrebovala deti nechat na vikend u nasich a tim padem i odstavit (v roce) od 3× nocniho kojeni :-) Ja se s nim pred veceri rozloucila, rekla jsem ze maminka odchazi pryc a ze vecer bude s tatou a ten mu da i mlicko..... Manzel umyl, nakrmil, a nastesti i nejak uspal (byl tu noc dost hotovej). No a pak jsme sli vecer spat i my - ja vystresovana, manzel vystresovany :-) Asi ve 2hod rano slysim pres cely byt prvni brek. Byla jsem hned vzhuru a cekala, kdy mi ho manzel proste prinese. A najednou po minute ticho…a pak uz do rana nic. Jedinej, kdo celou noc nespal, tak jsem byla ja. Protoze jsem NECHAPALA, jakto ze NERVE! Rano jsem stejne tak nechapala, ze to byl moment, kdy ZACAL PIT UM :-) Omlouvam se za delku,ale dodnes tomu nemuzu verit… Tak treba to bude jako inspirace i pro vas, drzim palce

eevulka
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 23.09.10 15:03

Luci idealni......-) ja tak pred tydnem a neco si rekla, ze proste mu davat v noci prso uz nebudu!!!!!prvni noc trosku mrcela a pak parada, nadhera, vzbudil se v 5 rano, dala jsem mu napist a spinkal dal, takze takova prvni rano snidane a pak klasika jogurt atd…tyden nadhera, nadavala jsem si, že jsem to neudelala drive, ted ma natekle dvojky nahore a ja v domeni, ze ho chudacka :zed: :zed: zlobi zoubkly zase to prso dala, no mel i teploty pres 39, tak jsme musela, aby neco pil, ted od te doby katastrofa, mam pocit ze to nema konce a řešení, tak snad se to zlomi…ale je to stejne, ikdyz ma prso nebo ne, stejne je neklidny, tak mu ho davat nebudu:-))) jen zase 1× denne, ale to UM by tatka mohl zkusit..

Luciště
Kecalka 260 příspěvků 23.09.10 23:27

Kdyz to slo jednou, tak je videt, ze to zvladnete i podruhe :-) Drzim palce. Jakmile nalej vyciti, ze ma opravdu konec, tak skonci. A tatku pekne namotivuj, pak bude nakonec rad, jak by se to bez nej vubec nepodarilo… :wink: Mejte se hezky, L

vevci
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 24.09.10 12:13

Jeste jsem slysela ze doporucuji davat MM z lahvicky a postupne tam pridavat cast UM a MM ubirat az zbude jen UM.

Píďula
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 13.02.11 21:55

ahoj chtěla jsem se zeptat, mám dvouměsíčního chlapečka a jelikož mu ode mě už nestačí mlíčko, tak dokrmujeme normálně z lahvičky. Koupili jsme Bebu HA 1, ale malý mi dost po kojení zvrací.už nevím čím to je.. Může mi někdo prosím poradit? Může to být Bebou?

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 13.02.11 22:32

evulko, můžu se zeptat, proč převádíš z MM na UM? Samozřejmě, jestli nechceš říct, budu to respektovat :kytka: S dotazem neporadím, s UM zkušenost nemám.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >