Reklama

Škrábavec a kousavec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Magi
Kecalka 421 příspěvků 20.09.10 19:59
škrábavec a kousavec

Naše 5 a půl měsíční dcérka už nějakou dobu při kojení pěkně škrábe oběma rukama, že mám prsa samej šrám. (Už jsem uvažovala, že si v tom hambatým vobchodě koupím tu podprsenku, jak má prostřihlý ty místa, jak jsou bradavky a v tom budu kojit, aby na mě nemohla)No,a teď začla navíc kousat. Zuby nemá, ale bolí to fest. Stiskne dásně, pustí a dívá se co já na to a ještě se tak zákeřně usmívá :mrgreen: Zařvu, zvýším hlas, no co jí mám jinýho říct? Dnešní večerní kojení v podstatě nic nevypila, jak jsem jí dala prso, tak kousla, trochu si poškrabala a šla spát bez jídla… Navečer už má zavedenou kaši a v poledne sní tak 50g mrkve a pak dokojím. Nechce se tak náhodou odstavit? Su z teho jelen :nevim:

Reklama

Reakce:

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 20.09.10 20:04

Malej tohle dělal taky,prostě jsem vykřikla a nebo vzala prso.I když jsou maličký tohle dokážou pochopit brzy.
Ostříhat nehty a nebo dát rukavičky taky pomáhá na škrábání :lol:

Příspěvek upraven 20.09.10 v 20:13

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 20.09.10 20:12

Souhlasím s Kamčou. Vykřiknout a vzít prso. Pokud škrábe, chytit ruku a říct důrazně ne. Děti by se neměly podceňovat, ony to pochopí velmi dobře.:-)

Magi
Kecalka 421 příspěvků 20.09.10 20:14

No, takže postupuju správně, ale ona můj výkřik bere jako srandu a to že jí prso vezmu jí je šumák. Myslíte, že i tak to pochopí?

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 20.09.10 20:17
Magi píše:
No, takže postupuju správně, ale ona můj výkřik bere jako srandu a to že jí prso vezmu jí je šumák. Myslíte, že i tak to pochopí?

určitě to chápe a pokud to několikrát zvopákneš a uděláš větší divadlo jako že brečíš a fakt nedáš a budeš říkat au au au tak snad to pochopí brzo :mrgreen: .
Já kojila do 3 let takže uplného zubáče a bradavky pořád mám :lol:

Magi
Kecalka 421 příspěvků 20.09.10 20:21

Kamčo, :lol: No já jsem si říkala, jestli se tak nechce odstavit, prý to tak některý mimina dělají. Jí je to fakt jedno, že jí prso pak už nedám a to nemůže být přitom najedená. To mi přijde divný. Budu ji muset převážit.

rozumbrada
Extra třída :D 13715 příspěvků 20.09.10 20:23

Taky mi to dělala, ale během krátké doby ji to přešlo, zkus to vydržet.
Ne že by to později bylo bez problémů - teď se zas s oblibou odtáhne a žmoulá bradavku prstíky :-) anebo to roztahá, pak se pustí a je paf z toho, jak všude stříká mlíko.
Holt klidné kojení jako u novorozeného miminka už nebude.

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 20.09.10 20:25

já bych neodstavovala­.prostě už je jen větší a zkouší akce reakce.Za chvilku ti bude štelovat druhou bradavku,koukat kde co lítá a popřípadě tahat za vlasy,ale je to prostě vždy chvilková záležitost :lol:

dasavr
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 20.09.10 20:28

Viděla bych to na zoubky, zřejmě ji svědí dásně a neví sis stím moc rady, moje děti to dělaly také.

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 20.09.10 20:31

Ahoj,my máme podobné trápení,malej mě štípe a mudlá mi kůži mezi prsty.Někdy to bolí jako jehla,dělá to nejraději na tenké kůži v podpaží.Taky někdy vykřiknu,tak se pak lekne.

KacenkaK
Závislačka 4257 příspěvků 20.09.10 22:01

taky mi to mladší zvířátko dělalo - tak jsem mu důrazně řekla,že tohle se nedělá, prso schovala malého odložila a jakože jídlo teda nebude,když se neumíš chovat - řval,tak jsem ho chvíli nechala. No a na další pokus popil,pak pohryzal,tak zdar a zase příště… No a po dvou dnech ho to přestalo bavit!

Jsou to malí drzouni! Ale my vyhrajeme!

k.a.c.k.a.1
Závislačka 3138 příspěvků 21.09.10 08:27

Souhlasím s Kačenkou, jen ten výkřik bych asi moc nedělala, podle mě to bere jako hru. Malý to taky jednu dobu zkoušel, ale spíše mě štípal než škrábal a kousal taky, protože mu podle mě mlíko málo teklo, ale opravdu sebrat prso a pak zkusit znovu a když kousne zase sebrat, pochopil to rychle. Teď má 15 měsíců, kojím často, v puse má tak 12 zubů, ale ani se neopováží mě kousnout. Jen někdy, když je noc a bradavku dám málo hluboko do pusy, tak jak se jí snaží nacucnout tak nechtěně kousne. Třeba je to u tebe taky tím. :-)

jani09
Závislačka 3730 příspěvků 01.04.11 21:55
Kamča.dalmatinka píše:
Malej tohle dělal taky,prostě jsem vykřikla a nebo vzala prso.I když jsou maličký tohle dokážou pochopit brzy.
Ostříhat nehty a nebo dát rukavičky taky pomáhá na škrábání :lol:Příspěvek upraven 20.09.10 v 20:13

Malej to taky dělá,meho au se bojí.Rukavičky si sundavá.Co s tím?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >